Menu

Widok jest piękny... wieża na Wzgórzu Gedymina już czynna

Widok zapiera dech w piersiach... ale nie musicie nam wierzyć na słowo-  sprawdźcie sami. Można już napawać sie pięknym widokiem - zapraszamy do Szczawna Zdroju na wieżę widokową na Wzgórzu Gedymina. 

Widok jest piękny... wieża na Wzgórzu Gedymina już czynna
Wieża ma 33 metry, na wysokości 27 metrów znajduje się platforma widokowa. Widać z niej Chełmiec, Ślężę a przy dobrej pogodzie wrocławski SkyTower. Budowa wieży kosztowała 2,2 miliona złotych, udało się ją postawić w zaledwie 9 miesięcy.  
 
 
Na wieży może jednocześnie przebywać 80 osób. Przy wejściu zainstalowano specjalną bramkę, która liczy odwiedzających. Gdy na wieży jest już 80 osób, bramka jest zamknięta i trzeba poczekać aż turyści opuszcza wieżę, by limit osób nie został przekroczony. Wejście na wieżę widokowa jest bezpłatne. 

Byliście już na wieży ? Napiszcie jakie macie wrażenia. 

pos
foto: pos
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22

Komentarze

PREZYDENT TO DEBIL (13 lipca 2022 7:17)
NAPISZE TAK. WIEZE LADNIEJSZA, WYZEJ POSTAWIONA, Z LADNIEJSZYMI WIDOKAMI I O WIELE TANSZA NIZ TEN BETONOWY GNIOT ZE STAREJ ZLOMIARNI. POROWNAMY KOSZTY?
Jacek (11 lipca 2022 15:38)
Cytuję użytkownika: WB
Otwarcie tej wieży to jak otwarcie parasola w d...e gawiedzi
Skoro cię to kręci to wsadzaj sobie śmiało
G (11 lipca 2022 11:01)
Cytuję użytkownika: Tadeusz
A toalet w mieście nie ma.
I nie będzie Sraj w gacie
kl (10 lipca 2022 21:22)
Cytuję użytkownika: turysta
Jak tam dotrzeć? Od Szczawna? Od Wałbrzycha? Patrzę na mapy googla i dumam...
Jeśli od strony Szczawna to-Słoneczna Polana i w łagodnie górę szeroką drogą szutrową, ,od ul.Sułkowskiego/powyżej Bema/ krótko stromo i potem w prawo -łagodnie a jak od Starego Zdroju to do końca Świętej Kingi i w las/ najlepiej zapytać spacerowiczów/-najbliżej. A wszystkie dojścia prowadzą do tej samej drogi -można też rowerem. Polecam!
Gedyminas riebus šernas (10 lipca 2022 20:13)
Widok niezwykły i pięknem swojem porażający - zwłaszcza z Piaskowej Góry, skąd nie widać tego potworka.
turysta (10 lipca 2022 18:28)
Jak tam dotrzeć? Od Szczawna? Od Wałbrzycha? Patrzę na mapy googla i dumam...
Jožin z Bažin (10 lipca 2022 17:52)
Cytuję użytkownika: WB
Otwarcie tej wieży to jak otwarcie parasola w d...e gawiedzi
Prawda.Jarmarczne widowisko. Dopiero szelemej jak wybuduje swoją wieżę,to będzie wydarzenie! Piramidę Cheopsa mogą rozebrać, bo przy Wieży Romana to nic nie znaczące gruzy.Wałbrzych będzie świętował 3 dni.Oczywiście na rozkaz Romana.
Tadeusz (10 lipca 2022 14:53)
A toalet w mieście nie ma.
Darek (10 lipca 2022 14:13)
Cytuję użytkownika: E
Cytuję użytkownika: inż. A. Partacz
Cytuję użytkownika: E
Cytuję użytkownika: inż. A. Partacz
Dr Szełemeja nie było. Czyżby w tym czasie zarybiał Szczawnik?
Szczawno Zdrój to odrębne miasto od Wałbrzycha, jak byś nie wiedział....
A co to ma do rzeczy?
Np. to, że, przypuszczam, burmistrz Szczawna Zdroju nie bywa na uroczystościach związanych z Wałbrzychem. Poza tym, nikt nie ma obowiązku być na otwarciu wieży.
Bo Wałbrzych wolny od PiSu i dla fedoruka nie ma u nas miejsca. Panie marku pozdrowienia dla żony.
WB (10 lipca 2022 13:13)
Otwarcie tej wieży to jak otwarcie parasola w d...e gawiedzi
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Dwie osoby w szpitalu - wypadek na ul. Kolejowej w Szczawnie

Wieża rośnie jak na drożdżach (FOTO)

Usunęli wyborcze banery z ''witacza'' w Szczawnie Zdroju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij