Menu

Utopili psa w stawie

Odpowiedzą za utopienie psa w stawie. Do sądu wpłynął już akt oskarżenia. Jeden z mężczyzn może trafić jednak nie do więzienia, a do szpitala psychiatrycznego. 

Utopili psa w stawie

W październiku ubiegłego roku w Parku Centralnym Świdnicy znaleziono martwego psa. Dzięki nagraniu z monitoringu udało się ustalić właścicielkę czworonoga i jej dwóch znajomych - o sprawie donosi portal swidnica24.pl.  Jak ustalili śledczy, psa zabili dwaj mężczyźni (48 i 58 lat), a namówiła ich do tego 64-letnia właścicielka zwierzęcia. Mężczyźni zostali oskarżeni o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem, grozi im do 5 lat więzienia.

– Najpierw go podduszali, potem topili. Na zakończenie „odtańczyli” taniec radości – zarejestrowane przez monitoring wydarzenia opisuje w rozmowie z portalem swidnica24.pl prokurator Marek Rusin. – Właścicielka zleciła zabicie psa, tłumacząc to tym, że pies był schorowany.

Kobieta usłyszała zarzut podżegania do zabicia psa i znęcania się nad czworonogiem. Według opinii weterynaryjnej pies był w bardzo zaniedbany i schorowany.

Jeden z mężczyzn, może jednak uniknąć kary. Jak informuje prokurator Marek Rusin, według biegłych jest chory psychicznie i podczas popełniania przestępstwa był niepoczytalny. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania w jego sprawie. W związku z tym, że mężczyzna może stanowić zagrożenie, może trafić do szpitala psychiatrycznego o co wnioskował prokurator.

adm
foto: pixabay (ilustracyjne)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sławek (24 lipca 2022 11:45)
Dajcie mi ich to pożałują że żyją !!!! Zamęczę ich jak oni tego biednego psiaka .
Biedaszyb (23 lipca 2022 18:12)
Wór na łeb dla trójki capów, dobrze owinąć taśmą wokół szyi i również do jeziora
ewfre (22 lipca 2022 17:03)
to samo zrobić z nimi nie patrząc na UE IV rzesze że nie wolno
internautka (22 lipca 2022 13:53)
Nie da się tego opisać słowami. Nie wyobrażam sobie że tacy "ludzie" żyją na tym świecie. Dla nich i właścicielki wszystkiego najgorszego.
Fliper (22 lipca 2022 10:46)
To na ch*j taki monitoring skoro takie rzeczy się dzieją i nikt nie reaguje.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   Świdnica  |  

Kierowca autobusu brutalnie pobity przez pasażera

Policja i strażacy nad jeziorem w Zagórzu

Okradł swojego dziadka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij