Menu

'Lalkobus' na ulicach Wałbrzycha

Przygotowując się do nowego sezonu artystycznego Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w wakacje postawił na promocję za pomocą mobilnej reklamy. Wypartujcie kolorowego, teratralnego autobusu na ulicach Wałbrzycha.

'Lalkobus' na ulicach Wałbrzycha

Teatr Lalki i Aktora to najstarsza instytucja kultury na Dolnym Śląśku. W tym roku przypada 77. rocznica istnienia instytucji. Obecnie trwa wakacyjna przerwa ale uwielbiani przez dzieciaki aktorzy i lalki powrócą na scenę już po letnim wypoczynku. Tymczasem teatr zaznacza swoją obecność w mieście reklamując się na autobusie. Dajcie znać czy widzieliście go już na trasie, a może mieliście okazję się nim przejechać? Koniecznie napiszcie jak wam się podoba i czy rozpoznajecie jakie spektakle prezentowane są na zdjeciach.

W tym samym czasie młodszy brat "lalek" - Szaniawski reklamuje się na citilight-ach, prezentując sylwetki aktorów na plakatach na przystankach autobusowych. Podróżując po mieście wałbrzyszani i turyści mogą zatem bliżej zapoznać się z wałbrzyskimi instytucjami kultury.

Niedawno Teatr Lalki i Aktora podsumował zakończony przed wakacjami sezon artystyczny:

- Przygotowaliśmy 3 premiery: 
• ATLAS NIEBA w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego/ 12.09.2021/ Duża Scena TLiA
• CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ w reżyserii Arkadiusza Klucznika/ 19.03.2022/ Duża Scena TLiA
• NIE BÓJ SIĘ, DZIADKU! w reżyserii Moniki Woronicz/ 22.05.2022/ Duża Scena TLiA
- Zorganizowaliśmy V FESTIWAL MAŁYCH PRAPREMIER, podczas którego w okresie 12-17 września 2021 zaprezentowaliśmy najlepsze prapremierowe spektakle z całej Polski: Wrocławia, Łodzi, Lublina, Białegostoku, Poznania i Bielsko-Białej.   
- Zagraliśmy 158 spektakli, które obejrzało 16 100 widzów.
- Trzykrotnie występowaliśmy podczas prestiżowych międzynarodowych festiwali teatralnych:
• XXX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek w Opolu/ 13 bajek z królestwa Lailonii
• 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu/ 13 bajek z królestwa Lailonii
 
 
• XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela w Łodzi/ Czarnoksiężnik z Krainy Oz
- Gościliśmy w wielu teatrach oraz ośrodkach kultury, między innymi w Siechnicach, Świętej Katarzynie, Świdnicy, Tarnowie Mazowieckim, Marciszowie, Katowicach i Tychach, prezentując nasze spektakle. 
- Nasz spektakl ATLAS NIEBA w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego został zakwalifikowany do prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej/ 28. edycja, której organizatorem jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.
- Dodatkowo spotykaliśmy się z publicznością oraz przekazywaliśmy wiedzę o teatrze podczas lekcji
 
 
opr.plr
foto: Teatr Lalki i Aktora
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mariane (19 lipca 2022 22:49)
Kolejny szrot z Wałbrzycha
WOLNE KURWA SADY? CZY WOLNE KURWA ZARTY Z POLAKOW? (17 lipca 2022 10:25)
https://twitter.com/i/status/1548335946541572107 TAK KASTA I PARTIA PO-JEBOW NISZCZY ZYCIE POLAKOM. SWIECZKE W REKE I NA MROZ BRONIC KASTY. I ZDZIWIENI ZE SZELEMEJ PRZED SADEM WYGRYWA, NIE TAKIE WYROKI KASTA WYDAWALA. SZELEMEJ TO PIKUS DLA NICH. GERSDORF I 3 IZBY SN WBREW KONSTYTUCJI NIBY UZNALY PRYMAT PRAWA EU NAD POLSKA KONSTYTUCJA. TACY TO OBRONCY KONSTYTUCJI HEHEHE. LUDZIOM KASTA I PO ZYCIE NISZCZYLA, BRZESKA ZAMORDOWANA, KAMIENICE NA 130 LATKOW Z IZRAELA CZYSCILI, KRUCZKOWSKI, SAWICKA, NIESIOLOWSKI.... OCZYSZCZENIE ROMANA, TO PIKUS DLA KASTY. SWIECZKI W DLON I BRONIC MAFIJNEJ OSMIORNICY ZYDOKOMUNY W POLSCE.
Ojejejej (16 lipca 2022 16:44)
Cytuję użytkownika: PASAŻER
Szkoda że nie zakleili całej szyby z przodu tak jak zakleili z tyłu.
Jaki jesteś do przodu musisz uważać bo z tyłu Cię zabraknie.
PASAŻER (16 lipca 2022 15:54)
Szkoda że nie zakleili całej szyby z przodu tak jak zakleili z tyłu.

Dodaj komentarz

Teatr Lalki i aktora  |   kultura  |   rozrywka  |   autobus  |   komunikacja miejska  |  

Koncert: Piwnica pod Baranami

Visual Concert - kultowy koncert muzyki filmowej i epickiej w...

Bilet okresowy kupisz w aplikacji

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij