Menu

Oszukał seniorów na blisko 120 tys. zł

Do 8 lat więzienia oszustowi, który wyłudził od seniorówblisko 120 tysięcy złotych. 38-latek jest już w rękach policji, a sprawa jest rozwojowa. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań i szukają też innych poszkodowanych.
 

Oszukał seniorów na blisko 120 tys. zł
Kryminalni zaczęli pracować nad sprawą, po tym jak 15 lipca doszło do wyłudzenia 40 tys. złotych od 68-letniej mieszkanki Jedliny-Zdroju. Do seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za jej kuzynkę i opowiedziała jej, że spowodowała wypadek. Jak mówiła potrzebuje 40 tys. zł. by uniknąć aresztu. 68-latka przekazała 40 tysięcy złotych mężczyźnie, który podawał się za kuriera działającego z upoważnienia prokuratora.
 
 
- Policja ustaliła tożsamości tzw. „odbieraka”. Mężczyzna został zatrzymany na osiedlu Sudeckim w Świebodzicach. - informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Mundurowi udowodnili zatrzymanemu 38-latkowi kolejne przestępstwa:  11 lipca w Bytomiu od 85-latki odebrał 32 tysiące złotych, dwa dni później w Jeleniej Górze 40 tysięcy złotych od 77-latki. Mężczyzna przyznał się również do dwóch usiłowań oszustw w Jeleniej Górze oraz Katowicach.
 
- 38-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania. - informuje komisarz Marcin Świeży.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha (4 sierpnia 2022 23:36)
Tomasz Lis kiedyś POwiedział że ludzie wcale nie są głupi. Są jeszcze głupsi.
slabe (4 sierpnia 2022 22:39)
Cytuję użytkownika: xsdS
Cytuję użytkownika: Ziom
Wszyscy wiedzą, że to ksiądz
ksiądz z mafii PO
i tragiczne te twoje wpisy sie zrobily
***** ZYDOKOMUSZA KASTE - ROWNI I ROWNIEJSI (4 sierpnia 2022 15:11)
Wrocław: Sąd warunkowo umorzył sprawę Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie żołnierzy. W czwartek sędzia Anna Borkowska wydała orzeczenie w tej sprawie. Sąd warunkowo umorzył sprawę na rok próby. WARUNKOWO NA ROK PROBY UMORZYL SAD SPRAWE. BUEHEHEHEH. TO JEST SPRAWIEDLIWOSC? TO SA k***a WOLNE SADY? TO SA WOLNE ZARTY Z POLAKOIW I ZE SPRAWIEDLIWOSCI. FOLWARCZNE ORWELLOWSKIE SWINIE POOBSIADALY SIE W SADACH I ROPBIA CO CHCA BO CZUJA SIE ROWNIEJSZE OD INNYCH POLAKOW. A WY LEMONGI PO-JEBY SWIECZKI W DLON I NA MROZ BRONIC TYCH DEBILI. W KONCU WY TEZ TRAFICIE NA SALE SADOWA PRZECIWKO PO-JEBOWI I TYLE SPRAWIEDLIWOSCI ZOBACZYCIE CO ZOLNIERZE RP. ZYDOKOMUSZA KASTA NACHARALA WLASNIE NA MUNDUR POLSKIEGO ZOLNIERZA. JESZCZE TROCHE I DOPROWADZA DO SAMOSADOW. DEBILE!!!
xsdS (4 sierpnia 2022 13:22)
Cytuję użytkownika: Ziom
Wszyscy wiedzą, że to ksiądz
ksiądz z mafii PO
Ziom (4 sierpnia 2022 12:40)
Wszyscy wiedzą, że to ksiądz

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszust  |  

1 mln złotych za wskazanie osoby, która zanieczyściła Odrę

Agresywny pasażer, który pobił kierowcę zatrzymany przez policję

Zniszczył koparką barak i rozdzielnię prądu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij