Menu

Sto wyprawek dla dzieci z Wałbrzycha i Ukrainy

Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów po raz 22. zorganizowała wyprawkę szkolną dla dzieci z Wałbrzycha, a w tym roku także obdarowane zostały dzieci z Ukrainy.

Sto wyprawek dla dzieci z Wałbrzycha i Ukrainy
Choć jest środek wakacji, to wielu rodziców już przygotowuje swoim pociechom wyprawki na nadchodzący rok szkolny. Jak co roku pomaga w tym RWS Biały Kamień-Konradów, który ofiarowuje dzieciom plecaki i bogaty pakiet przyborów.
 
- Dostałam piórnik, zeszyty, zestaw do pisania, temperówkę i pastele - wymienia Lena.
 
- Wałbrzyscy uczniowie uczą się bardzo dobrze, bo jak widać, poprzychodzili ze świadectwami z czerwonym paskiem. Nasza Rada już od 22 lat organizuje te wyprawki, by najmłodszych uczniów wesprzeć. Udało się także w tym roku, mimo że jest kryzys w Polsce i na świecie. Mamy 100 wyprawek bardzo wysokiej jakości - mówi Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów.
 
 
Pomoc trafiła również do dzieci z Ukrainy.
 
- Mamy pięć rodzin ukraińskich, które przyjęliśmy z serdecznością i otrzymały od nas te prezenty w postaci plecaków, piórników, zeszytów. Dziękuję całej Radzie, która wspierała mnie w tej akcji - dodaje Ryszard Nowak.
 
- Bardzo podobają nam się te prezenty. Bardzo dziękujemy za wszystko, za zaproszenie i piękne podarunki - mówi Julia, mama z Ukrainy.
 
 
Jak twierdzą organizatorzy, warunkiem otrzymania wyprawki są dobre oceny. Czy dzieciaki zasłużyły w tym roku na prezenty od Rady?
 
- Zasłużyłam zdecydowanie. W szkole było bardzo fajnie, ciężko, ale się udało - mówi Lena pokazując świadectwo z czerwonym paskiem.
- Bardzo lubię się zajmować informatyką i bardzo chciałbym zostać informatykiem. Mam ze sobą dyplomy za konkursy informatyczne - mówi Filip.
- Najlepiej się uczyłam z matematyki, jest bardzo fajna i bardzo lubię się jej uczyć - mówi Zuzia.
- Dobrze się uczyłam a najlepiej z języka polskiego - dodaje Malwina.
 
 
 
Organizacja wyprawek nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie wielu osób prywatnych, a także firm i instytucji z regionu. Jednym z darczyńców, który regularnie wspiera działania Rady jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
 
- FRW wielokrotnie wspierał działalność Rady i cieszymy się, że organizuje ona taką formę współpracy z młodzieżą i rodzicami. Pomagamy dlatego, że robią to po raz kolejny i widać, że ta akcja cieszy się dużą popularnością. Warto pomagać tym, którzy dają coś od siebie. My dajemy jakąś cząstkę, a oni to pomnażają, dlatego Fundusz wspiera takie instytucje - mówi Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
 
 
Pozytywnie o działaniach rady wypowiadają się także przedstawiciele władz Wałbrzycha.
 
- Oczywiście, że oceniamy to bardzo pozytywnie, biorąc pod uwagę ogromne zaangażowanie członków Rady w coroczne przygotowanie wyprawki dla dzieci. Po uśmiechach dzieci widać, jak wiele radości można sprawić najmłodszym - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Na koniec zorganizowano dzieciakom spotkanie ze Strażą Miejską w ramach cyklu "Bezpieczne Wakacje"
 
- W kolejnym spotkaniu cyklu będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci będą miały okazję poćwiczyć w naszym nowym autochodziku. Spotykamy się tu każdego roku i dzieci biorą udział w prelekcjach o bezpieczeństwie. Dziękujemy Radzie za możliwość organizowania tych spotkań - mówi Agata Kacała-Baran z wałbrzyskiej Straży Miejskiej.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Edyta (29 lipca 2022 9:42)
Chciałbym bardzo podziękować wraz z córką za wspaniałą wyprawkę szkolna.Pan Ryszard Nowak ,Człowiek o Złotym Sercu. Robi co może, by nagrodzić dzieci za bardzo dobre wyniki w nauce. Serdecznie pozdrawiamy.
Natalia (20 lipca 2022 18:59)
Inicjatywa fajna tylko że na wyprawke dostaje się 300 zł więc można kupić a nie jak w większości przepijac???? bo rada da.....wiecznie te same "znane" buzie na zdjęciach
Maria (20 lipca 2022 4:48)
Jeżeli się komuś nie podoba, to przecież nie musi korzystać.
Joanna (19 lipca 2022 13:52)
Pan Ryszard jak zawsze stara się obdarować nasze dzieciaczki wspaniałymi wyprawkami. Tak i w tym roku . Dziękujemy
pawel (18 lipca 2022 18:50)
"Udało się także w tym roku, mimo że jest kryzys w Polsce i na świecie" –––––––––––––––––––> kryzys wywołany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości , z którym Donald Tusk nie ma nic wspólnego :P , jest to wyłacznie wina premierów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego , a wynika przed wszystkim jeśli chodzi o Beatę Szydło z wprowadzenia programu 500 plus , który rozpoczął socjalizm państwowy na masową skalę , potem były 13 nastki dla rencistów i emerytów , następnie wyprawki 300 plus , doszły 14 nastki itd. , z koleji potem 2 letni okresowy lokdałn i drukowanie pieniędzy na tarcze dla niektórych z przedsiębiorców , setki milionów na dodatki dla rzekomo walczących z pandemią medyków , aż po wprowadzanie zasad komunistycznego zielonego ładu gdzie wygaszano kopalnie węglowe i podkręcano normy dla CO2 ..............na koniec dopiero przyszła akcja specjalna na Ukrainie , więc Putin może w 30 procentach dołożył się do kryzysu
T34 (18 lipca 2022 18:30)
300 , 500 i jeszcze rozdają za darmo wyprawki , wstydu mamusie nie mają . Rysiek emeryci nie mają za co żyć

Dodaj komentarz

Biały Kamień  |   RWS  |   wyprawka  |   dzieci  |   szkoła  |   wakacje  |  

Święto zakochanych w Rynku (FOTO)

Będzie nowe boisko i plac zabaw za 1,4 mln zł przy PSP nr 6

Podsumowanie ferii w OSK (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij