Menu

Otwarcie obwodnicy w lipcu możliwe, jeśli nie będzie poważnych usterek

Czy obwodnica Wałbrzycha zostanie otwarta jeszcze w lipcu? Główne prace się zakończyły i trwają obecnie roboty wykończeniowe a także rozpoczęły się odbiory. - Trzeba trzymać kciuki, żeby czegoś nie znaleziono, co trzeba będzie skorygować - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
Otwarcie obwodnicy w lipcu możliwe, jeśli nie będzie poważnych usterek
Termin otwarcia obwodnicy Wałbrzycha przekładano kilka razy. Były problemy na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Wysockiego, gdzie trzeba było zbudować specjalna, betonową obudowę (sarkofag) nad płynącą pod drogą rzeką. Były również problemy z Lisią Sztolnią, a na ul. Chrobrego zapadła się droga. Przy ul. Żeromskiego odkryto nieznaną wcześniej sztolnie. Sporym wyzwaniem była także konieczność uzyskania nowych pozwoleń wodno-prawnych w rejonie Ronda Niepodległości w Szczawnie-Zdroju, bo nie korespondowały z obowiązującą dokumentacją pod koniec 2019 roku.  To wszystko wydłużyło czas budowy obwodnicy. 

- Przygotowujemy się do odbioru drogi. co wiąże się z tytaniczną pracą. Droga jest gotowa, prowadzone są jeszcze prace przy sygnalizacji świetlnej, znakach, oświetleniu. To już kosmetyka. Toczą się prace przy naprawie nasypów uszkodzonych po ulewach na Węźle Żeromskiego. Toczą się prace nad wykończeniem przejścia podziemnego, oświetlenia na ul. Żeromskiego. Ostatnie elementy ekranów akustycznych przy Pogotowiu będą za chwilę umieszczane. Poza Lisią Sztolnią i krótkim odcinkiem ul. Chrobrego prace są zakończone  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
Jak mówi prezydent, teraz trzeba trzymać kciuki. Nie wyklucza, ze termin oddania obowdnicy może się delikatnie przesunąć.
 
- Prace odbiorowe toczą się odcinkami. Trzeba trzymać kciuki, żeby nie znaleziono czegoś, co trzeba będzie korygować, przez co termin zostanie przesunięty o dni, tygodnie ale nie miesiące - zapewnia Roman Szełemej. 
 
 
Planowany termin oddania obwodnicy to nadal końcówka lipca.
 
 
adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jolanta (15 lipca 2022 15:15)
Cytuję użytkownika: Janusz
Zasadnicze pytanie w lipcu KTÓREGO ROKU? O ile mi wiadomo, adorator obowiązkowych szczepionek obiecywał otwarcie jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, ale miał ważniejsze sprawy np. szczepionki i dziwnym zbiegiem okoliczności otwarcie obwodnicy się przedłużyło.
Ty na pewno nie jesteś łysy?bo głupio,ale już ;zaistniałeś; dlaczego więc,nie ma ciebie na tej budowie?no przecież do zbierania gruzu nadajesz się; Cymbał jesteś waść i wszycho!!
Janusz (15 lipca 2022 10:38)
Zasadnicze pytanie w lipcu KTÓREGO ROKU? O ile mi wiadomo, adorator obowiązkowych szczepionek obiecywał otwarcie jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, ale miał ważniejsze sprawy np. szczepionki i dziwnym zbiegiem okoliczności otwarcie obwodnicy się przedłużyło.
KIM DZONG TUSK - PREMIER POLSKIEJ BIEDY (15 lipca 2022 9:50)
PYTANIE! ILE KOSZTOWAŁ CHLEB ZA TUSKA? ODPOWIEDZ: NIE WAZNE, BO I TAK BYL NA ZESZYT.
Kierowca (15 lipca 2022 8:20)
...trzymac kciuki zeby nic nie znaleziono??!!!!haha kazdy z kierowcow za pewne moglby wskazac wiele błędów i usterek. Jadac od strony Starego zdroju w okolicach skrzyzowania z ul.reja.nowy asfalt a studzienki kanalizacyjne kilka cm ponizej asfaltu.jedziesz i wpadasz kolami jak w dziury i to na samym srodku jezdni.za kilka miesiecy studzienki jeszcze bardziej zaczna opadac i bedzie pewnie z kilka cm jeszcze nizej.porazka z wykonaniem a ten gada zeby nic nie znalezc....
kot (14 lipca 2022 21:38)
trzeba było trzymać kciuki jak robili. Teraz to trzeba trzymać kciuki, żeby jak najwięcej znaleźli i od razu poprawiali fuszere. Bo to, że są babole to wyjdzie prędzej czy później, a dla nas lepiej żeby wcześniej
Burbon (14 lipca 2022 20:55)
Cytuję użytkownika: ***** PO
Cytuję użytkownika: jebacpis
Minister Przemysław Czarnek radził, by jeść "trochę mniej", premier Mateusz Morawiecki ocieplać domy, prezydent Andrzej Duda "zaciskać zęby".
A pan Niesiołowski mówił żeby jeść mirabelki i szczaw .To ten co go mlode laski nagybawły do sexsu .O taki z niego sexmen ,ale został uniewinniony sądy są prawomocne i sprawiedliwe.doktryna Nojmanka. I jeszcze jedno *****putina i *****PO to złodzieje i zło.
A co ma Niesiołowski do wiatraka? Czy wiesz w jakiej sprawie toczyło się przeciw niemu postępowanie? Czy wiesz czego dotyczył wyrok i dlaczego został uniewinniony? Czy wiesz, że był szeregowym posłem? A dzisiaj mówimy o wypowiedziach najważniejszych osób w państwie - Prezydenta, Premiera, Ministra od EDUKACJI. A tak na marginesie, to nie sądy są prawomocne, tylko wyroki sądowe. Nie masz zielonego pojęcia choćby o podstawach systemu prawnego, ale czujesz się kompetentnym, żeby oceniać prawidłowość sądowych wyroków. Smutne.
Heniutek (14 lipca 2022 20:52)
Jak oni chcą otworzyć obwodnicę jak ulica kolejowa w stronę Wrocławia nie ma ciągłości. Wykorzystuje się nitkę w przeciwnym kierunku jako dwukierunkową a to koliduję z przebiegiem obwodnicy.
inż. A. Partacz (14 lipca 2022 20:00)
No dobrze, trzymam kciuki aby fuszerek przy odbiorach nie wykryto jak mówi Pan Prezydent. Ale gdzie są pstrągi w Szczawniku?
Goldmann,, (14 lipca 2022 19:38)
,,kto wpuścił tą rudą małpę co miała dziadka w ss,,,,,,,,???? Czyżby obrzezany go zaprosił,,,
POWAŻNE USTERKI (14 lipca 2022 18:48)
1. PRZEPROJEKTOWAĆ ZJAZD Z OBWODNICY NA UL. CHROBREGO I ZROBIĆ GO NA WYSKOŚCI POGOTOWIA. - OBECNIE WYKONANY ZJAZD OPARY NA GABIONACH - ZLIKWIDOWAĆ. - OBECNĄ UL. CHOBREGO POŁĄCZYĆ Z UL. ARMII KRAJOWEJ. 2. TE EKRANÓWKI W 70 % NA ZŁOM.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

obwodnica  |   europejka  |   budowa  |   inwestycja  |   odbiory  |  

Ostatnie prace na obwodnicy

Rusza budowa małej obwodnicy Świebodzic. Koszt to 11 mln zł.

Miesiąc z Europejką

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij