Menu

Chcą stworzyć w gminie Walim Dom Dziecka inny niż wszystkie

Małżeństwo z Górnego Śląska pragnie stworzyć rodzinny Dom Dziecka w Michałkowej w gminie Walim. Wkrótce staną się właścicielami klimatycznego górskiego domu, ale brakuje funduszy na wykupienie terenu wokół nieruchomości, gdzie pragną stworzyć azyl dla dzieci z trudną przeszłością a także przystań dla turystów i świetlicę wiejską.

Chcą stworzyć w gminie Walim Dom Dziecka inny niż wszystkie
Marta i Andrzej Zarzyccy pochodzą z Piekar Śląskich. Dotychczas pani Marta pracowała w Domu Dziecka, a pan Andrzej organizował wyjazdy młodzieży z ośrodka uzależnień na obozy i kolonie. Sami też są rodziną zastępczą i jak twierdzą, widzą z własnego doświadczenia, że system pieczy zastępczej w Polsce kuleje. Zdaniem Zarzyckiego, 80 proc. młodzieży, która wychodzi z rodzin pieczy zastępczej, nie radzi sobie z dorosłością. W większości przypadków młodzież wraca do miejsc, z których pochodzi. Często osoby te mają problem z utrzymaniem pracy, a ponadto korzysta z zasiłków socjalnych.
 
 
Na podstawie własnych doświadczeń i wiedzy zdobytej podczas studiów na kierunku psychologia, zamierzają stworzyć dom inny niż wszystkie.
 
- Idea wzięła się z potrzeby serca. "Pomocne Wzgórze" będzie mieścić się w Górach Sowich - Michałkowej. Chcemy prowadzić działalność wzbogaconą o kontakt z przyrodą, w zaciszu gór. Naszym nadrzędnym celem jest wzmacnianie talentów dzieci - mówi Andrzej Zarzycki.
 
 
"Pomocne Wzgórze", które powstanie w Górach Sowich to nie tylko Dom Dziecka, ale o wiele szerszy projekt. "Wioska dziecięca" powstanie w miejscu poniemieckiego ośrodka agroturystyki, nieopodal jeziora Bystrzyckiego. Małżeństwo Zarzyckich zaciągnie kredyt w banku, by zakupić nieruchomość, a także własnymi siłami i środkami podejmie się jego remontu. Niestety ze względu na rosnące koszty kredytu, kwota wystarczy na nieruchomość, ale nie na otaczającą ją działkę. Brakuje im około 120 tysięcy złotych. Aby zebrać brakującą sumę, zorganizowali zbiórkę w serwisie zrzutka.pl
 
 
 
Docelowo chcieliby stworzyć w swoim domu także przystań dla turystów odwiedzających Góry Sowie. Co ciekawe, nie planują pobierać za pobyt żadnych opłat, a jedynie będą prosić gości o pomoc przy pracach porządkowych. Pomagać na co dzień będą także w ramach swoich możliwości ich podopieczni, co stanowić ma swoisty element resocjalizacji. Dodatkowo chcą stworzyć w swoim domu serownię i pasiekę, a także świetlicę wiejską, by integrować się z lokalną społecznością.
 
 
plr
foto: użyczone
źródło: piekary.info
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Asia (15 lipca 2022 17:22)
Cała rodzina trzyma za Was kciuki Jesteście Kochani ???????????? Nie poddajemy się ????
Karolina (14 lipca 2022 18:48)
Cytuję użytkownika: Heniutek
Coś mi to pachnie sekciarsko.
Każdy mierzy swoją miarą... Trzeba mieć w sobie dużo dobra, miłości i gotowości do poświęcenia, aby zrozumieć ideę Pomocnego Wzgórza. Wspaniały pomysł wyjątkowego człowieka. Niewielu takich ludzi w życiu spotkałam...
Dorota (14 lipca 2022 13:04)
Trzymam kciuki za Was. Jesteście pełnymi radości ludźmi i dzielicie się w koło dobrą energią. Jeśli o to właśnie chodzi w ,,sekcie,, jak to ktoś nazwał to ja jestem zdecydowanie za! A tak poważnie to powodzenia życzę i myślę,że Ci którzy pierdoły tu wypisują zmienili by zdanie po poznaniu Was. Pozdrawiam serdecznie Dorota( z Dzwoneczka)
Aneta (14 lipca 2022 12:17)
Jak zwykle nikt nic nie robi, ale komentuje i podejrzewa o najgorsze. Do takich komentujących SĄ NA ŚWIECIE JESZCZE DOBRZY LUDZIE, jest ich mało, ale są. Zamiast źle oceniać pomóżcie albo po prostu nie przeszkadzajcie.
***** PO (14 lipca 2022 9:36)
ZEBY NIE BYLO JAK W WARSZAWIE Z PEDOFILEM KUMPLEM TRZASKOWSKIEGO Z CAMPUS NIEMCY, CO TEZ ROBIL WIOSKI DLA DZIECI. OKAZALO SIE ZE JEST PEDOFILEM. APELUJE TYLKO O KONTROLE I SPRAWDZENIE. BO DZIECI SA NAJWAZNIEJSZE. JESLI LUDZIE ROBIA TO Z SERCA OK, ALE NA PRZYKLADZIE PEDOFILOW Z PARTII PO OD TRZASKWOSKIEGO, TRZEBA BYC OSTROZNYM.
???? (14 lipca 2022 9:28)
Cytuję użytkownika: Heniutek
Coś mi to pachnie sekciarsko.
Pomoc skrzywdzonym dziecią ? Wyprowadzanie ich na ludzi , zapewnienie miłości , normalnego domu ? Pokazanie jak wygląda kochająca się rodzina ? Nauczenie że w życiu nie ma nic za darmo , nauczenie wartości , szacunku do ludzi , zwierząt i pracy ? Są to ludzie z doświadczeniem w pracy z dziećmi , z niepełnosprawnymi którzy chcą pomoc dziecią , są otwarci na kontakt z ludźmi … będzie Pan mógł odwiedzić to miejsce , tak jak każdy inny . Tylko wtedy bym się skłoniła do refleksji nad oczernianiem ludzi których się jeszcze nie poznało .
Enek (14 lipca 2022 8:14)
Fajny pomysł,mam nadzieję że się uda i życzę powodzenia.
Maja (14 lipca 2022 8:14)
????????????
Przemek (14 lipca 2022 6:54)
????????????
Zygmunt (14 lipca 2022 6:50)
Powodzenia
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

walim  |   michałkowa  |   dom dziecka  |   rodzina zastępcza  |   pomocne wzgórze  |  

Gmina Walim skutecznie walczy o pieniądze

Zwiedzili TVN i Warszawę

Dzień Pracownika Socjalnego w Walimiu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij