Menu

Wypadek na obwodnicy - duże ćwiczenia służb ratowniczych (FOTO+VIDEO)

Jeszcze przed otwarciem Obwodnicy Europejki służby ratownicze miały okazję sprawdzić się w boju podczas wielowymiarowej akcji ratowniczej. Był pożar, wypadki z udziałem wielu poszkodowanych, a nawet wyciek niebezpiecznych substancji. Wszystko po to, by skutecznie nieść pomoc, gdyby faktycznie coś na nowej drodze się wydarzyło.

Wypadek na obwodnicy - duże ćwiczenia służb ratowniczych (FOTO+VIDEO)
Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu często organizuje ćwiczenia na szeroką skalę, w które zaangażowane są służby ratownicze z całego regionu, policja, pogotowie i nawet Polski Czerwony Krzyż. Tym razem sprawdzali swoje przygotowanie do niesienia pomocy na zupełnie nowym i niesprawdzonym terenie - Obwodnicy Europejce.
 
- Najpierw zasymulowaliśmy pożar w okolicy zjazdu z obwodnicy na Węźle Żeromskiego. W czasie gaszenia pożaru doszło do zdarzenia drogowego, w którym autobus zderzył się z pojazdem osobowym. Jednocześnie na wjeździe na obwodnicę nastąpiło zderzenie cysterny również z samochodem osobowym. W zdarzeniu mamy dużo poszkodowanych - ponad 20 osób w różnym stanie, lekko ranni, ciężko ranni, a także ofiary śmiertelne - relacjonuje rzecznik PSP w Wałbrzychu Tomasz Kwiatkowski.
 
 
W ćwiczeniach brały udział także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu. Dzięki tak szeroko zakrojonym działaniom można było w praktyce przećwiczyć koordynację działań licznych służb.
 
- Cieszymy się, że możemy przećwiczyć to wszystko na nowo wybudowanej drodze, bo do takich zdarzeń będzie mogło tu dochodzić. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie albo nie na taką skalę jak dziś, ale ćwiczymy wariant maksymalny. To istotne, bo zwykle ciężko jest zebrać wszystkich strażaków naraz. Tutaj możemy pewne rzeczy omówić, zrobić to na spokojnie, wskazać ewentualne błędy. Takie ćwiczenia mają przede wszystkim za zadanie zgrać zespoły ratownicze, które nie zawsze mogą ze sobą ćwiczyć, bo są tu przede wszystkim strażacy ochotnicy z całego powiatu wałbrzyskiego - twierdzi Tomasz Kwiatkowski.
 
 
 
Podczas ćwiczeń obecni byli także wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy wraz ze strażakami koordynowali pracę szpitala polowego, który przy tak dużych zdarzeniach odgrywa kluczową rolę w segregowaniu rannych i zapewnieniu im właściwej opieki. Kluczowe było także poznanie nowego terenu działań, by w przyszłości sprawnie przeprowadzać prawdziwe akcje ratownicze na obwodnicy.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33
Zdjęcie 34
Zdjęcie 35
Zdjęcie 36
Zdjęcie 37
Zdjęcie 38
Zdjęcie 39
Zdjęcie 40
Zdjęcie 41

Komentarze

Mozg (16 lipca 2022 0:56)
Cytuję użytkownika: Magdalena
Czy ktoś się kiedyś zastannawiał kim są Ludzie, którzy ciężko trenują żeby nieść pomóc innym. Czy za tą wygraną z żywiołem zarabiają jak piłkarze. Czy ktoś może mi wyjaśnić gdzie są jakiekolwiek proporcje ...
Po ci sie zastanawiac?Odpowiedniej pojemnosci mozdzek pomoze na takie tepe pytania...
Komendant (16 lipca 2022 0:49)
Znowu milion zastepow jak np. przy pozarze altany cztery auta lub do otwarcia chaty na parterze podnosnik i dwunastu druhow?
Magdalena (15 lipca 2022 22:19)
Czy ktoś się kiedyś zastannawiał kim są Ludzie, którzy ciężko trenują żeby nieść pomóc innym. Czy za tą wygraną z żywiołem zarabiają jak piłkarze. Czy ktoś może mi wyjaśnić gdzie są jakiekolwiek proporcje ...

Dodaj komentarz

straż pożarna  |   112  |   ćwiczenia  |   wypadek  |   obwodnica  |   europejka  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij