Menu

Polsko-czeski projekt Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury

Wałbrzyski Ośrodek Kultury rozpoczął polsko-czeski projekt, którego partnerem jest Centrum uměleckých aktivit w Hradec Králové. W programie międzynarodowe wydarzenia, które mają zbliżać kulturalnie nie tylko instytucje, ale także mieszkańców pogranicza po obu stronach granicy. W Wałbrzychu zaplanowano festiwal ognia i bluesowe koncerty.

Polsko-czeski projekt Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury
Wałbrzyski Ośrodek Kultury od lat współpracuje z partnerami w Czechach. Projekt ma pomóc w intensyfikacji wspólnych działań i zacieśnieniu współpracy instytucji z regionu wałbrzyskiego i kralovohradeckiego.  Chodzi także o zacieśnienie kontaktów pomiędzy mieszkańcami pogranicza. Wydarzenia organizowane będą zarówno w Czechach, jak i w Polsce.
 
Pierwszym wydarzeniem był Doroczny Festiwal Sztuki. W czerwcu artyści z Hradec Králové otworzyli swoje pracownie, do których zaprosili gości z Czech i Polski.
 
Na początku września mieszkańcy pogranicza z obu krajów spotkają się w Wałbrzychu na Dolnośląskim Festiwalu Ognia. To pokazy kuglarskie grup artystycznych z Polski i Czech. Imprezę zaplanowano 3 i 4 września.
 
W połowie października muzycy z Polski i Czech spotkają się na Bluesowym Wałbrzychu. Na święcie bluesa zagrają trzy zespoły, w tym jeden reprezentujący naszego południowego sąsiada. Koncerty zaplanowano 14 października na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
 
 
Ostatnim wydarzeniem w ramach trwającego projektu będzie Doroczny Festiwal Filmowy – Cinema Open w Czechach. To propozycja dla nieprofesjonalnych i niekomercyjnych twórców filmowych z obu krajów. Zaplanowano pokazy filmowe i warsztaty. Festiwal odbędzie się 11 i 12 listopada w Hradec Králové. Seanse zaplanowano także w Wałbrzychu.
 
Projekt dofinansowany jest z programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów.
 
Zatwierdzona wartość całkowitych wydatków kwalifikowanych wynosi 14 876,50 euro. W tym zatwierdzona wartość całkowitych wydatków kwalifikowanych Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, partnera wiodącego to 10 253, 68 euro. Dla czeskiego partnera projektu – Centrum uměleckých aktivit – 4 662, 82 euro.
 
opr.plr
foto: użyczone / WOK
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

'Zniknięcie jako infekcja' - zapraszamy na wernisaż do BWA

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij