Menu

Nieudana ucieczka pijanego kierowcy

Uciekał przed policją i rozbił samochód. Okazało się, że był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Nieudana ucieczka pijanego kierowcy
Zgłoszenie o poruszającym się ul. Solicką w Szczawnie-Zdroju nietrzeźwym kierującym policjanci otrzymali 29 lipca po godzinie 10:30. Od tego momentu bacznie rozglądali się za pojazdem. Zauważyli go na ul. Okrężnej i wtedy podjęli próbę wylegitymowania siedzącego na miejscu kierowcy mężczyzny. Ten jednak nie zamierzał czekać i ruszył samochodem. Chwilę później mężczyzna porzucił pojazd, który jak się okazało już wcześniej uszkodził, i uciekł do jednego z budynków przy ul. Bema w Wałbrzychu. Tam, na klatce schodowej, trafił ostatecznie w ręce mundurowych.
 
- Podczas przeprowadzonych z 38-latkiem czynności potwierdziło się, że mieszkaniec Wałbrzycha był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 2,44 promila alkoholu. Dodatkowo podejrzany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd trafił więc na parking strzeżony, a mężczyzna do jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty - informuje rzecznik wałbrzyskiej policji podkom. Marcin Świeży.
 
38-latkowi za popełnione czyny grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.
 
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

reforma ziobry jest do d.... (1 sierpnia 2022 11:27)
Jak będą osądzane wyroki w zawiasach to problem NIGDY nie zniknie.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   pijany kierowca  |   ucieczka  |   bez prawa jazdy  |  

1 mln złotych za wskazanie osoby, która zanieczyściła Odrę

Agresywny pasażer, który pobił kierowcę zatrzymany przez policję

Zniszczył koparką barak i rozdzielnię prądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij