Menu

Podwyżka: Wywóz śmieci 30 procent droższy

Czy wałbrzyscy radni zdecydują się na 30-procentową podwyżkę cen wywozu śmieci ? Już w czwartek sesja Rady Miasta

Podwyżka: Wywóz śmieci 30 procent droższy

W projekcie uchwały czytamy:

- Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ponoszona przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy wynosi 35,00 zł za 1 osobę miesięcznie.

- W przypadku, gdy właściciel nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, stawka opłaty podwyższonej wynosi 70,00 zł za 1 osobę miesięcznie - czytamy w projekcie uchwały

Podwyżka ma obowiązywać od 1 września. (Jeśli zostanie przegłosowana)

Dziś stawka za odbiór smieci to 27 zł za osobę za miesiąc.
4 osobowa rodzina płaci 4 x 27 zł = 108 zł / m-c
Po podwyżce 4 osobowa rodzina będzie płacić  140zł

Wyższe opłaty ponosić będą Ci, którzy zadeklarowali, że śmieci nie będą segregować. Dziś to 54zł od osoby (4 osobowa rodzina po podwyżce zapłaci 280zł).

 

 

W uzasadnieniu uchwały czytamy

Głównymi czynnikami wpływającymi na znaczący wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych są:
- wzrost opłaty za składowanie odpadów;
- wzrost ceny zagospodarowania frakcji "nadsita";
- wzrost minimalnego wynagrodzenia;
- skokowy wzrost cen paliw i energii;
- koszt dostosowania instalacji do nowych przepisów (zabezpieczenie roszczeń, monitoring wizyjny, nowe przepisy p. poż.).


W ostatnich latach, po zamknięciu rynków azjatyckich, odnotowuje się brak popytu na surowce wtórne, znaczny spadek cen sprzedaży odpadów wysegregowanych, wręcz ceny ujemne, spadek cen sprzedaży paliwa z odpadów, spadek wysokości dopłat od organizacji odzysku. Konieczność dopłacania do odbioru i przetwarzania odpadów zbieranych selektywnie zależy od prawidłowej segregacji w gospodarstwach domowych. Tylko dobry jakościowo surowiec może być bowiem przekazany do recyklingu. Wzrastają również koszty organizacji PSZOK przy ul. Stacyjnej i ul. Beethovena.

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tyl (15 lipca 2022 12:22)
Kto wie ,które miasta w Polsce ,podwyższają stawki na wywóz śmieci?ODP.Te w których rządzi PO!To jest kara za to,ze Polska rządzą ludzie odpowiedzialni za budżet rodzin_przy tak dużej inflacji.My wam udowodnimy,ze to co Państwo ,oferuje ,to za malo!Dowalimy takie opłaty ,ze w końcu będzie podstawą opluwac rząd.Wymysly włodarzy z PO to fontanny,kładki,wieżę ,a potem lament_ze piniedzy,ni ma!Wina Rządu!!!Taka politykę obrał Tusek i jego POpaprancy!
xsdS (12 lipca 2022 20:03)
ZLIKWIDOWAĆ TE SZMATY Z PO a w POLSCE zapanuje spokój
analityk medyczny (12 lipca 2022 16:30)
wszystkie śmieci komunalne mozna bez większych problemów w sortowni podzielić na grupy : metale, plastiki, szkło, pozostałe, metale da się sprzedać bez większych problemów, gorzej szkło - W UKROPOLIN NIE MA ŻADNEJ KRAJOWEJ HUTY SZKŁA, ALBO HITLEROWSKIE, ALBO USRAESKIE - KAŻĄ SOBIE PŁACIĆ ZA ODKUPIENIE + KOSZTY DOWOZU PO STRONIE DOSTAWCY, plastiki na miejscu można by sortować częściowo ręcznie, częściowo automatycznie, ale też problem ze sprzedażą, BO ZNOWU BRAKUJE KRAJOWYCH PRZETWÓRCÓW, z niesortu po zmieleniu można wytworzyć : METAN, SIARKOWODÓR, AMONIAK. metan może służyć jako paliwo do generatorów zasilających instalację lub jako paliwo do tych auteczek do odbioru śmieci, z H2S można uzyskać siarczki - nawozy rolnicze i czysty H2 = paliwo, amoniak już jest wykorzystywany jako podstawowy składnik nawozów azotowych lub jako źródło łatwo przechowywalnego i łatwo transportowanego wodoru jako paliwa. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ !!! a do sortowania wygonić 80 % pierdzistołków z administracji + tzw. uchodźcy + zasiłkokombinatorzy
KIM DZONG TUSK (12 lipca 2022 15:16)
Cytuję użytkownika: JEB Z DZIDY
Timmermans: Powrót do węgla jest konieczny. ALE TUROW I POLSKIE KOPALNIE ZAMYKAC NATYCHMIAST. PO I KOMUCHY TO ZDRADZIECKIE MORDY. AGENTURA KREMLA I BERLINA. NIE SA W POLITYCE BY SLUZYC POLSCE I POLAKOM, BO Z TEGO NIC NIE MAJA. SA PO TO BY SLUZYC BERLINOWI I MOSKWE, BO MAJA NP EMERYTURKE ZA STOLEK KRULA EŁROPY. TO OCZYWISTE.
Donald Tusk: "Polska będzie musiała udostępnić swoje zapasy gazu Niemcom a jeśli tego nie zrobi to będzie się wiązało z pewnymi konsekwencjami.Takie są zasady w Europie" - CO ZA ZDRADZIECKA MORDA
JEB Z DZIDY (12 lipca 2022 14:30)
Timmermans: Powrót do węgla jest konieczny. ALE TUROW I POLSKIE KOPALNIE ZAMYKAC NATYCHMIAST. PO I KOMUCHY TO ZDRADZIECKIE MORDY. AGENTURA KREMLA I BERLINA. NIE SA W POLITYCE BY SLUZYC POLSCE I POLAKOM, BO Z TEGO NIC NIE MAJA. SA PO TO BY SLUZYC BERLINOWI I MOSKWE, BO MAJA NP EMERYTURKE ZA STOLEK KRULA EŁROPY. TO OCZYWISTE.
SEJF! A NIE WIEZIENIE O ZAOSTRZONYM RYGORZE (12 lipca 2022 12:10)
ZNACIE NAZWISKO NAWALNY? PODOBNO JEST W KARCERZE TRZYMANY BO JEST OPOZYCJA DLA PUTINA. TYMCZASEM OW NAWLNY ZALOZYL WLASNIE FUNDACJE. CZAICIE. FUNDACJE ZAKLADA PROSTO Z RUSKIEGO MAMRA O ZAOSTRZONYM RYGORZE HEHEHE. ALE CYRK. W FUNDACJI WIECIE KTO JEST JESZCZE? VERHOFSTAD I ZONA ZDRADKA SIKORSKIEGO ANNE APLEBAUM. NO k***a CYRK DLA UBOGICH HEHEHE. PUTIN IDZIE W ODSTAWKE, MA ZROBIC TO CO MA ZROBIC A POTEM WYMIANKA I NIC SIE NIE STALO. OPERACJA RUSKICH SLUZB BYLA PRZEPROWADZANA JUZ WIELOKROTNIE W TEN SAM SPOSOB. TAKZE W POLSCE. ZNAMY TYCH BOHATEROW INTERNOWANYCH GDZIE TONY WODKI WYPILI JAK BOLEK I MICHNIK. BOHATERY NARZUCONE POLAKOM PRZEZ SLUZBY RUSKIE. NAWALNY JEST TAKIM KOLEJNYM PUTINEM. NIE JEST TRZYMANY W WIEZIENIU TYLKO W SEJFIE. A W SEJFIE TRZYMA SIE SKARBY. CZEKA NA SWOJA ROLE. FUNDACJE POZWOLILI MU Z MAMRA RUSKIEGO ZALOZYC, NIBY WROGOWI PUTINA HEHEHEHE, CO WIECEJ. ZONKA ZDRADKA SIKORSKIEGO APPLEBAUM , ZNANA Z OPLUWANIA POLSKI W SWOICH ARTYKULACH, TO KOLEJNY DOWOD, ZE TUSK I PO-JEBY TO ZDRADZIECKIE MORDY.
www (12 lipca 2022 10:43)
Cytuję użytkownika: Adam (11 lipca 2022 20:13)
To jest granda . Wcześniej już były opłaty za śmieci jedne z najwyższych w Polsce . Prezydent deklarował że będzie lepiej i taniej . Inflacja to tylko około 16% , to dlaczego ma być podwyżka dwa razy taka ? . Nie są odbierane regularnie worki z odpadami zielonymi oraz brak worków na te odpady . Czym mam wywozić te odpady - komunikacją miejską?. To jest złe gospodarowanie miastem .
Niby się walczy z iniflacją, dba o obywateli, a tu proszę. Podwyżka od razu 30% w górę. I znowu podniosło to inflację. Plus jest taki że raty w górę, czynsze w górę, media w górę, paliwo w górę, ceny w górę, po zapłaceniu rachunków już nic nie zostaje i nie będziemy chodzić po sklepach i podnosić inflację.
Wojak (12 lipca 2022 10:09)
Po co.wyrzucac.do.kubla.lepiej.spalic.w.piecu.zaoszczedzi.sie.na.weglu.a.zamiast.placic.za.wegiel.zaplacic.za.smici
Gienek (12 lipca 2022 8:00)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Baltik Baj
Cytuję użytkownika: ewfre
Nowość PO wybudowała Bałtik- Baj rurociąg z Norwegii dała 500+ 13 , 14, sprowadziła wojska USA tak mówi poseł z PO hahahahahahaha POwskie błazny
NaPiSz proszę jeszcze raz nazwę tej inwestycji. Gdy nie było internetu tylko twoi starzy wiedzieli, że jesteś inteligentny innaczej, po tych wpisach masz więcej fanów. Socjal jest z podatków osób pracujących, do których wynorca PiS się nie zalicza. Ile teraz jest warte te 500 zł?
ZYD UMORZYL 95% DLUGOW CZYNSZOWYCH PATOLOGII Z PO. MUSI DBAC O SWOJ ELEKTORAT. UCZCIWY WALBRZYSZANIN PLACI CZYNSZE. WYBORCA PO NIE PLACI, I JESZCZE W NAGRODE DOSTAJE UMORZENIE 95% DLUGOW. A POTEM DZIWNE, ZE MAISTA NIC NIEMA=, KASA PUSTA, JAK PATOLOGIA I ZULIA PO ZYJE SOBIE TU ZA DARMO. A UCZCIWI MIESZKANCY MUSZA PLACIC.
To prawda ,patologią rządzi !To przyszli wyborcy cara,który lituje się nad nierobami !Które z polskich miast ma takiego ,kogoś,kto nie słucha ludzi uczciwych płacących za tych ,którzy się z nich śmieją.Robi ,co chce ,Zenada!!
Jacek (12 lipca 2022 7:41)
Klub radnych Szachraja ustawę klepnie tak jak wszystkie inne, jego autorstwa. Gdyby pieniądze z tych podwyżek zostały w Wałbrzychu to byłbym nawet w stanie je przełknąć, ale one powędrują na spłatę kredytów które pan prezydent pozaciągał w zagranicznych parabankach.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

podwyzka  |   odpady  |   wywoz  |   smieci  |   gospodarka odpadami  |   ceny  |   uchwala  |  

Podwyżka cen wywozu śmieci w Świdnicy. W Wałbrzychu bez podwyżek

Nie wszyscy segregują śmieci i koszty rosną

Jak nie utonąć w górach śmieci?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij