Menu

Po alkoholu samochodem, hulajnogą i rowerem. 8 zatrzymanych

Policjanci tylko od minionego weekendu zatrzymali na ulicach Wałbrzycha oraz regionu łącznie ośmiu kierujących pod wpływem alkoholu. Trzech mężczyzn kierowało samochodami, czterech hulajnogami elektrycznymi, a kolejny rowerem. Niechlubni rekordziści wydmuchali ponad 2 promile alkoholu. 

Po alkoholu samochodem, hulajnogą i rowerem. 8 zatrzymanych
W piątek przed północą policjanci z Boguszowa-Gorc postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego samochodem  na ul. Kamiennogórskiej w Czarnym Borze. Mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 38-letni mieszkaniec Borówna miał 1,05 promila w organizmie. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.
 
W niedzielę po godzinie drugiej w nocy funkcjonariusze  zauważyli jadącego ulicą Andersa w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej młodego mężczyznę. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec powiatu świdnickiego również był pijany. 23-latek miał 0,92 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat w kwocie 2,5 tysiąca złotych i na hulajnodze dalej nie pojechał.
 
W niedzielę po godzinie 8:00 tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny kierującego samochodem. 42-latek z Krotoszyna również był nietrzeźwy. Miał 0,65 promila alkoholu we krwi, przez co pożegnał się na dłuższy czas z prawem jazdy. Policjanci sporządzili więc dokumentację, która trafi teraz do sądu.
 
Niedzielne popołudnie to dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących hulajnogami. Najpierw – po godzinie 13:00 – w ręce kolejnych policjantów wpadł 29-latek, który wydmuchał 0,79 promila alkoholu, a po godzinie 15:00 następni funkcjonariusze „drogówki” sprawdzili stan trzeźwości 39-latka. W tym przypadku mężczyzna miał aż 1,94 promila alkoholu w organizmie. Obaj wałbrzyszanie otrzymali karę pieniężną w kwocie 2,5 tysiąca złotych i również ich przygoda z jednośladami dobiegła w tym momencie końca.
 
 
Kolejny z mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu wpadł w ręce funkcjonariuszy Posterunku Policji w Mieroszowie wczoraj około godziny 16:30 w Boguszowie-Gorcach na ul. Górniczej. 46-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu 2,06 promila w organizmie. Otrzymał grzywnę w postaci 2,5 tysiąca złotych i również do domu wrócił pieszo.
 
Kolejna kontrola to  42-latek jadący hulajnogą na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,36 promila alkoholu. Wałbrzyszanin do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.
 
W poniedziałek po godzinie 10:00 w ręce funkcjonariuszy prewencji na ul. Pocztowej w Wałbrzychu wpadł natomiast 32-latek kierujący po alkoholu samochodem dostawczym. W przypadku tego mężczyzny na wyświetlaczu urządzenia pojawiło się 0,26 promila. W jego przypadku interwencja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.
 
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Heniutek (19 lipca 2022 19:06)
Postanowili sprawdzić trzeźwość? Chyba raczej powinni mieć podejrzenie.
KrwawyLoLo (19 lipca 2022 9:42)
Sami najebani jeżdżą na tych zielonych hulajkach

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   zatrzymani  |   alkohol  |   hulajnoga  |   miasto  |   interwencja  |  

14-latka handlowała amfetaminą

Znasz ich? Tych mężczyzn szuka policja

Ukradł matce węgiel. Grozi mu 15 lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij