Menu

Opieka ''na odległość'' dla seniorów

Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów w Świdnicy. Z "opieki na odległość" korzysta już ponad 80 seniorów. 

 
Opieka ''na odległość''  dla seniorów
"Opaski bezpieczeństwa" rozdwane są w związku z realizowanym przez Gmię Świdnica programem „Korpus Wsparcia Seniorów”. Zakłada on pomoc osobom starszym po 65 roku życia, mieszkającym samotnie bądź z osobami niebędącymi w stanie zapewnić seniorom wystarczającej opieki. W ramach wsparcia uczestnicy akcji otrzymują specjalne “opaski bezpieczeństwa”
 
Opaska jest bardzo prosta w obsłudze - posiada tylko jeden przycisk - guzik alarmowy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika zapewnia połączenie się ze stale gotowymi do interwencji: ratownikiem medycznym, opiekunem medycznym lub pielęgniarką. W zależności od sytuacji zapewnią oni wsparcie emocjonalne przez telefon lub poproszą o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia seniora (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwą służby ratunkowe.

Opaska jest udostępniana nieodpłatnie. Wyposażona jest w co najmniej trzy funkcje:  przycisk bezpieczeństwa, sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).
 
 
 
- 87 osób korzysta już z „opieki na odległość”. Miasto może objąć pomocą do 100 osób. Zapraszam więc seniorów w wieku 65 lat i więcej, aby zgłaszali się do programu – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, Violetta Kalin.
 
Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami o programie oraz otrzymaniem wsparcia, prosimy o bezpośredni kontakt z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, Kaliną Pojasek tel. 74/ 852 13 27 (wewnętrzny 75)  lub 602 621 710.
 
Program „Korpus Wsparcia Seniorów” ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania przez osoby starsze.  Jest to możliwe dzięki zapewnieniu dostępu do tzw. „opieki na odległość”. To nowoczesna forma sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, które czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Działanie sfinansowane zostało ze środków Państwowego Funduszu Celowego. Jego koszt to 147 350 zł.         

opr. kat
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzyh24.com

Komentarze

Lolek (27 lipca 2022 16:49)
Naciśnięcie przycisk i przyjadą ze śmiercionką!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   seniorzy  |   po sąsiedzku  |  

Zagórze i Szczawno: uważaj, bo dostaniesz mandal lub odwiozą Ci...

Walim coraz bliżej Wolina

Auto stoczyło się na 14-latkę. Dziewczynka ma liczne złamania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij