Menu

Festiwal Tajemnic już w weekend

Miłośnicy nierozwikłanych zagadek, tajemnic i historii niewyjaśnionych ponownie będą mogli zaspokoić swój apetyt podczas II Letniego Festiwalu Tajemnic w Zamku Książ. W tym roku impreza przebiegać będzie w klimatach szpiegowskich.

Festiwal Tajemnic już w weekend
- To dwudniowy festiwal, który jak zawsze w wakacje uatrakcyjnia zamkową i miejską ofertę. To impreza, która obejmuje teren zamku już od budynku bramnego, więc w tym czasie dziedziniec jest dostępny tylko dla gości festiwalowych. Dajemy oczywiście możliwość zwiedzania zamku z dodatkowymi atrakcjami, specjalnie przygotowanymi na ten rok - mówi prezes Zamku Książ Anna Żabska.
 
W ubiegłym roku tematem przewodnim było lotnictwo, a tym razem zagłębimy się w tematykę szpiegostwa. Będą dedykowane wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele atrakcji zarówno na dziedzińcu, jak i w zamkowych komnatach.
 
- Na dziedzińcu pojawią się pojazdy z filmów szpiegowskich. Zbieramy je z całego kraju. Nie zabraknie samochodów Jamesa Bonda, będzie Czarna Wołga, pojazdy z serialu Tajemnica Twierdzy Szyfrów. Będzie bardzo różnorodnie - zapewnia kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży Zamku Książ Kamila Świerczyńska.
 
 
W cyklu wykładów najciekawiej zapowiada się spotkanie z prawdziwym szpiegiem, który opowie czy ta służba przypomina w jakimkolwiek stopniu to, co widzimy na srebrnym ekranie. W tym roku wykłady, które cieszą się dużym zainteresowaniem, będą transmitowane na ekranie na dziedzińcu głównym.
 
- Naszym gościem specjalnym będzie Marian Zacharski, czyli polski szpieg, który opowie o tej pracy i jej kulisach. Będziemy także opowiadać o zaginionych dziełach i historii samego zamku. Będzie wystawa "Fałszerstwa i Kradzieże", nad którą pracujemy już od kilku tygodni. Nie zabraknie Złotego Pociągu i pereł Księżnej Daisy, ale również dowiemy się o słynnych kradzieżach z całego świata - wymienia Kamila Świerczyńska.
 
 
Goście zamku będą mogli poczuć się jak filmowi szpiedzy włamujący się do tajnych obiektów, za sprawą specjalnej instalacji w Sali Balowej.
 
 
- Będziemy mieć laserowy labirynt. Sala Balowa zamieni się w tajne przejście, gdzie trzeba będzie wykazać się zwinnością i sprytem. Będzie to atrakcja dla wszystkich - twierdzi Kamila Świerczyńska.
 
Dla najmłodszych przygotowana będzie specjalna strefa z motywem z filmu Mali Agenci.
 
- Najmłodsi goście zamienią się w małych szpiegów i będą szukać skarbów w kryjówce złodzieja - dodaje Kamila Świerczyńska.
 
 
Nie zabraknie motywów związanych z najsłynniejszym fikcyjnym szpiegiem na świecie Jamesem Bondem. Ponadto na trzecim piętrze oglądać będzie można liczne ekspozycje, na których zobaczymy takie atrakcje jak obrazy zapisane w kryształach, maszynę szyfrującą Enigma, wystawę krótkofalówek. Na czas festiwalu powrócą uwielbiane przez turystów specjalne trasy zwiedzania, które prowadzą do niedostępnych na co dzień miejsc. Nie może zabraknąć także szpiegowskiej edycji Nocnego Zwiedzania.
 
Festiwal odbędzie się w dniach 30-31 lipca. Bilety są już dostępne w sprzedaży online. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Zamku Książ.
 
 
plr
foto: P.Tokarski, P. Mistrzak (archiwum)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Zamek Książ  |   festiwal tajemnic  |   turystyka  |   tajemnice  |   szpiedzy  |   historia  |  

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Szlak 50-lecia Boguszowa-Gorc

Gest rodziny zmarłej hrabianki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij