Menu

Odbudowa altany w Parku Młodzieżowym

Ponad 3,3 mln złotych będzie kosztowała odbudowa altany w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Prace trwają, według planu powinny zakończyć się w listopadzie przyszłego roku. 

 
 
Odbudowa altany w Parku Młodzieżowym
Odbudowany zostanie taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Przebudowana będzie fontanna wolnostojąca. Przewidziano również montaż oświetlenia iluminacji obiektu, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin.


 
 
 
Prace rozpoczęły się od rozbiórki korpusu pozostałości po altanie oraz dna fontanny. Odbudowane zostały już mury dolnego i górnego tarasu. Wykorzystano do tego głównie kamień z rozbiórki. Wyczyszczono również całą konstrukcję murową. Odtworzono betonowe misy fontann. Wykonano instalację elektryczną do oświetlenia i iluminacji obiektu oraz instalację wodno-kanalizacyjną do obsługi fontann. Gotowa już jest posadzka kamienna górnego tarasu oraz schody prowadzące z dolnego na górny taras. Trwają prace przy odbudowie posadzki dolnego tarasu oraz schodów wachlarzowych. Wykonywana jest także drewniana konstrukcja altany. Jej montaż rozpocznie się na początku sierpnia.  Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a” s.c., a wykonawcą Zakład Ogólnobudowlany REMECO Spółka Jawna. Koszt prac to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się 30 października przyszłego roku. 
Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała na ten cel 2,3 miliona złotych.  adm
foto: Daniel Gębala.
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Po sąsiedzku  |   park  |   park młodzieżowy  |  

W Wałbrzychu powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu WSSE

Brakuje 3 mln zł do budowy wieży w Parku Sobieskiego. Być może...

''Kara jest rażąco niska'' - prokuratura odwoła się od wyroku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij