Menu

Obwodnicą pojedziemy we wrześniu. Czy to ostateczny termin ?

Termin oddania obwodnicy Wałbrzycha przesuwano już kilka razy, dziś prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zapowiedział, że obwodnica pojedziemy we wrześniu i ten termin zostanie dotrzymany. 

Obwodnicą pojedziemy we wrześniu. Czy to ostateczny termin ?
Paln aby uzyskać przejezdność głównej osi obwodnicy na przełomie lipca i sierpnia, jak mówił prezydent, został zrealizowany. Obwodnica otwarta zostanie we wrześniu. 

- Odbiory są w trakcie , prace wykonane są właściwie kompletnie. Oczywiście są zawsze zalecenia do korekty, ale są one raczej estetyczne, czasem poprawiające jakość wykonania, ale niestwarzająca ryzyka nieuzyskania decyzji o pozwoleniu, o użytkowaniu. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

Jak mówił prezydent, uzyskana została już zgoda na odcinek pozamiejski , dziś ma zapaść decyzja na odcinek do wiaduktu.

- W najbliższym czasie uzyskamy, wszystko na to wskazuje, decyzję od wiaduktu do Placu Grunwaldzkiego... więc nasz pierwotny plan w tym sensie jest zrealizowany i będą te terminy dotrzymane. - mówi prezydent Szełemej. 

Czekaliśmy na nią (obwodnica - red.) ponad 20 lat. Miesiąc czy nawet pół roku nie robi już róznicy... no może troche gorzej się jeździ po mieście, ale w Wałbrzychu buduje się nie łatwo, w końcu to pogórnicze miasto położone w górach - napisał do naszej redakcji  Pan Adam.
 
Problemy z Lisią Sztolnią i Ul. Chrobrego
 
- Pierwotnie zakładaliśmy, że będziemy kończyć tą niewielką część obwodnicy (ul. Chrobrego wraz z zabezpieczeniem Lisiej Sztolni) do późnej jesieni z założeniem żeby skończyć do końca roku (...) Otrzymaliśmy możliwość innej formy zabezpieczenia Lisiej Sztolni, która po pierwsze jest znacznie szybsza i niesłychanie oszczędzająca pieniądze. - mówi prezydent Wałbrzycha. 
 
 
Pierwotny plan zakładał wydatkowanie około 5,5 – 6 mln. zł. 
 
- Te rozwiązania zabezpieczające Lisią Sztolnie i zabezpieczające możliwość w przyszłości udostępniania jej dla ruchu eksploracyjnego i turystycznego jest znacząco tańsze. Zakładamy, że może kosztować około 300 - 500 tys zł. - mówił prezydent Wałbrzycha. 

- Konkludując: zaoszczędzenie okoł 6 mln., może 7 mln. zł. i zaoszczędzenie 3 – 4 mięsiecy do oddania całości spowodowało, że podjęliśmy decyzję aby udostępnić to jednym etapem (...)  i zrobimy wszystko żeby oddać do użytku, uroczyście przekazać całą obwodnicę we wrześniu czyli umownie mówiąc, miesiąc po tym jak chcieliśmy oddać główny odcinek - czyli tę oś która i tak będzie udostępniona na użytek pólmaratonu, który odbędzie się 28 sierpnia . To jest dobra, racjonalna, wierzę głęboko, że najlepsza z możliwych decyzji - dodaje prezydent Szełemej. pos
foto: pos
redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10

Komentarze

Mariusz (24 lipca 2022 10:36)
Żeby chociaż Wysockiego udostępnili dla wszystkich !!! Mogłyby się skończyć kilometrowe korki przed przejazdem kolejowym na Żeromskiego.
SAMORZAD PO (23 lipca 2022 10:18)
JAK DZIALA SAMORZAD PO, KTORY JEST BLISKO LUDZI I WIE CO DLA NICH DOBRE? BUEHEHEHE. PRZYKLAD Z OPOLA: !!Ujawniam!! Związany z TRZASKOWSKIM PREZYDENT OPOLA daje zielone światło jako większościowy akcjonariusz ECO na 95 proc. podwyżkę ciepła dla mieszkańców Strzelec Opolskich!I Z DRUGIEJ STRONY zgadza się na wypłatę 6 mln dywidendy akcjonariuszowi ECO - partnerowi Gazprom w Nord Stream spółce E.ON! CZYLI MIESZKANCOM PODWYZKI 95% ZA OGRZEWANIA, BY BYLO DLA NIEMCOW PARTNEROW GAZPROMU 6 MLN NA DYWIDENDY. A MOZNA BYLO NIE WYPLACIC DYWIDENDY I 6 MLN NA DOPLATY DO OGRZEWANIA DLA MIESZKANOW. ALE SAMORZAD PO DBA BARDZIEJ O UDZIALOWCOW NIEMIECKICH NIZ O POLSKICH MIESZKANCOW. TAKIE SA k***a FAKTY. JUZ WCZESNIEJ PISALEM, ZE SAMORZADY PO SPRZEDAJA UDZIALY CIEPLOWNIOM NIEMCOM, W KONCU MIALY BYC RUSKIM GAZEM POMPOWANE. CO ZA ZDRADZIECKIE MORDY. KTOS MA JESZCZE JAKIES WATPLIWOSCI?
RUHANKA A JAK PIS SZANOWAL MATKI NIEPELNOSPRAWNYCH (23 lipca 2022 9:19)
Cytuję użytkownika: KIM DZONG TUSK
HELMUT ZZA ODRY eurodeputowany CSU Markus Ferber w Deutschlandfunk, programie pierwszym niemieckiego radia. Uznał, że kraje takie jak Polska, które mają niemal w całości wypełnione magazyny gazu, powinny mieć obowiązek dzielenia się z innymi krajami Wspólnoty. A TERAZ SPRAWDZMY KTO MOWI W POLSCE JAK HELMUTY ZZA ODRY. Donald Tusk: "Polska będzie musiała udostępnić swoje zapasy gazu Niemcom a jeśli tego nie zrobi to będzie się wiązało z pewnymi konsekwencjami.Takie są zasady w Europie" - CO ZA ZDRADZIECKA MORDA, NIEMIECKIE ZWIERZATKO, SLUP BERLINA I MOSKWY. KTOS MA JESZCZE JAKIES WATPLIWOSCI??
https://twitter.com/i/status/1550529432946970624 ***** PIS
JULIA PITERA MINISTER RZADU RZECZPOSPOLITEJ Z PO (23 lipca 2022 8:55)
Polska nie jest własnością Polaków. Uważam, że absurdem jest to, żeby Polacy czuli się w tym kraju jak u siebie. Polska jest własnością całej Europy i to Europa powinna decydować o sprawach Polski, a nie rząd. - Julka Pitera partia PO. KTOS MA JESZCZE JAKIES WATPLIWOSCI Z KIM MACIE DO CZYNIENIA? ZDRADZIECKIE MORDY!
OJ AZOREK AZOREK (23 lipca 2022 8:36)
Cytuję użytkownika: ***** *** i RUHANKE ZŁODZIEJA I KŁAMCĘ
Cytuję użytkownika: OJ AZOREK AZOREK
UMIESZ LICZYC? POLICZ KOMENTARZE KTORE POSWIECALES NA MNIE. A TERAZ POLICZ I PODAJ KOMENTARZE KTORE POSWIECILES NA PARTIE PIS. EJ AZOR, CZY JA POWIEDZIALEM DOSC LICZENIA? NIE! WIEC SIAD. TERAZ POLICZ KOMENTARZE JAKIE POSWIECILES NA PROGRAM PO-JEBOW. MATEMATYKA NIE KLAMIE WYSRYWIE.
a myślisz, że to jedna osoba drze z ciebie łacha, masz tutaj więcej "sympatyków", którzy chętnie daliby ci w ten parszywy, kłamliwy ryj
AZOREK JA WIEM ZE W RATUSZU JEST WIECEJ PIESKOW ZYDA. NIE JESTES JEDYNY. NICZYM SIE NIE ROZNICIE, JAKBYSIE BYLI TRESOWANI NA TEJ SAMEJ FARMIE, JEDLI TA SAMA KARME I BYSCIE DOSTAWALI TEN SAM PRZEKAZ NA SMS OD PARTII. ZASTANAWIA MNIE KOMU MUSIALES DAC DUPY JAK W LUBUSKIEM BYS PRACE DOSTAL. PARTIA DUPIARZY. MUSIALES DAC KOMUS DUPY, BOP JAK WIDAC LICZYC NIE POTRAFISZ. PROSTE PYTANIE BYS POLICZYL KOMENTARZE NA MNIE, NA PIS I NA ARTIE PO. I Ch*j. NIE UDALO CI SIE. LICZYC NIE POTRAFISZ. WIEC ZA PRACE MUSIALES DAC DUPY HEHEHE CO ZA DZIWKA. PARTNER O TYM WIE? JEDNA Z DZIWEK DUPIARZA,
erewr (22 lipca 2022 21:15)
Cytuję użytkownika: Wyborca PiSuaru
Cytuję użytkownika: ewfre
czy w Wałbrzyskim PO jest praca za SEX
Wyborco PiSu w języku polskim słowo wałbrzyskim piszemy z małej litery. Zgadnij dlaczego? W każdym twoim poście popełniasz błędy ortograficzne. Jesteś typowym nieukiem.
Napisz to samo tylko PO Polsku analfabeto POwski
Wyborca PiSuaru (22 lipca 2022 19:57)
Cytuję użytkownika: ewfre
czy w Wałbrzyskim PO jest praca za SEX
Wyborco PiSu w języku polskim słowo wałbrzyskim piszemy z małej litery. Zgadnij dlaczego? W każdym twoim poście popełniasz błędy ortograficzne. Jesteś typowym nieukiem.
ewfre (22 lipca 2022 19:42)
czy w Wałbrzyskim PO jest praca za SEX
Heniutek (22 lipca 2022 17:37)
Pisałem od razu. Zasypać to lisie badziewie i się nie pierdylić z tym.
***** *** i RUHANKE ZŁODZIEJA I KŁAMCĘ (22 lipca 2022 17:29)
Cytuję użytkownika: OJ AZOREK AZOREK
UMIESZ LICZYC? POLICZ KOMENTARZE KTORE POSWIECALES NA MNIE. A TERAZ POLICZ I PODAJ KOMENTARZE KTORE POSWIECILES NA PARTIE PIS. EJ AZOR, CZY JA POWIEDZIALEM DOSC LICZENIA? NIE! WIEC SIAD. TERAZ POLICZ KOMENTARZE JAKIE POSWIECILES NA PROGRAM PO-JEBOW. MATEMATYKA NIE KLAMIE WYSRYWIE.
a myślisz, że to jedna osoba drze z ciebie łacha, masz tutaj więcej "sympatyków", którzy chętnie daliby ci w ten parszywy, kłamliwy ryj
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Miesiąc z Europejką

Nowa kawiarnia i remonty w Zamku Książ

Apel prezydenta: zbiórka dla dzieci z Borysławia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij