Menu

Dzierżoniów: Kto zgubił węża?

Straż Miejska w Dzierżoniowie poszukuje właściciela pytona, którego znaleziono na Osiedlu Złotym. Gad nie jest szczególnie groźny ale może tęsknić za domem. Jak zapewniają funkcjonariusze, właściciel może go odzyskać bez żadnych konsekwencji.

Dzierżoniów: Kto zgubił węża?
Nietypowa interwencja w Dzierżoniowie na os. Złotym przy budynku nr 2, która miała miejsce we wtorek około godziny 22.30. Znaleziono węża z gatunku morelia bredli o długości około 1 metra. Jest to gatunek niejadowity. Dzierżoniowscy strażnicy miejscy szukają właściciela, któremu gad prawdopodobnie uciekł.
 
- Właściciela węża prosimy o pilny kontakt ze Strażą Miejska nr tel. 74-645-08-88 kom. 533-650-044. Zgłoszenie po węża z dokumentem potwierdzającym jego nabycie, będzie wolne od jakichkolwiek konsekwencji prawnych - czytamy w ogłoszeniu dzierżoniowskiej Straży Miejskiej.
 
 
Strażnicy przy okazji edukują mieszkańców, informując z jakim zwierzęciem mamy tu do czynienia:
 
Morelia bredli jest przedstawicielem grupy pytonów australijskich o średnim rozmiarze ciała. Dorosłe osobniki osiągają średnio wielkość między 170 a 230 cm. Jakkolwiek należy mieć na uwadze występowanie anomalii, zwłaszcza w hodowlach, gdzie przy obfitym karmieniu i utrzymywaniu zwierząt w nienagannym zdrowiu, zwłaszcza samice, osiągać mogą nawet 300 cm. Jeśli chodzi o proporcję masy ciała przypadającą na długość węża należy zaznaczyć, że są to węże o mocnej i krępej budowie ciała, co zważywszy na ich naziemny tryb życia nie stanowi większego problemu. Morelia bredli może osiągnąć nawet masę 10 kg. Morelia bredli jest spokojnym i łatwym z natury wężem. Dorosłe i podrostki z nie są agresywne i zdecydowanie można je polecić początkującym entuzjastom. Z drugiej strony należy pamiętać, że są to silne węże dorastające do 2-3 metrów. Pamiętać trzeba o odpowiednich zabezpieczeniach zbiornika.
 

opr.plr
źródło/foto: Straż Miejska w Dzierżoniowie
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Dzierżoniów  |   straż miejska  |   wąż  |   pyton  |  

Przetarg na samochody dla Straży Miejskiej unieważniony przez......

Zaorany ogródek. Mieszkańcy Szczawna boją się dzików.

Michał Leśniak wygrywa po krwawym pojedynku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij