Menu

Wałbrzych: pseudofabryka farmaceutyków z amfetaminą

Pseudofabrykę zajmującą się produkcją środków farmaceutycznych na bazie amfetaminy zlikwidowali w Wałbrzychu policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. 

.

Wałbrzych: pseudofabryka farmaceutyków z amfetaminą

Mundurowi skontrolowali posesję w Wałbrzychu. Pies służbowy z dolnośląskiej KAS ujawnił śladowe ilości narkotyków na roboczym blacie kuchni oraz na 100 ml butelkach. Przy pomocy detektora narkotykowego funkcjonariusze potwierdzili, że znalezioną substancją jest amfetamina.
 
W trakcie przeszukania kolejnych pomieszczeń, pies wywąchał w koszu na śmieci woreczki strunowe z resztkami białej substancji i czarny worek ze zbryloną białą masą. Ujawnione substancje to amfetamina i kofeina - informuje KAS.. Wszystkie znalezione półprodukty i gęste soki owocowe były składnikami do produkcji finalnego produktu – syropu.
 
Farmaceutyki o kontrowersyjnym pochodzeniu

Funkcjonariusze znaleźli również 100 ml butelki z nieznaną substancją. Na jednym z opakowań widniała nazwa środka farmaceutycznego, który znany jest jako środek odchudzający.

W Polsce farmaceutyk ten nie jest dopuszczony do sprzedaży, a jego nabycie nie jest zgodne z prawem, ponieważ ma status substancji dopingującej i narkotycznej. 
 


opr. adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

H (1 sierpnia 2022 8:19)
Środek odchudzający? Czy powodujący sflaczenie mięśni. Odchudzi jak nic . Zawsze to zwis w dół .
Tom (31 lipca 2022 17:56)
No super 4 butelki soku z herbapolu. Wielki sukces

Dodaj komentarz

policja  |   narkotyki  |   112  |  

1 mln złotych za wskazanie osoby, która zanieczyściła Odrę

Agresywny pasażer, który pobił kierowcę zatrzymany przez policję

Zniszczył koparką barak i rozdzielnię prądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij