Menu

Zamek Książ w latach 70-tych (VIDEO)

W archiwach TVP odnaleziono reportaż, w którym przedstawiono początki prac remontowych w Zamku Książ. Zobaczcie jak prezentował się nasz największy zabytek pół wieku temu.

Zamek Książ w latach 70-tych (VIDEO)

Na filmie wyraźnie jest mowa o Zamku w Książnie, położonym 7 km od Wałbrzycha, zatem nagranie musiało powstać jeszcze przed 1973 rokiem, kiedy to wcielono te tereny do granic administracyjnych naszego miasta.

Film pochodzi z archiwów TVP i został cyfrowo zrekonstruowany w ramach projektu "Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A." Fragment możecie obejrzeć poniżej a pełną wersję TUTAJ.

 

 

 

opr.plr
foto: kadr z fimu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mirek (9 lipca 2022 18:22)
Renowacja Książa zasluga Szełemeja!

Dodaj komentarz

Zamek Książ  |   archiwum  |   turystyka  |   historia  |  

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Szlak 50-lecia Boguszowa-Gorc

History Story: Ocalona z zagłady

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij