Menu

Piaskowa Góra królestwem szczurów?

Szczury to duży problem dla dużej części mieszkańców Wałbrzycha.  Ich skupiska można zobaczyć w każdej dzielnicy Wałbrzycha. Największy problem występuje na Piaskowej Górze, ale nie tylko.

Piaskowa Góra królestwem szczurów?

Od wielu lat szczury przeszkadzają mieszkańcom ulicy Michałowskiego. Niegdyś za marketem Stokrotka znajdował się śmietnik. Po jego likwidacji przeniosły się kilkanaście metrów dalej, do innego śmietnika.

- Widać je i w dzień i w nocy. Wszystkie wejścia do ich „domów” są zagospodarowane. W nocy najchętniej wychodzą, bo nikt ich nie straszy. Nikt nie jest odpowiedzialny za te śmieci. Byłam w całej Europie i takiego bałaganu ze śmieciami i zwierzętami nikt nie ma. Jest czystość i porządek. - mówi jedna z mieszkających w okolicach ulicy Michałowskiego.Obecności szczurów z pewnością pomaga wszechobecny brud wokół śmietnika. Odór gnijących śmieci roznosi się po całej okolicy. Jest to też skupisko wszelakiego rodzaju gratów. Ziemia wokół kontenerów jest podziurawiona jak ser szwajcarski. Jak informują okoliczni mieszkańcy – szczury wychodzą z nich głównie w nocy.

- Odkąd śmietnik sklepu Stokrotka zostały przeniesiony na obecne miejsce, obok śmietników mieszkańców, problem szczurów się nasilił. W śmietniku tym notorycznie jest brudno, śmieci porozrzucane, wyrzucane świeże jedzeni e(niejednokrotnie zgniłe warzywa i owoce, być może mięso). Z tego śmietnika cały czas śmierdzi, zwłaszcza teraz podczas takich upałów wydobywa się odór. Śmieci te raczej nie są wywożone codziennie. Przy śmietnikach mieszkańców. są przez szczury porobione wykopy. Nigdy nie widziałam, żeby ktokolwiek ktoś coś z tym robił. - informuje mieszkanka ulicy Michałowskiego.

Szczury widywane są też obok Spółdzielni Górnik, ale też na  ulicy Dunikowskiego,  Malczewskiego, i Wyczółkowskiego.

 

 Mieszkańcy Wałbrzycha informują o gryzoniach na  Placu Tuwima, Kościuszki 11, Chrobrego 49, Pionierów, Batorego, Mickiewicza.

- Walczymy ze szczurami od lat. Cały czas zarządców poganiamy. Piszemy pisma do miasta, bo to jest zadanie własne Gminy. Wynika to z ustawy o porządku i czystości. My jako organ jako organ administracji rządowej opiniujemy uchwały. W każdej z nich są zapisy o deratyzacji. Jest to w gestii gminy i zarządcy nieruchomości. - informował nas  Powiatowy Inspektor Sanitarny Małgorzata Bąk.

Na Podzamczu problem rozwiązano połowicznie.
 
Szczury  stworzyły sobie dom w jednej z blaszanych bud za marketem. Właściciele sklepów zgłosili problem do odpowiednich służb, ale nikt z tym nic nie robił. Po naszym artykule rozebrano blaszaki, ale szczury rozbiegły się po całej dzielnicy i czasami są widywane.

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

WSPOLNE WARTOSCI EUROPEJSKIE (8 lipca 2022 22:23)
Bloomberg: UE blokuje przyznanie kredytu Ukrainie na kwotę 1,5 mld euro ze względu na 'zbyt duże ryzyko finansowe'. Tak, że tak. Po fotkach Ursuli Von 'Jungingen' w Kijowie i szopce z zaproszeniem UA do członkostwa we wspólnocie przyszedł czas na pokazanie prawdziwych intencji. PRAWDA ZE MILO.
Zen (8 lipca 2022 16:13)
Chyba nie bez powodu na zdjęciu jest spółdzielnia górnik na piaskowej górze
Pan kleks (8 lipca 2022 15:48)
Proponuję wpuścić parkę na posesję romusia to może zauważy problem
***** ZDRADZIECKIE MORDY (8 lipca 2022 14:59)
Jeśli kanclerz Scholz mówi, że oni od roku wiedzieli, że wojna wybuchnie to w tym kontekście warto też zanalizować sytuację w Polsce. Przypomnijmy, że Olaf Scholz w porozumieniu z Angelą Merkel chciał przekupić administrację Donalda Trumpa, aby ta zgodziła się na uruchomienie Nord Stream 2. Same niemieckie media o tym pisały. Tak nasi zachodni sąsiedzi przygotowywali się do nowego porządku w Europie. W to wpisuje się też niszczenie Polski na arenie międzynarodowej w wymiarze prawnym. To była szersza strategia niemiecko-rosyjska, wcześniej realizowana poprzez dobrowolne oddawanie się naszego państwa, poddawanie się woli Moskwy i Berlina. Przypomnijmy, że stabilność gospodarki niemieckiej jest bardzo uzależniona od gospodarek grupy Trójmorza, a głównie Polski. Tutaj przepływ towarów jest ogromny. Wobec tego chodziło o przejęcie pełnej kontroli nad tym strategicznym dla niemieckich interesów obszarem. Niemcy nie mogą sobie pozwolić na jakieś autonomiczne rządy w państwach z tej grupy. Wobec tego musiał zostać postawiony człowiek, który nie będzie im tworzył problemów. W tym momencie wrócił Donald Tusk. W momencie, w którym Rosjanie rozpoczynali operację na granicy polsko-białoruskiej.
SZCZURZ SZCZURA SZCZUREM POGANIA (8 lipca 2022 14:17)
Cytuję użytkownika: KOLEJNY PEDOFIL Z PO
Prowadził „wioskę” dla dzieci, ma zarzuty pedofilii. Wcześniej obracał się w kręgach PO! „Bywał na zjazdach partii” Wioska Żywej Archeologii przy Domu Kultury Świt na warszawskim Bródnie jeszcze do niedawna była bardzo chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi, jednak obecnie świeci pustkami. Powodem jest aresztowanie pomysłodawcy i organizatora zajęć - Roberta K., który jednocześnie jest powiązany z działaczami stołecznej PO. Zatrzymanemu postawiono zarzut "wielokrotnego obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia".
TO JEZ WIEDZA OGOLNA, PROJEKTY Z BUDZETU OBYWATELSKIEGO WYGRYWAJA SWOI. JAK SPRZEDAWCZYK GLAPINSKA, WYGRALA W WALBRZYCHU 3. W WARSZAWIE WYGRYWA PEDOFIL. Co na to wszystko Urząd Dzielnicy? Poinformował, że kwestia finansowania działalności Roberta K. jest wyjaśniana, a samorząd wdrożył procedurę sprawdzającą w tej sprawie. Wstępne ustalenia mają być znane już w piątek. Miejscowi działacze wskazują, że Wioska była finansowana m.in. z budżetu obywatelskiego.
Szach i mat (8 lipca 2022 13:46)
Zostawcie je! jak dalej pisiory będą tak szaleć bo będziecie mieli co jeść za rok .
***** EUROKOLCHOZ (8 lipca 2022 13:35)
POLSKA STARALA SIE O DOFINANSOWANIE Z UE NA ROZBUDOWE PORTU KONTENEROWEGO W BASTIONIE PO GDANSKU. UE, KTORA WCZESNIEJ MOWILA, ZE POLACY MAJA ZBYT MALO KULTURY I SA ZBYT MALO ROZWINIECI, BY SAMEMU SOBIE SEDZIOW WYBIERAC, TYM RAZEM STWIERDZILA, ŻE TO ZBYT POWAZNY PROJEKT BY POWSTAL W POLSCE, I NIE DA DOFINANSOWANIA NA ROZBUDOWE. WIEC POLSKI RZAD POSTANOWIL SAMEMU TO ZROBIC. https://logistyka.rp.pl/morski/art36668501-we-wrzesniu-dct-gdansk-zacznie-budowe-terminala-kontenerowego-za-ponad-miliard-zl ALE TO NIE JEDYNY PRZYPADEK, NIEMCY I POLITYCY PO CHCIELI ZA POMOCA TSUE BLOKOWAC BUDOWE PORTU W SWINOUSCIU. TAK PO ZWALCZA POLSKA KONKURENCJE NIEMCOM. Niemcy przygotowują się do zablokowania portu kontenerowego w Świnoujściu. W tym celu zorganizowali konferencję prasową, na której pojawił się radny szczeciński, Przemysław Słowik (KO-Zieloni), który zażądał, aby inwestycją zajął się TSUE. ZDRADZIECKIE MORDY, SLUPY BERLINA I MOSKWY W POLSCE. WON Z POLSKI SZMATY, DO BERLINA I DO MOSKWY, SKORO IM SLUZYCIE, A NIE POLSCE I POLAKOM!! UE TRAKTUJE POLSKE I POLAKOW JAKO GORSZY SORT EUROPEJSKI, TO OCZYWISTE.
KOLEJNY PEDOFIL Z PO (8 lipca 2022 12:16)
Prowadził „wioskę” dla dzieci, ma zarzuty pedofilii. Wcześniej obracał się w kręgach PO! „Bywał na zjazdach partii” Wioska Żywej Archeologii przy Domu Kultury Świt na warszawskim Bródnie jeszcze do niedawna była bardzo chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi, jednak obecnie świeci pustkami. Powodem jest aresztowanie pomysłodawcy i organizatora zajęć - Roberta K., który jednocześnie jest powiązany z działaczami stołecznej PO. Zatrzymanemu postawiono zarzut "wielokrotnego obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia".
Do lemingokoków (8 lipca 2022 11:06)
Cytuję użytkownika: Malona
Nie trxeba było kotów wyniszczać i przeganiać. Ja dokarmiam koty i pro lem szczurów u nas w bloku nie występuje. Żaden szczur nie zagnieździ się tam gdzie czuje zaoach kota. Trutki to można sobie wsadzić w zad, szczury są na nie za intelifentne.
Srul pogonił dziki i myśliwego, to nowa plaga zawitała w mieście.
SZELEMEJOWO MIASTO SZCZUROW I BRUDASOW. (8 lipca 2022 10:39)
DZIKI NA PIASKOWEJ I PODZAMCZU NIE DZIWIA. TAM MIESZKAJA BRUDASY, ELEKTORAT SZELEMEJA. SZCZUR DO SZCZURA CIAGNIE CO MARTUSIA WLOSAK? DLACZEGO W POLSCE MA BYC RODZIAL KOSCIOLA OD PANSTWA? DLACZEGO KATOLICKI KSIADZ NIE MOZE MOWIC POLAKOM JAK ZYC, ALE ZYDZI MOGA? OD ZYDOWKA UKRAINSKA TOKARCZUK, ZYDOWKA APPLEBAUM, ZYD PEDAL ZAKOWSKI, I JESZCZE PRZYBYSZ, ZYDOWKA ABORCJONISTKA. I JESZCZE WNUK DZIADKA Z WERMACHTU SLUGUS MOSKWY I BERLINA. ONI MAJA PRAWO MOWIC POLAKOM JAK ZYC, ALE JUZ KATOLICKI KSIADZ NIE MOZE. ZYDZI MOGA PILOWAC POLAKOW W POLSCE. A KSIADZ MA MILCZEC? ZYDZI NA TAKICH ZLOTACH MOGA MOWIC POLAKOM JAK ZYC W WSTYDZIE DO POLSKI I DO SIEBIE. A KSIADZ KATOLICKI NIE MOZE MOWIC POLAKOM BADZ DUMNYM POLAKIEM, KOCHAJ SWOJA OJCZYZNE??? PALIC POLSKIE KOSCIOLY JAK CHCE LEMPART, ALE ZYDZI MOGA SOBIE ROBIC ZLOTY BY OPLUWAC POLAKOW I POLSKE?? JAK TO MOZLIWE? MOZLIWE TO JEST BO W POLSCE WCIAZ POTRZEBA DEKOMUNZACJI. Adam Michnik - Araon Szechter. Andrzej Morozowski - syn Mordechaja Mozesa. JAK TO? TAK TO! "KONIECZNIE ZMIENIAC NA NAZWISKA NA CZYSTO POLSKIE. JAK TRZEBA TO DWA RAZY ZMIENIAC NAZWISKA. ZATAJAC SWOJE ZYDOWSKIE POCHODZENIE! WYTWARZAC I SZERZYC WSROD SPOLECZNSTWA POLSKIEGO OPINIE I UTWIERDZAC GO W PRZEKONANIU, ZE RZADZA POLACY, A ZYDZI NIE ODGRYWAJA ZADNEJ ROLI W PANSTWIE - CELEM UROBIENIA OPINII SPOLECZNEJ I SWIATOPOGLADOWEJ NARODU POLSKIEGO W POZADANYM DLA NAS KIERUNKU" - Jakub Berman, zyd, czlonek najscislejszego kierownictwa KC PZPR. 9 kwietnia 1946 w Wałbrzychu do zebranych Żydów z Polski wyglosil referat(Powyzej fragment)
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

szczury  |   walbrzych  |   gryzonie  |   problem  |   deratyzacja  |   piaskowa  |   gora  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Nowa seria ''Tajemnic Dolnego Śląska''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij