Menu

Remont szkolnego podwórka przy PSP nr 5

Dzieciaki z Podgórza po wakacjach wrócą do szkoły w zupełnie nowym otoczeniu. Inwestycja na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 pochłonie blisko 1,7 mln zł.

Remont szkolnego podwórka przy PSP nr 5

Dyrekcja szkoły długo starała się od remont dziedzińca, który był w kiepskim stanie. W międzyczasie były też pilniejsze potrzeby, jak remont boiska czy sali gimnastycznej. W końcu udało się wywalczyć niezbędne fundusze w ramach Budżetu Obywatelskiego na przebudowę zaplecza szkolnego, gdzie dzieciaki będą mogły spędzać wolny czas miedzy lekcjami.

- Będzie przebudowane a w zasadzie zbudowane na nowo wnętrze tego kompleksu szkolnego. Powstanie też specjalny ogródek deszczowy. Zagospodarowanie terenu będzie służyło odzyskiwaniu jak największej ilości wody. Dzieci będą miały piękny teren do przebywania w czasie przerw i zajęć popołudniowych - zapowiada Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

 

To nie koniec inwestycji w szkole przy ul. Poznańskiej. Wkrótce mają tu powstać trzy nowe oddziały przedszkolne i modernizacji doczeka się kotłownia. Przebudowa podwórka ma zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 

plr
foto: archiwum|
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Podgórze  |   PSP nr 5  |   szkoła  |   remont  |   podwórko  |   dziedziniec  |  

Wałbrzych zmienia się: remonty i wyburzenia

Nowe mieszkania przy ul. Kościelnej

Remont w Zagórzu. Od poniedziałku objazdy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij