Menu

MTB jest w domu

Mistrzostwa Polski MTB Cross Country zadomowiły się w Boguszowie-Gorcach. Impreza drugi rok z rzędu zawita na najwyżej położony stadion sportowy w Polsce i jeden z najbardziej lubianych przez zawodników torów wokół tego obiektu.

MTB jest w domu
- Serdecznie zapraszam na Mistrzostwa Polski Cross Country MTB do Boguszowa Gorc w najbliższy weekend od 22 do 24 lipca. W ubiegłym roku mieliśmy imprezę pod hasłem "MTB powraca do domu", teraz mamy imprezę pod hasłem "MTB jest w domu". Już drugi rok z rzędu gościmy Mistrzostwa Polski w Boguszowie-Gorcach. Ubiegłoroczna impreza okazała się sukcesem, wówczas było także pożegnanie Mai Włoszczowskiej, ale pokazały się także nowe twarze, więc warto przyjechać do nas, by zobaczyć świetnych zawodników - zachęca Rafał Wiernicki, dyrektor OSiR w Boguszowie-Gorcach.
 
 
- Będą wszyscy zawodnicy z Polski, bo to dla nich najważniejsze wydarzenie w roku. Począwszy od zawodników Cross Racing Team, czyli Matylda Szczecińska, Ola Podgórska, Filip Helta, którzy wychowali się w Wałbrzyskim klubie, po najlepszego obecnie polskiego kolarza MTB Bartłomieja Wawaka, który był 19. na Igrzyskach Olimpijskich. W ubiegłym roku wygrał tu w Boguszowie i teraz broni tytułu - zapowiada Piotr Walerak, organizator Mistrzostw Polski MTB, trener w Klubie Kolarstwa Wałbrzych.
 
 
Organizatorzy przygotowali wymagającą trasę, z której słyną zawody w Boguszowie-Gorcach. Zapewniają, że będzie to sprawdzian godny wyłonienia Mistrzów Polski.
 
- Ta trasa jest sporym, wyzwaniem dla zawodników. Wszyscy podkreślają to, co było także w zeszłym roku reklamowane, że MTB powróciło do domu. Dotychczas Mistrzostwa Polski odbywały się w terenach, które nie do końca odpowiadały zawodnikom, nie były na tyle trudne i górzyste. Wszyscy są zachwyceni, że Mistrzostwa znów odbywają się w Boguszowie na trasie, która jest bardzo techniczna, bardzo selektywna, trudna kondycyjnie, a przy tym naturalna. Jest bardzo mało przeszkód sztucznych. W większości jej trudność pochodzi z ukształtowania terenu - twierdzi Piotr Walerak.
 
 
 
Organizatorzy zapraszają kibiców na najwyżej położony stadion sportowy w Polsce do kibicowania zawodnikom. W niedzielę dodatkowo utworzony zostanie specjalny tor dla najmłodszych adeptów kolarstwa, by spróbowali swoich sił, a w przyszłości być może dołączyli na przykład do Klubu Kolarstwa Wałbrzych i na poważnie związali się z tym sportem.
 
Zobacz relację z ubuegłorocznych Mistrzostw Polski MTB XCO w Boguszowie-Gorcach:
 
 
 
plr
foto: FB Górale na Start
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   sport  |   rowery  |   mtb  |   cross country  |   mistrzostwa polski  |  

Przyjeżdżają z Niemiec... pograć w tenisa

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej

Minersi lepsi od Grizzlies

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij