Menu

Świdnica dziesiąta w rowerowej rywalizacji

Zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zabawa trwała przez cały miesiąc czerwiec. Miasto Świdnica, dzięki zaangażowaniu mieszkańców, uplasowało się na 10 miejscu poprawiając tym samym wynik z ubiegłego roku o 4 pozycje w rankingu.

Świdnica dziesiąta w rowerowej rywalizacji

Było to drugie podejście świdniczan w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do zabawy przystąpiło łącznie 902 uczestników (643 mężczyzn i 259 kobiet) skupionych w 24 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. W sumie dla Świdnicy pokonali 146.943 kilometry. Jest to wynik lepszy od poprzedniego o 44%, co przełożyło się na bardzo dobre 10. miejsce (w zeszłym roku 14 miejsce) na 56 miast prezydenckich biorących udział w rywalizacji.


– Świdniczanie spisali się bardzo dobrze w całej rywalizacji. Cieszy fakt, że w tym roku do naszej zabawy zgłosiło się więcej osób niż rok temu. To pokazuje, że tego typu przedsięwzięcia sportowe, aktywizujące często całe rodziny czy stowarzyszenia, są atrakcyjne i ludzie chętnie biorą w nich udział. Dziękuję wszystkim za udział w rywalizacji i za każdy przejechany kilometr dla Świdnicy – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.


Wyniki:


Kobiety:


Magdalena Werner – 1.605 km
Marcela Drygalska – 1.176 km
Agnieszka Koselska - Stramek – 1.036 km
Asia Palubiak – 920 km
Anna Skwarzyńska – 865 km
Emilia Poroś – 854 km

 

 


Mężczyźni:


Mirosław Wyskiel – 2.928 km
Artur Durlej – 2.298 km
Michał Żelazowski – 2.084 km
Tomasz Chmielewski – 1.979 km
Radosław Lisowski – 1.786 km
Roman Niekrawiec – 1.685 km


Grupy:


Grupa ogólna „Świdnica na rowery” – 36.522 km
SP 6 w Świdnicy – 26.289 km
Bike Center Atak Sport Świdnica – 18.417 km
SP 2 w Świdnicy – 14.589 km
SP 4 w Świdnicy – 14.449 km
Zarębski Team – 5.500 km


Rywalizacja szkół podstawowych (w przeliczeniu na liczbę uczniów):


Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 6
Szkoła Podstawowa nr 4

Podsumowanie świdnickiej rywalizacji oraz wręczenie nagród dla najlepszych odbędzie się we wrześniu podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

swidnica  |   rowery  |   rywalizacja  |   walbrzych  |   ranking  |   wtv  |   w24  |  

Strażacy będą trenować wyważanie drzwi

Stary Zdrój: Około 130 dzieci dostało paczki

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij