Menu

XXII Toyota Półmaraton - przydatne informacje dla zawodników

Organizatorzy Toyota Półmaratonu zaskoczyli w tym roku wieloma rewolucyjnymi zmianami. Wcześniej poznaliśmy zupełnie nową trasę a teraz dowiadujemy się szczegółów na temat rozmieszczenia kluczowych punktów na mapie biegu.

XXII Toyota Półmaraton - przydatne informacje dla zawodników

XXII Toyota Półmaraton wystartuje 28 sierpnia. Niedawno zapadła decyzja o zmianie godziny startu na 10:00. Dobra wiadomość jest taka, że przeniesiono w tym roku biuro zawodów i będzie mieścić się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Limanowskiego, czyli o wiele bliżej miejsca startu, niż dotychczas.

Jak już podano bieg odbędzie się w tym roku na zupełnie nowej trasie. Dotychczas zawodnicy na głównym dystansie musieli dwukrotnie przebiec trasę przez Śródmieście i Nowe Miasto. Tym razem będzie to jedna pętla prowadząca aż przez cztery dzielnice - Śródmieście, Stary Zdrój, Piaskową Górę i Podgórze. Główną atrakcją będzie możliwość przebiegnięcia się po Obwodnicy Europejce. Organizatorzy zaprezentowali już gdzie na trasie będą mieścić się kluczowe dla zawodników punkty żywieniowe, dystrybucji wody i napojów:

Z ciekawostek dotyczących trasy warto wspomnieć, że najniżej położony punkt trasy mieści się w rejonie skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Długiej (388 m.n.p.m.). Najwyżej położony punkt mieści się na trasie Europejki kilkaset metrów po minięciu Szpitala im. Sokołowskiego (477 m.n.p.m.). Tuż przed tym punktem zawodników czeka jeden z dwóch najtrudniejszych podbiegów. Drugi to znana już z poprzednich edycji ul. Sikorskiego.

 

 

Nowa trasa to także większe niż dotychczas utrudnienia w poruszaniu się po mieście w dniu biegu. Szczegóły organizatorzy podadzą bliżej terminu imprezy. Dotychczas do biegu zgłosiło się ponad 960 zawodników (stan na 13.07.2022). Zapisy nadal trwają - więcej informacji TUTAJ. Organizatorzy liczą, że około 1500-1700 osób zamelduje się na starcie.

Przypominamy, że nagroda główna Toyota Aygo nie przypadnie najszybszemu zawodnikowi, tylko zostanie wylosowana wśród osób, które ukończą dowolny z trzech biegów w ramach tej imprezy (Półmaraton, Bieg Po Zdrowie, Bieg Bez Barier).

plr
foto: archiwum/użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Marcin (20 lipca 2022 17:56)
Cytuję użytkownika: Lech
Bardzo dobrze że jest zmiana trasy a upał nam nie straszny także czekamy i do boju
Za cienki na podbiegi byłeś to się nie dziwię, że się cieszysz. Ta trasa ściągała biegaczy do Wałbrzycha, właśnie dlatego, że nie było łatwo.
Lech (20 lipca 2022 7:43)
Bardzo dobrze że jest zmiana trasy a upał nam nie straszny także czekamy i do boju
T34 (18 lipca 2022 9:19)
Frekwencja cieniutka , 999 osób zapisanych i opłaconych . Może zmienić dyrektora imprezy nie ma chłop charyzmy, Romek M. byłby lepszy
pawel (13 lipca 2022 22:16)
Dziennie ponad 1000 a nawet 2000 zakażeń w Polsce i to w środku lata gdzie rok temu nie było ich dziennie nawet 100 , a elita , która wcześniej mordy miała zakryte maskami teraz na zdjęciu tłumnie jeden obok drugiego w beztroskim uśmiechu narażona na zakażanie siebie i innych ...............co drugi z nich , szosował po mieście w masce jak biegał treningowo rok temu , bo przeczytał że maski chronią innych przed nimi zdrowymi ludżmi BUEHEHEHEHEHEH i że oni ratują świat BUEHEHEHEH ,pamiętam , pamiętam , i rok 2020 i 2021 , na rowerkach i biegających cudaków w maskach ................ i jak tłumaczyli sobie , że oni robią trening w maskach bo to jak trening w górach że im większe ograniczenie w oddychaniu (góry róznica cisnien) to podniesie się im poziom czerwonych krwinek które odpowiadają za lepszą wydajność organizmu .........co był bzdurą , bo maski niczego nie podnosily BUEHEHEHEEHEHEEHEHHE powodowały ograniczoną wentylację płuc i szybsze zmęczenie ........ale ch....j super zawodnicy bez wyników w zasadzie , chcieli stosować techniki treningowe dla zawodników profesjonalnych ................. a sorry , oni tam przyszli pobiegac bo mogą wygrać auto z Toyoty .........................LALALALALAL
Ziom (13 lipca 2022 20:32)
Cytuję użytkownika: Biegacz
Dobra koncepcja jeżeli chodzi o zmianę trasy biegu.
Ch*jowa. Będziesz biegł w pełnym słońcu to zmienisz zdanie. Nikt nie zmienia trasy po tylu latach organizacji. Tylko car oczywiście
Biegacz (13 lipca 2022 13:11)
Dobra koncepcja jeżeli chodzi o zmianę trasy biegu.
Qwerty (13 lipca 2022 11:47)
Będzie woda z mobruczanki-pokopalnianej popłukanki w papierowych kubkach, które będą jednocześnie filtrem ciał stałych dla smródki rozlewanej zawodnikom.
Nordic (13 lipca 2022 10:59)
Na punktach woda w butelkach czy ekologicznych glinianych dzbanach z podpisami dzbanów z MZBK, WPWiK, UM itd

Dodaj komentarz

sport  |   toyota półmaraton  |   półmaraton  |   bieg  |   zawody  |   obwodnica  |  

Górnik wygrywa z Polonią przed własną publicznością

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij