Menu

Rowery elektryczne: szybciej, dalej i łatwiej!

O wyższości  wyższości roweru elektrycznego nad tradycyjnym rozmawiamy z  Konradem Kmiecińskim, właścicielem wypożyczalnie rowerów elektrycznych w Głuszycy. 

Rowery elektryczne: szybciej, dalej i łatwiej!
Mimo że zainteresowanie rowerami elektrycznymi w Polsce rośnie w niemałym tempie, niektórzy wciąż zastanawiają się, czy e-bike jest dla nich odpowiednim rozwiązaniem.


W czym jest lepszy od tradycyjnego roweru?
 
Wizualnie rower elektryczny wygląda niemal identycznie jak klasyczny. Posiada ramę, siodełko, kierownicę, koła i pedały. Tym, co go wyróżnia na tle tradycyjnych jednośladów, jest silnik elektryczny, akumulator i kontroler. To właśnie te trzy kluczowe elementy sprawiają, że przy mniejszym zmęczeniu pokonujemy znacznie więcej kilometrów.

Jak działają e-rowery?
 
E-bike w przeciwieństwie do tradycyjnego roweru jest wspomagany silnikiem elektrycznym. To właśnie praca silnika umożliwia pokonywanie długich kilometrów bez większego zmęczenia i to w stałym tempie.E-bike może jechać z prędkością aż 25 km na godzinę. Jadąc e-bikiem nadal musisz pedałować, jednak tylko po to, by wprawić silnik w ruch. To właśnie on wykonuje za nas najcięższą pracę i odciąża nas na wzniesieniach i długich trasach.
 
Jeżeli chcemy jechać szybciej, musimy już polegać na sile własnych mięśni. Silnik w rowerze elektrycznym nie ma bowiem zastępować człowieka, a jedynie ułatwić mu pedałowanie, czyli wspomagać podczas jazdy na trasach o różnym stopniu trudności.
Jednoślad ze wspomaganiem to rozwiązanie, dzięki któremu nie męczymy się podczas pedałowania i nie mamy trudności ze stromymi podjazdami, które często są zmorą podczas wycieczek na tradycyjnym rowerze.
 
Ponieważ zasięg roweru elektrycznego to około 75 km, bez zastanowienia możemy ruszyć także w daleką, weekendową wycieczkę za miasto. Jeśli nasza kondycja nie pozwalała na całodniowe pedałowanie, z e-bikiem ten problem będzie rozwiązany raz na zawsze.
 
Czy rower elektryczny jedzie sam? 
 
Nie. Rower elektryczny pomaga w jeździe, ale sam nie jedzie. Silnik wspomagający jazdę załącza się tylko wtedy kiedy pedałujesz. Specjalny kontroler wykrywa siłę nacisku na pedały i proporcjonalnie do nacisku i prędkości kręcenia ustawia siłę wspomagania. Oznacza to, że im szybciej kręcisz, tym szybciej jedziesz. Podstawowym atutem rowerów z dodatkowym napędem elektrycznym jest to, że specjalnie zaprojektowany silnik wspomaga cyklistę podczas jazdy, zapewniając mu wysoki komfort i możliwość zredukowania wysiłku. Silnik uruchamia się automatycznie w momencie, gdy zaczynamy pedałować. Natomiast sprytny kontroler dodaje odpowiednią ilość mocy, aby płynnie wystartować i kontynuować jazdę na dowolnie wybranym poziomie wspomagania.


 
Dla kogo jest e-rower?
 
E rower ma zdecydowanie szersze grono odbiorców, niż tradycyjny. O ile na zwykłym rowerze mogą jeździć dzieci, młodzież i sprawni dorośli tak rower ze wspomaganiem jest odpowiedni również dla seniorów, czy osób kontuzjowanych. Rower z napędem pokochają też osoby posiadające dzieci i ci w średnim wieku. Możliwość pokonywania bardzo długich dystansów bez zmęczenia jest szansą na weekendowe wycieczki całej rodziny nienadwyrężające naszego zdrowia fizycznego. W naszej ofercie mamy także do wypozyczenia przyczepki rowerowe dla najmłodszych 

Czy e rowery są odpowiednie dla seniorów?
 
 

Elektryczne wspomaganie nie nadwyręża organizmu, a wręcz pozwala na bezpieczną aktywność bez ryzyka kontuzji. Elektryczny jednoślad jest więc polecany nie tylko osobom starszym, ale i z ograniczeniami ruchowymi.

Nie ważne czy jesteś doświadczonym rowerzystą czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerem elektrycznym. Dzięki indywidualnemu podejściu do naszych klientów zapewnimy Ci sprzęt i dobierzemy trasy do Twoich oczekiwań i umiejętności. W okolicy naszej wypożyczalni znajduje się wiele oznakowanych tras, począwszy od asfaltowych łatwych ścieżek rowerowych po najtrudniejsze trasy Strefy MTB Sudety w paśmie Wielkiej Sowy. 
 
Jeśli to  mój pierwszy kontakt z rowerem elektrycznym. Czy prowadzicie szkolenie?

Oczywiście. Podczas odbioru roweru prowadzimy wstępne szkolenie, w którym przybliżamy Ci działanie i obsługę roweru elektrycznego. Nie musisz się martwić, jeżeli nie masz żadnego doświadczenia z rowerami elektrycznymi. Pomożemy i doradzimy.
 
Czy jest zainteresowanie tego typu usługami? Czy widzi Pan wzrost zainteresowania?
 
Zainteresowanie rowerami elektrycznymi szybko rośnie Już Pandemia przyczyniła się do tego wzrostu  Składają się na to także rekordowe ceny paliw i niska dostępność nowych samochodów. E-rowery tak jak wszystkie inne jednoślady z powodzeniem pomagają w dbaniu o dobre samopoczucie i kondycję. Nie wyręczają użytkowników, nie zwalniają z wysiłku fizycznego, tylko wspierają i pozwalają dojechać dalej, szybciej i łatwiej. Rower elektryczny to także idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy przykładają dużą wagę do troski o środowisko naturalne.  

 
W jaki sposób chciałby Pan zachęcić wałbrzyszan do turystyki tego typu rowerami?

Mieszkamy w rejonie z najpiękniejszymi trasami rowerowymi w Polsce. Wałbrzych i okolice zaprasza na świetnie przygotowane szlaki rowerowe. Górzyste, zalesione, malownicze tereny to wprost wymarzone miejsce do jazdy na rowerze górskim. E-rowery są niezawodne na trudnych trasach i idealne do długich wycieczek. Możemy zdobywać szczyty, które do tej pory na rowerze bez wspomagania były niedostępne. Jeżdżąc na świetnie dopasowanym sprzęcie ze wspomaganiem, możesz jechać wyżej, dalej i dłużej! Rowery z napędem elektrycznym z pewnością są też wspaniałą formą aktywności dla  seniorów, którzy nie zawsze są w stanie pokonać przewyższania górskiego położenia naszej okolicy. Rower elektryczny jest rowerem dla każdego, bez względu na wiek, płeć, sprawność czy kondycję fizyczną, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Nasze rowery posiadają silniki centralne renomowanej firmy i  pozwalają na swobodny podjazd pod każde napotkane wzniesienie. Wspomagają naszą siłę pedałowania do 280%, co w znacznym stopniu zmniejsza wysiłek wkładany w jazdę po stromych ścieżkach i górzystych terenach. Wydajna bateria wystarczy nam na około 60 km intensywnej jazdy pod górę i do nawet 120 km jazdy po ścieżkach rowerowych. 
 

Komentarze

Pedał (25 lipca 2022 13:50)
Cytuję użytkownika: Biedaszyb
Rowery dla pedałów. Wsiądzie baran i głupa wali, że uprawia sport
Spróbuję się odnieść w twoim języku bo osoby z IQ niższym niż temperatura zimą tylko tak zrozumieją "Jesteś pedałem bo patrzysz mi się na dupę jak Cię wyprzedzam elektrykiem na którego Cię nie stać."
Biedaszyb (22 lipca 2022 22:01)
Rowery dla pedałów. Wsiądzie baran i głupa wali, że uprawia sport
a2 (21 lipca 2022 15:55)
z tym dalej, to nie do końca....
życzliwy stary znajomy (20 lipca 2022 23:10)
No i klawo!synu...niech Ci ten interes idzie dobrze! Jak najlepiej niech Ci idzie! Niech żre, niech rośnie i niech jakieś złote jajo, co jakiś czas zniesie. To właśnie znaczy prawdziwa przedsiębiorczość! I z takimi ludźmi powinno sìę spotkania dla mlodzieży robić. To jest gość, co każdą posiadaną złotówkę własnymi rękami zarobił. Jest w Głuszycy jeszcze paru takich uczciwych ludzi, którym coś w życiu wyszło. Bo mieli strasznie dużo zacięcia, trochę talentu i odrobinę szczęścia. Gratuluję, kibicuję i cieszę się Twoim sukcesem! Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Kradli rury gazowe

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Zaginęli za granicą. Policja i rodziny proszą o pomoc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij