Menu

Kamienna Góra wysłała dary do ukraińskiego Szczerca

Miasto Kamienna Góra wysłało transport darów do zaprzyjaźnionego miasta na Ukrainie. Część zakupów sfinansowano z datków przekazanych przez niemiecką gminę partnerską Wolfenbüttel.

Kamienna Góra wysłała dary do ukraińskiego Szczerca

Transport składał się między innymi z 800 kg żywności z długim terminem przydatności do spożycia, środków higieny osobistej, bielizny i opasek uciskowych dla żołnierzy.

- Listę zakupów otrzymaliśmy od naszych partnerów ze Szczerca. Wysłaliśmy więc rzeczy, których najbardziej tam obecnie potrzeba – mówi burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

W transporcie znalazły się dary zebrane przez mieszkańców oraz sfinansowane z datków przekazanych Kamiennej Górze przez zaprzyjaźnioną niemiecką gminę Wolfenbüttel. Partnerskie miasto ofiarowało 20 tys. euro.
 
 
Wcześniej dzięki pomocy z Niemiec zakupiono m.in. wyposażenie do centrum pobytowego dla uchodźców przy ul. Lubawskiej, wkłady do kamizelek kuloodpornych dla WOT na Ukrainie oraz sfinansowano pobyt na obozie dla dzieci ze Szczerca.
 
 
 
Przypominamy, że niedawno z Wałbrzycha pojechał do Kijowa duży transport darów zakupionych dzięki Żonkilowej Kweście zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu. Pomoc trafiła do hospicjum w Kijowie. Więcej na ten temat opowiadała prezes PTOP Renata Wierzbicka w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych.
 
 
opr.plr
źródło/foto: FB Miasto Kamienna Góra
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jan (8 lipca 2022 13:10)
Ukry wam podziekuja nozem w plecy

Dodaj komentarz

Kamienna Góra  |   dary  |   Ukraina  |   uchodźcy  |   pomoc  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

700 mieszkańców od kilku dni bez prądu

Wolontariusze WOŚP kwestują w Wałbrzychu (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij