Menu

Kolejny złodziej paliwa w rękach policji - ukradł 600 litrów ropy

Do 10 lat więzienia grozi 18-latkowi, który kradł paliwo z samochodów. Straty oszacowano na około 5 tys. zł. W tym tygodniu w ręce mundurowych wpadł też 48-latek z Dzierżoniowa, który tankował i... nie płacił. 

 

Kolejny złodziej paliwa w rękach policji - ukradł 600 litrów ropy
Do kradzieży doszło pod koniec czerwca w rejonie ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. O tym, że na terenie nowo budowanej obwodnicy był złodziej pracownicy zorientowali się nad ranem i postanowili powiadomić policję. 18-latek został zatrzymany we wtorek w jednym z mieszkań przy ul. Andersa. 

- Mężczyzna, po uprzednim wywierceniu dziur w zbiornikach paliwa dwóch pojazdów ciężarowych, wykradł z nich łącznie 600 litów oleju napędowego, powodując straty w  wysokości około 5 tysięcy złotych. - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

Wałbrzyszanin podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży paliwa, grozi mu do 10 lat więzienia. 

To już kolejna kradzież paliwa. Policja zatrzymała też 48-letniego mieszkańca  Dzierżoniowa, który dwukrotnie ukradł paliwo ze stacji Orlen przy ulicy Świdnickiej w Wałbrzychu. Mężczyzna podjeżdzał różnymi samochodami pod dystrybutor i tankował paliwo, po czym odjechał nie płacąc za nie. Straty oszacowano w sumie na ponad  500 zł.

Do podobnych zdarzeń dochodziło też w ubiegłym roku. Zatrzymano wtedy dwóch 26-latków. Mężczyźni podjeżdżali pod dystrybutor, pasażer wysiadał i tankował paliwo, później odjeżdżali bez płacenia. Straty oszacowna w tym przypadku na ponad 2 tysięce złotych.

Czytaj też: 
Zatankował, nie zapłacił i uciekł
Złodzieje paliwa w rękach policji
 
 
 
adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Fliper (29 lipca 2022 16:16)
Jeśli ma na nazwisko Wróblewski jak sędzia, to było zwykłe roztargnienie a nie kradzież.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej paliwa  |  

1 mln złotych za wskazanie osoby, która zanieczyściła Odrę

Agresywny pasażer, który pobił kierowcę zatrzymany przez policję

Zniszczył koparką barak i rozdzielnię prądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij