Menu

Podpalił m.in. rowerek i wózek dziecięcy. 28-letni piroman skazany na 3,5 roku

Podpalił komórkę lokatorską, wózek dziecięcy i kontenery na śmieci na terenie Świdnicy. Jakub K. został skazany na 3,5 roku więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Podpalił  m.in. rowerek i wózek dziecięcy. 28-letni piroman skazany na 3,5 roku

Do serii podpaleń doszło pod koniec 2021 roku. Łącznie odnotowano 12 takich zdarzeń. Prokuratura wszczęła śledztwo. Prześledzono monitoring miejski i przesłuchano wielu świadków. Zaistniało podejrzenie, że za podpaleniami stoi jedna osoba. Podejrzanego mężczyznę zatrzymano 8 grudnia 2021. Jego ubrania nosiły ślady wskazujące na to, że ma „nietypowe hobby”.

Mężczyźnie postawiono 7 zarzutów. 6 związanych z podpaleniami, a jeden związany z posiadaniem narkotyków.

Do najgroźniejszego podpalenia doszło w kamienicy przy ul. Grodzkiej 14. Szkody wyniosły 600 tys zł.  Mężczyzna podpalił też rowerek i wózek dziecięcy na jednej z klatek schodowych. Mężczyzna przyznał się do winy, ale twierdził, że nic nie pamięta, bo ma problem z alkoholem.

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

xsdS (28 lipca 2022 18:28)
kara śmierci dla bandyty hahahaha dla nowaka grockiego itp wysokie stanowiska wolne sądy hahahahah

Dodaj komentarz

podpalacz  |   piroman  |   ogien  |   sprawa  |   swidnica  |   112  |   997  |  

Jest wyrok dla sołtys, która ciągnęła psa po asfalcie

Kasyna nie będzie

Schował się w łóżku przed policją i to drugi raz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij