Menu

Sto wyprawek dla dzieci z Wałbrzycha i Ukrainy

Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów po raz 22. zorganizowała wyprawkę szkolną dla dzieci z Wałbrzycha, a w tym roku także obdarowane zostały dzieci z Ukrainy.

Sto wyprawek dla dzieci z Wałbrzycha i Ukrainy
Choć jest środek wakacji, to wielu rodziców już przygotowuje swoim pociechom wyprawki na nadchodzący rok szkolny. Jak co roku pomaga w tym RWS Biały Kamień-Konradów, który ofiarowuje dzieciom plecaki i bogaty pakiet przyborów.
 
- Dostałam piórnik, zeszyty, zestaw do pisania, temperówkę i pastele - wymienia Lena.
 
- Wałbrzyscy uczniowie uczą się bardzo dobrze, bo jak widać, poprzychodzili ze świadectwami z czerwonym paskiem. Nasza Rada już od 22 lat organizuje te wyprawki, by najmłodszych uczniów wesprzeć. Udało się także w tym roku, mimo że jest kryzys w Polsce i na świecie. Mamy 100 wyprawek bardzo wysokiej jakości - mówi Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów.
 
 
Pomoc trafiła również do dzieci z Ukrainy.
 
- Mamy pięć rodzin ukraińskich, które przyjęliśmy z serdecznością i otrzymały od nas te prezenty w postaci plecaków, piórników, zeszytów. Dziękuję całej Radzie, która wspierała mnie w tej akcji - dodaje Ryszard Nowak.
 
- Bardzo podobają nam się te prezenty. Bardzo dziękujemy za wszystko, za zaproszenie i piękne podarunki - mówi Julia, mama z Ukrainy.
 
 
Jak twierdzą organizatorzy, warunkiem otrzymania wyprawki są dobre oceny. Czy dzieciaki zasłużyły w tym roku na prezenty od Rady?
 
- Zasłużyłam zdecydowanie. W szkole było bardzo fajnie, ciężko, ale się udało - mówi Lena pokazując świadectwo z czerwonym paskiem.
- Bardzo lubię się zajmować informatyką i bardzo chciałbym zostać informatykiem. Mam ze sobą dyplomy za konkursy informatyczne - mówi Filip.
- Najlepiej się uczyłam z matematyki, jest bardzo fajna i bardzo lubię się jej uczyć - mówi Zuzia.
- Dobrze się uczyłam a najlepiej z języka polskiego - dodaje Malwina.
 
 
 
Organizacja wyprawek nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie wielu osób prywatnych, a także firm i instytucji z regionu. Jednym z darczyńców, który regularnie wspiera działania Rady jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
 
- FRW wielokrotnie wspierał działalność Rady i cieszymy się, że organizuje ona taką formę współpracy z młodzieżą i rodzicami. Pomagamy dlatego, że robią to po raz kolejny i widać, że ta akcja cieszy się dużą popularnością. Warto pomagać tym, którzy dają coś od siebie. My dajemy jakąś cząstkę, a oni to pomnażają, dlatego Fundusz wspiera takie instytucje - mówi Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
 
 
Pozytywnie o działaniach rady wypowiadają się także przedstawiciele władz Wałbrzycha.
 
- Oczywiście, że oceniamy to bardzo pozytywnie, biorąc pod uwagę ogromne zaangażowanie członków Rady w coroczne przygotowanie wyprawki dla dzieci. Po uśmiechach dzieci widać, jak wiele radości można sprawić najmłodszym - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Na koniec zorganizowano dzieciakom spotkanie ze Strażą Miejską w ramach cyklu "Bezpieczne Wakacje"
 
- W kolejnym spotkaniu cyklu będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci będą miały okazję poćwiczyć w naszym nowym autochodziku. Spotykamy się tu każdego roku i dzieci biorą udział w prelekcjach o bezpieczeństwie. Dziękujemy Radzie za możliwość organizowania tych spotkań - mówi Agata Kacała-Baran z wałbrzyskiej Straży Miejskiej.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Edyta (29 lipca 2022 9:42)
Chciałbym bardzo podziękować wraz z córką za wspaniałą wyprawkę szkolna.Pan Ryszard Nowak ,Człowiek o Złotym Sercu. Robi co może, by nagrodzić dzieci za bardzo dobre wyniki w nauce. Serdecznie pozdrawiamy.
Natalia (20 lipca 2022 18:59)
Inicjatywa fajna tylko że na wyprawke dostaje się 300 zł więc można kupić a nie jak w większości przepijac???? bo rada da.....wiecznie te same "znane" buzie na zdjęciach
Maria (20 lipca 2022 4:48)
Jeżeli się komuś nie podoba, to przecież nie musi korzystać.
Joanna (19 lipca 2022 13:52)
Pan Ryszard jak zawsze stara się obdarować nasze dzieciaczki wspaniałymi wyprawkami. Tak i w tym roku . Dziękujemy
pawel (18 lipca 2022 18:50)
"Udało się także w tym roku, mimo że jest kryzys w Polsce i na świecie" –––––––––––––––––––> kryzys wywołany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości , z którym Donald Tusk nie ma nic wspólnego :P , jest to wyłacznie wina premierów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego , a wynika przed wszystkim jeśli chodzi o Beatę Szydło z wprowadzenia programu 500 plus , który rozpoczął socjalizm państwowy na masową skalę , potem były 13 nastki dla rencistów i emerytów , następnie wyprawki 300 plus , doszły 14 nastki itd. , z koleji potem 2 letni okresowy lokdałn i drukowanie pieniędzy na tarcze dla niektórych z przedsiębiorców , setki milionów na dodatki dla rzekomo walczących z pandemią medyków , aż po wprowadzanie zasad komunistycznego zielonego ładu gdzie wygaszano kopalnie węglowe i podkręcano normy dla CO2 ..............na koniec dopiero przyszła akcja specjalna na Ukrainie , więc Putin może w 30 procentach dołożył się do kryzysu
T34 (18 lipca 2022 18:30)
300 , 500 i jeszcze rozdają za darmo wyprawki , wstydu mamusie nie mają . Rysiek emeryci nie mają za co żyć

Dodaj komentarz

Biały Kamień  |   RWS  |   wyprawka  |   dzieci  |   szkoła  |   wakacje  |  

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

Ponad 300 dzieci bawiło się podczas ''Górniczego Mikołaja'' w...

Szychta Szkolna na rozpoczęcie Barbórki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij