Menu

Pijani rodzice ''opiekowali się'' dziećmi

Marciszów: 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mieli rodzice, pod opieką których była dwójka małych dzieci. Ślady wskazywały, że przed przyjazdem policji w mieszkaniu odbywała się suto zakrapiana impreza.

Pijani rodzice ''opiekowali się'' dziećmi
We wtorkowy ranek kamiennogórscy policjanci zostali zadysponowani do interwencji domowej. Zaniepokojona rodzina wezwała patrol, bo obawiała się o życie i zdrowie dzieci przebywających w domu na terenie gminy Marciszów (powiat kamiennogórski). Matka dzieci miała w kilku dosadnych słowach oświadczyć, że nie zamierza się nimi zajmować. 
 
Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zastali na miejscu podłogę zabrudzoną wymiocinami, wszędzie pozostawione butelki i puszki po alkoholu. W pomieszczeniach unosiła się też woń wskazująca, że impreza była zakrapiana. Niestety w takich warunkach w domu przebywała dwójka malutkich dzieci – 9 miesięczny i 3 letni chłopczyk. 
 
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 27-letniej kobiety i 41-letniego mężczyzny. Każde z nich miało prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Ich zachowanie nie wskazywało na to, żeby przejmowali się losem swoich pociech. 
 
 
- Mężczyźnie dodatkowo bardzo nie podobała się wizyta mundurowych w jego domu. Zamiast zainteresować się losem dzieci i wykonywać polecenia policjantów, wolał szukać resztek alkoholu. Jego zachowanie stawało się coraz bardziej agresywne. Utrudniał wykonywanie czynności, znieważył słowami obelżywymi interweniujących funkcjonariuszy. Twierdził, że nie mają prawa przebywać na jego posesji - relacjonuje sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej policji.
 
Obydwoje nieodpowiedzialnych rodziców zostało zatrzymanych do wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia, a maluchy zostały przekazane pod opiekę rodziny.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Twoje imię: (15 lipca 2022 7:58)
Pewnie świętowali 500+

Dodaj komentarz

Kamienna Góra  |   Marciszów  |   policja  |   112  |   pijani rodzice  |   alkohol  |   dzieci  |  

Zdewastował domek dla dzieci 45-latkowi grozi 5 lat więzienia

Uszkodzona rura z gazem na Nowym Mieście. Ewakuacja mieszkańców

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij