Menu

Podzamcze: Wyburzą szkołę nr 21. W tym roku będzie projekt nowego budynku

W tym roku powinno zakończyć się projektowanie nowego budynku szkoły nr 21 na Podzamczu. Dotychczasowy budynek ma być wyburzony, bo nie spełnia już standardów.

Podzamcze: Wyburzą szkołę nr 21. W tym roku będzie projekt nowego budynku

Z opinii inżynierskich, jakie otrzymały władze Wałbrzycha wynika, że kompleksowy remont wielkiego gmachu szkoły nr 21 byłby zadaniem "nieracjonalnym" zarówno inżyniersko jak i finansowo. Wyburzenie nie dotyczy nowej części sportowej.

- Jeśli chodzi o szkołę, to w tym roku zakończymy projektowanie. Powinniśmy  we wrześniu przedstawić bardzo skonkretyzowaną koncepcję architektoniczną. Wykonuje to bardzo doświadczone w tworzeniu szkół biuro z Warszawy. Wydajemy na ten projekt dużo, ale pamiętajmy, że jeszcze więcej trzeba będzie wydać na budowę tej szkoły, która jest absolutnie niezbędna na Podzamczu. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

John (14 sierpnia 2022 9:52)
Cytuję użytkownika: Maurycy
Co z basenem,który tam jest ?
No jak co do likwidacji bo stary. Wszystko ten pseudo prezydent wyburza. I fontannę za 4 bańki postawił, a 3 to do kieszeni pewnie. A szkoła pewnie zburzą i stwierdzą że teren skażony i sprzedadzą tak jak połowę Wałbrzycha.
Michał (31 lipca 2022 22:16)
Cytuję użytkownika: Mosiek z Borysławia
Szkołę trzeba zburzyć i wybudować od nowa,bo mój ziomuś Romek z Borysławia musi przytulić prowizję od przetargu.Szpitala już nie może doić bezkarnie i jak tu żyć za marną pensyjkę prezydencką.
Zapraszam do zapoznania się ekspertyza. A nie typowe krytykowanie. Jak się zawali bądź zginie dziecko, ciekawe co wtedy będziesz miał do powiedzenia. Sam jako nauczyciel bywałem w tej szkole. Kondycja budynku nie jest najlepsza. Czasami warto zachować słowa dla siebie.
Fliper (31 lipca 2022 21:24)
Po wyburzeniu okaże się że szkoła jednak niepotrzebna a dziwnym trafem teren niemały pójdzie bokiem dla dewelopora pod budowę pseudoapartamentowca jak przy biedronce na Palisadowej.
Mosiek z Borysławia (31 lipca 2022 15:20)
Szkołę trzeba zburzyć i wybudować od nowa,bo mój ziomuś Romek z Borysławia musi przytulić prowizję od przetargu.Szpitala już nie może doić bezkarnie i jak tu żyć za marną pensyjkę prezydencką.
Woźny (31 lipca 2022 8:49)
Niestety ta szkoła się rozpada. Tu remont nie pomoże, trzeba wyburzyć i nową szkole postawić. Gdzie dzieci będą miały godne warunki.
Artur (30 lipca 2022 19:39)
Powinni wyburzyć budynek po WWSS Polsport przy ul Daszyńskiego a nie szkołę Pustostan stoi pusty i straszy Czy warto trzymać taki gmach dla tych paru anten na dachu
Roman 500 000 (30 lipca 2022 15:43)
Cytuję użytkownika: Marek
Basen został zamknięty kilka lat temu. Co ma ulica Lotników do nowej szkoły.
Basen zamknął Srul.Najpierw bredził o sanepidzie,potem wymyślił jakiś remont.Zupełnie "przypadkowo" w czasie,kiedy ludzie wybierali dowolny basen poza aqua.W efekcie rozkazał zamknąć.A potem basen w Rusinowie.
Grunwald 1410 (30 lipca 2022 14:54)
Gdyby POPiS nie poddał się dyktaturze unijnych ekofaszystow szkoły nie trzeba by wyburzać bo spełniała by zdroworozsądkowe standardy.
wielkie oczy (30 lipca 2022 14:07)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,,czy wałbrzyski ratusz to zakład pracy chronionej,,,pytam,,bo chyba nie wiedzą,, że ul.Lotnikow ,nie dość że same dziury,,,to jeszcze jedna wielka rzeka po opadach deszczu,,,, Może jakiś ,, najbardziej inteligentny pracownik to ogarnie,,,
Też jestem zdziwiony, że po dużych opadach deszczu woda plynie z góry na dół ulicy. Pochwalę się posiadam wykształcenie podstawowe, korzystam z MOPSu oraz głosuję na PiS.
Marek (30 lipca 2022 13:54)
Basen został zamknięty kilka lat temu. Co ma ulica Lotników do nowej szkoły.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

szkola  |   21  |   walbrzych  |   podzamcze  |   buydnek  |   placowka  |   nauka  |   uczniowie  |   prce  |   projekt  |  

Podgórze: Wyburzają dawne kino przy ul. Niepodległości (FOTO/VIDEO)

W Wałbrzychu powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu WSSE

Wałbrzych: Zalegają za czynsz 6 mln zł i mieszkają ''na dziko''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij