Menu

Kiedy budynek przy Matejki będzie gotowy?

Od dłuższego czasu tuż obok Placu Solidarności powstaje Centrum wspierania organizacji pozarządowych i życia w Śródmieściu.

Kiedy budynek przy Matejki będzie gotowy?

Prace w budynku przy ul. Matejki 5 są już bardzo zawansowane. Gmina Wałbrzych chce stworzyć tu miejsce spotkań dla mieszkańców.

W początku XX wieku willa dra Issmera służyła komendantowi szkoły pożarnej, bo ta funkcjonowała w sąsiednim obiekcie i była do 1933 roku jedyną, zaś do 1932 jedną z dwóch na Dolnym Śląsku. Trzeci budynek z dzwonnica od początku służył zawodowej straży pożarnej.

Straż Pożarna zajmowała ten budynek do czasu przeniesienia do nowej siedziby przy ul. Ogrodowej w 2012 roku. Od tego czasu willa przy ul. Matejki 5 stała pusta.

 

 

Początkowo zakładano, że remont będzie kosztował 9 mln zł

- Postęp prac jest już na tyle zaawansowany, że powinny się zakończyć pod koniec tego roku. Powinniśmy przejąć ten obiekt od wykonawcy późną jesienią. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Matematyk (25 lipca 2022 8:52)
2012, czyli tok po tym jak rozwiązano struktury wałbrzyskiego peło. No to niewiele się zmieniło w tym czasie.

Dodaj komentarz

prace  |   srodmiescie  |   matejki  |   budynek  |   plac  |   solidarnosci  |   srodmiescie  |   wtv  |   w24  |   walbrzych  |   remonty  |   budowa  |  

Nocne Zwiedzanie edycja barbórkowa (FOTO)

Strzały na Placu Grunwaldzkim. Chciał zaatakować policjantów, a ci...

Przyjechali po Poloneza i zwiedzili Rynek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij