Menu

Nocna akcja na ul. Fortecznej. Lokatorka zasnęła i spaliła garnek

Czujność sąsiadów i szybka reakcja strażaków prawdopodobnie uratowały życie mieszkance Podzamcza i uchroniły cały budynek przed pożarem. Skończyło się na zadymieniu i spalonym posiłku, ale mogło być znacznie gorzej.

Nocna akcja na ul. Fortecznej. Lokatorka zasnęła i spaliła garnek
Mieszkańcy budynku przy ul. Fortecznej zawiadomili Straż Pożarną w nocy ze środy na czwartek, że na klatce schodowej czuć wyraźny zapach spalenizny a z jednego z mieszkań wydobywa się dym.
 
Pukanie i dzwonienie do drzwi tego mieszkania nie przyniosło skutku, dlatego strażacy zdecydowali o wejściu siłowym, bo oceniono, że istnieje realne zagrożenie pożarem. W czasie próby wyważenia drzwi narobiono tyle hałasu, że... obudziło to lokatorkę, która jak się okazało, zasnęła podczas gotowania posiłku. Zadymienie spowodował umieszczony na kuchence garnek.
 
Jak informuje Robert Strojny z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, gdyby nie czujność sąsiadów i szybka reakcja strażaków sytuacja mogła rozwinąć się w bardzo groźnym kierunku. Pozostawiony na kuchence garnek mógł wywołać pożar, a wcześniej lokatorka mogła się udusić dymem. Na szczęście do niczego takiego nie doszło i skończyło się na konieczności przewietrzenia mieszkania i klatki schodowej.
 
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mieszkaniec (7 lipca 2022 15:07)
Na przymusowe leczenie odwykowe.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (7 lipca 2022 13:40)
Dożywocie! Przecież mogła spalić z takim wysiłkiem powstającą cudną fontannę!

Dodaj komentarz

Podzamcze  |   112  |   straż pożarna  |   garnek  |   zadymienie  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij