Menu

Walim: Seniorzy otrzymali Opaski Życia

 Dzięki otrzymanym funduszom Ośrodek Pomocy Społecznej w Walimiu zakupił od Comarch Healthcare 35 Opasek Życia z usługą teleopieki. Urządzenia trafiły do potrzebujących seniorów na terenie gminy.

Walim: Seniorzy otrzymali Opaski Życia

Ośrodek Pomocy Społecznej w Walimiu  mocno angażuje się w pomoc lokalnej społeczności. Wśród projektów realizowanych przez placówkę można znaleźć również te skierowane do osób starszych. Jedną z najnowszych inicjatyw jest udział w programie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów".

– Wykorzystując nowoczesne technologie firmy Comarch, Gmina Walim chce zadbać o poczucie bezpieczeństwa swoich Seniorów. Wierzymy, że współpraca z firmą Comarch będzie przebiegać owocnie.  – podsumowuje Edyta Kowalska, Koordynatorka Projektu w OPS Walim.

Dzięki współpracy Comarch Healthcare i Gminy Walim 35 lokalnych seniorów zostało wyposażonych w Opaski Życia oraz objętych usługą teleopieki realizowaną przez wykwalifikowany personel Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. Comarch Opaska Życia to proste w obsłudze rozwiązanie, przypominające smartwatch, stworzone z myślą o bezpieczeństwie osób starszych. Urządzenie wyposażono w przydatne funkcjonalności, które pomogą zadbać o codzienny komfort seniorów, tzn. czujnik zdjęcia/założenia Opaski, pomiar tętna, wodoodporność IP67, przycisk SOS, detektor upadku oraz lokalizator GPS.

– To zawsze cieszy, gdy rozwiązania Comarch Healthcare docierają do kolejnych potrzebujących osób i niosą im realną pomoc. Jestem przekonany, że wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Walimiu zapewnimy lokalnym seniorom najlepszą możliwą opiekę – zaznacza Paweł Chałupczak, Konsultant ds. wdrożeń Comarch Healthcare.

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Komentarze

Lolek (27 lipca 2022 16:59)
Łatwiej będzie zlokalizować takich co nie będą chcieli przyjąć kolejnej dawki śmiercionki...

Dodaj komentarz

seniorzy  |   walbrzych  |   opaski  |   miasto  |   pomoc  |   walim  |   comarch  |   wtv  |   w24  |   informacje  |   wiadomosci  |  

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

Praca wre. Otwarcie coraz bliżej

Postęp prac przy ul. Kościelnej (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij