Menu

Mija ćwierć wieku od Powodzi Tysiąclecia (VIDEO)

25 lat temu nasz kraj nawiedziła powódź, nazwana później "Powodzią Tysiąclecia". Na terenie Polski zginęło 56 osób a straty oszacowano wówczas na ok 3,5 mld dolarów. 

Mija ćwierć wieku od Powodzi Tysiąclecia (VIDEO)

Oprócz Wałbrzycha w naszym powiecie skutki wezbrania rzek odczuła bardzo dotkliwie gmina Walim, z której relację filmową udało nam się znaleźć w Internecie. Podczas powodzi gmina Walim, jak wynikało z relacji władz została niemal całkowicie odcięta od świata. Drastycznie wezbrała rzeka Bystrzyca, co spowodowało zniszczenia dróg, mostów oraz istniało realne zagrożenie zniszczenia zapory na Jeziorze Bystrzyckim. Zobaczcie jak wówczas relacjonowano tę katastrofę:

Obszerny reportaż na temat zniszczeń spowodowanych przez falę powodziową w województwie dolnośląskim przygotowała wówczas m.in. Telewizja Wrocław:

 

 

Jeśli macie zjęcia lub filmy z czasów Powodzi Tysiąclecia prześlijcie je do nas na Facebooku walbrzych24.com

 

opr.plr
foto: kadr z filmu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Polus (7 lipca 2022 16:57)
Pamiętacie jak cimoszewicz powiedział do ludzi którzy stracili dorobek życia trzeba bylo sie ubezpieczyć a teras wybrali komjniste do parlameetu europejskiego i jeszcze potracil kobietę na passch jaki kraj hory
Hahaha (7 lipca 2022 15:12)
Do tego doprowadziło SLD POd przewodnictwem cimoszewicza i millera.
Ale (7 lipca 2022 12:10)
przecież nie ma się czym chwalić. Każda szkoda, to wina człowieka i wynik jego nieudacznictwa. Człowiekowi zawsze pod górkę. Jak nie za gorąco to za zimno Jak słońce - to susz, jak deszcz - to zaraz powódz.
Marek (7 lipca 2022 8:14)
Cytuję użytkownika: Goldmann
,,znowu temat zastępczy,,A obrzezany to chyba na urlopie ,,bo coś go nie widać ,,
A skąd wiesz że obrzezany? Obciągales mu. Fe fe fe.. Duzego ma.
Jebniuty (6 lipca 2022 21:17)
Goldurniu,nie przezyles to nie p*****l furiacie
Goldmann (6 lipca 2022 18:46)
,,znowu temat zastępczy,,A obrzezany to chyba na urlopie ,,bo coś go nie widać ,,

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Dolny Śląsk  |   Walim  |   powódź tysiąclecia  |   kataklizm  |  

Ostatnie prace na obwodnicy

2.5 mld. zł dla regionu wałbrzyskiego, 11 mld. zł. dla Dolnego Śląska

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij