Menu

Podzamcze: Fontanna będzie gotowa w te wakacje?

Prace na budowie podzamczańskiej fontanny przyspieszyły. Ma być gotowa jeszcze w te wakacje.

Podzamcze: Fontanna będzie gotowa w te wakacje?

Zwycięski projekt budżetu partycypacyjnego sprzed 7 lat opiewał na kwotę 280 tysięcy złotych. Rok temu, gdy wcielano go w życie, był już wart 3 miliony.

O budowie fontanny mówiło się już w 2015 roku. Koszty wzrosły 10-krotnie

Oprócz fontanny, projekt zawiera nowe ścieżki. W planach jest też monitoring.

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Do lemingokoków (11 lipca 2022 18:56)
Cytuję użytkownika: ***** PO
Taka fontanna to lux ,nikt takiej nie będzie mieć i takiej drogiej wody pocichu podwyższonej..Walbrzych górą. I jeszcze jedno *****putina i *****PO to złodzieje i zło.
Za to my, wałbrzyscy dubajczycy, będziemy za śmieci bulić 30% więcej.Żeby Szełemej mógł wywalać więcej kasy na pierdoły.
***** PO (11 lipca 2022 18:04)
Taka fontanna to lux ,nikt takiej nie będzie mieć i takiej drogiej wody pocichu podwyższonej..Walbrzych górą. I jeszcze jedno *****putina i *****PO to złodzieje i zło.
pawel (11 lipca 2022 11:59)
Środki przedakcesyjne dla Wałbrzycha z UE: 168 mln złotych ··················· środki pomocowe UE za lata 2004-2006 (od 2002 prezydentem Kruczkowski do 2011): 26,2 mln złotych ··················· środki pomocowe UE za lata 2007-2013: 154,5 mln złotych (od 2011 prezydentem Szełemej) ···················środki pomocowe za lata 2014-20: 433,5 mln złotych . Doktor Szełemej swój kult hiper/mega/super nadczłowieka gospodarza Wałbrzycha opiera wyłącznie o srodki pomocowe z UE , bez tego mit i legenda by upadła.
pawel (11 lipca 2022 11:17)
RAPORT COVIDOWY za rok 2022 , rok 2021 w nawiasie okrągłym oraz 2020 w nawiasie kwadratowym ≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠ 11 LIPIEC ––––––––––––––> ZAKAŻENIA: 227 (66) - [305] ························ ZGONY: 0 (1) - [6] ························ ZGONY TYLKO NA COVID: 0 (0) ························ ZGONY NA COVID Z CHOROBAMI WSPÓŁ.: 0 (1) ························ ILOŚĆ TESTÓW: 2 047 (34 156) - [35 012] «««««««««««««««««««««««««« Zakażeń w 2022 roku więcej o 71 % niż w 2021 i mniej o 25,6 % jak w roku 2020 ···································· Zgonów w 2022 roku mniej o 100 % niż w 2021 oraz mniej o 100 % jak w roku 2020. ···································· Przy takiej ilości testów jak w roku 2021 , mielibyśmy obecnie 3 632 zakażeń. Reasumująć , czy do głowek dociera że mimo iż jest lato , niewiele testów to mamy falę jak na lato poteżnych infekcji covidowych ???????? Rok temu było o 16 razy więcej testów i mniej zakażeń jak o obecnie. Trzeba było bardziej emocjonować się Ukrainą i zabójczym Putinem to by covid zostawili w schowku , a jak spowszednieli wam dzielni gieroje ukraińscy to wróci covid :D:D:D:D
Greenpiec (11 lipca 2022 11:10)
A zarybianie niecki będzie? Czy to miejsce będzie przeznaczone na graty z chaty?
Roman 500 000 (11 lipca 2022 10:39)
Cytuję użytkownika: Grodzka
Jeszcze tylko pociągną rury na wody termalne od ojca dyrektora z Torunia sprowadza trzy pary mew z Sopotu Uroczystość otwarcia tryskiwaczy będzie transmitowana w TVsram
To nie tak.Szczawnik będzie to coś zasilał, Karnowski odsprzeda mewy szelemejowi za całkiem spore pieniądze: 1 mewa- 1 ul chromoniklowy.Wszak to partyjni kumple, Biedroń nasika do fontanny na szczęście, Festyniarki omłócą gar grochówki, wałbrzyska Marta przytarga tęczowa flagę na drzewcu w kształcie błyskawicy.Po kilku okrzykach ku czci cara, przecięciu wstęgi przez zaproszonego Nowaczyka i Dyducha, po 2 dniach święto się zakończy.
Grodzka (11 lipca 2022 9:55)
Jeszcze tylko pociągną rury na wody termalne od ojca dyrektora z Torunia sprowadza trzy pary mew z Sopotu Uroczystość otwarcia tryskiwaczy będzie transmitowana w TVsram
Bluszczowy Romek z Valbzikha (11 lipca 2022 7:57)
Czy można już zapraszać dziki i pstrągi na tarło do fontanny,czy car znowu kłamie i wstęgę przetnie za rok?
PRAWDA (11 lipca 2022 7:45)
Świdnica za tydzień otwarcie basenu odkrytego po remoncie za 35 milionów złotych! Wałbrzych już tego lata otwarcie fontanny! Tak to jest jak się dopuści do władzy ludzi bez pomysłu na miasto! Brawo!!! Więcej takich genialnych i pomyślanych projektów!!!
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (11 lipca 2022 7:07)
Cytuję użytkownika: Prezydent
Budowana fontanna to znak , że w Wałbrzychu żyje się mieszkańcom coraz lepiej . Nie tylko fontanna jest tego przykładem . Wałbrzyszanie za swoją pracę dostają wynagrodzenie , które pozwala im na godne i dostatnie życie . Wałbrzych jest jednym z najczystszych miast w Polsce , i najprawdopodobniej w Europie . Koszty życia w naszym mieście są w porównaniu do innych miast , bardzo niskie . Nasi mieszkańcy deklarują się , szczęśliwymi obywatelami Wałbrzycha .
KOSZTY ZYCIA JAK W WARSZAWIE, BIEDA I PATOLOGIA JAK W BUCZY.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

fontanna  |   walbrzych  |   plac  |   budowy  |   szelemej  |   prezydent  |   praca  |   podzamcze  |   relaks  |   grodzka  |   hetmanska  |  

Wałbrzyski skarb: Jest pomysł na ''drzwi do Waldenburga''

Wałbrzyskie pięściarki, jak bracia Kliczko. Nie walczyły, bo...

Nullizmatyk pyta ''Czy Warto Było'' - nowy singiel z Zabójcy Królowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij