Menu

Ceny biletów odą w górę - około 15 procent (zobacz ceny)

Zmiany w taryfach Kolei Dolnośląskich - ceny biletów od sierpnia pójdą w górę o około 15 prcent - zapowiada przewoźnik.  
 
Ceny biletów odą w górę - około 15 procent (zobacz ceny)
Od 1 sierpnia pasażerów Kolei Dolnośląskich będzie obowiązywać nowy cennik. Zmiany będą dotyczyć zarówno taryfy podstawowej, jak i ofert taryfowych, gdzie udzielana jest ulga procentowa. Dotychczasowe ceny zostaną podniesione o 15%, co w praktyce oznacza wzrost cen biletów jednorazowych od 0,50 zł do kilku złotych. Analogiczne zmiany procentowe cen będą dotyczyć również biletów miesięcznych. Zmiany związane są ze wzrostem cen energii elektrycznej oraz zwiększającymi się kosztami obsługi taboru.
 
– W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny towarów i usług w czerwcu wzrosły aż o 15,6 procent. Sytuacja co miesiąc ulega zmianie, obserwujemy stale rosnące koszty – energii, obsługi taboru czy jego bieżącego serwisowania. Aby móc świadczyć usługi i poszerzać siatkę połączeń w regionie, musimy podjąć konkretne kroki związane ze zmianą cennika – mówi rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak.
 
 
 
Największa zmiana będzie dotyczyć opłat za jazdę bez ważnego biletu. W przypadku niezgłoszenia się do konduktora by kupić bilet, kara rośnie z 60 do 100 zł. 
 
Nowy cennik znajdziesz TUTAJ

adm
foto: KD
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kate (29 lipca 2022 10:40)
Chory kraj
Kick (28 lipca 2022 14:30)
Cytuję użytkownika: LoLoBoLo
"Ceny biletów odą w górę - około 15 procent" dobrze że odą bo myślałem że idą
Ten portal i jego autorzy to chyba gimnazjaliści. Nie ma się co dziwić, bo to tutaj częste.
LoLoBoLo (28 lipca 2022 10:32)
"Ceny biletów odą w górę - około 15 procent" dobrze że odą bo myślałem że idą
Pasażer (28 lipca 2022 9:17)
Trudno ale trzeba to przyjac i żyć dalej. To jak wszyscy wiemy wina Putina i nie ma co się dziwić. A i jeszcze trochę wina Tuska. Na szczęście choć nasi goście z krainy U mogli parę miesięcy podróżować za 0 złotych.
Tom (28 lipca 2022 9:03)
złodzieje
RUCH NARODOWY (28 lipca 2022 8:59)
Aby nasza ludowa Ojczyzna rosła w siłę, a członkom PiS żyło się lepiej.

Dodaj komentarz

pociągi  |   kolej  |   ceny  |   podwyżka  |   Koleje Dolnośląskie  |  

Coraz chętniej jeździmy pociągami

Ile przejedziemy samochodem za nasz dzienny zarobek ?

Jak przewozić cukier w pociągu? Porady Kolei Dolnośląskich

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij