Menu

Nowy Urząd Stanu Cywilnego póki co w odległych planach

O remoncie dawnej  Willi Keindorft czyli m.in. dawnej siedziby kuratorium oświaty przy ulicy Zamkowej 2 słychać od dłuższego czasu. Miała tam powstać nowa siedziba Urzędu Stanu Cywilnego. W najbliższej przyszłości tak się nie stanie.

Nowy Urząd Stanu Cywilnego póki co w odległych planach

Remont miał kosztować nawet kilka milionów złotych

 

 

- Podtrzymuję to stwierdzenie. Wobec szalejącej drożyzny, inflacji i przede wszystkim nowych wyzwań, przed którymi stoimy. Takich jak remonty, poszerzenie bazy edukacyjnej i wychowawczej w związku z większą liczbą dzieci z Ukrainy. Sądzimy, że są w tej chwili pilniejsze potrzeby niż tworzenie nowego, bardzo potrzebnego, ale jednak obiektu administracyjnego. Na razie projekt ten odkładamy na bok . Przypominam, że prawie wszystkie nasze przetargi kończą się znaczącym zwiększeniem ceny wykonawczej (nieraz dwukrotnym). Musimy dokonać wyboru i takiego wyboru dokonujemy. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11

Komentarze

Kkkk (25 lipca 2022 17:56)
Po co było likwodowac stary??? Był ok. Można było podremontować i sluzylby do dziś. A tak, to wstyd zaprosić gości na ślub do tej sali na Kopernika????‍♀️
PRAWDA (25 lipca 2022 12:01)
Lepiej zapytajcie lekarza co z budynkiem obok? Willa Daisy sypie się z roku na rok co raz bardziej a miasto nic z tym nie robi! WSTYD zniszczyć taką perełkę w centrum miasta, która mogłaby przyciągnąć turystów z Książa do centrum! To się nazywa nowoczesne zarządzanie miastem! HAŃBA!!!
Urwa (24 lipca 2022 22:00)
W końcu za doprowadzania miasta do ruiny i czcze obietnice powinien beknąć.
Roman 500 000 (24 lipca 2022 20:36)
Na ważne rzeczy nie ma a na idiotyzmy owszem.
tak (24 lipca 2022 18:40)
zaniedbać, tak zadbany budynek.

Dodaj komentarz

urzad  |   stanu  |   cywilnego  |   pieniadze  |   ceny  |   projekty  |   prezydent  |   moniuszki  |  

Podwyżka cen wywozu śmieci w Świdnicy. W Wałbrzychu bez podwyżek

Korzystała z karty zmarłej matki. Grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych: Większość wniosków o dodatek węglowy zrealizowane

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij