Menu

11 ton pomocy humanitarnej dla hospicjum we Lwowie

Kolejny transport z darami dla hospicjum we Lwowie wyjechał z Wałbrzycha i dotarł już na miejsce, zawożąc aż 11 ton różnego rodzaju towarów, o które prosiła ukraińska placówka. Organizacją ponownie zajęła się prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu Renata Wierzbicka.

11 ton pomocy humanitarnej dla hospicjum we Lwowie
To już drugi transport z darami dla hospicjum we Lwowie. Pierwszy wysłano w maju, po sukcesie zbiórki funduszy w ramach Żonkilowej Kwesty. Wolontariusze zebrali wówczas ponad 120 tysięcy złotych i za połowę tej sumy zakupiono m.in. środki higieny, pościel, łóżka, materace, wózki, chodziki.
 
 
 
Już po powrocie organizatorka akcji Renata Wierzbicka zapowiadała, że na tym się nie skończy, ponieważ na miejscu okazało się, że potrzeby hospicjum we Lwowie są ogromne i z powodu wojny placówka boryka się z wieloma problemami i niedoborami wielu niezbędnych produktów.
 
 
 
Na kolejną transzę pomocy podopieczni i pracownicy lwowskiego hospicjum nie musieli długo czekać. Po zgromadzeniu darów od licznych przyjaciół wałbrzyskiego hospicjum zorganizowano transport, którego łączna waga sięgnęła 11 ton w tym 6 ton płytek i armatury sanitarnej przekazanej przez Cersanit z Opoczna. Na pozostałe 5 ton składają się m.in. pralka, krzesła, słodycze, środki czystości, środki opatrunkowe i leki. Transport wyruszył z Wałbrzycha w nocy z 1 na 2 sierpnia. Do Lwowa dotarł w czwartek 4 sierpnia.
 
- Dotarliśmy z Markiem do Miejskiego Hospicjum we Lwowie, dostarczając to, o co proszono. Byliśmy już wyczekiwani przez pracowników i Oxanę - lekarza i szefa Hospicjum. Wyjątkowa osoba w wyjątkowym miejscu o ogromnym sercu. Dziękuję wszystkim tym, którzy spowodowali, że ten wyjazd doszedł do skutku, a nic by się nie udało, gdyby nie Wasze rzeczowe bądź finansowe wsparcie - napisała na Facebooku Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.
 
 
Zobaczcie zdjęcia z drugiej wyprawy humanitarnej do Lwowa udostępnione przez Renatę Wierzbicką:
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14

Komentarze

akm (4 grudnia 2022 17:52)
Święte słowa "ks Dobrodzieju" i "Grunwald 1410"
Ks. Dobrodziej (7 sierpnia 2022 22:00)
A wszystko to to po to, aby Pani prezes w wyborach parlamentarnych AD 2023 dostala się do parlamentu. Ukraina Ukrainą ale najważniejsze, aby polska d.. zasiadła w ławie sejmowej. Amen.
Grunwald 1410 (7 sierpnia 2022 15:49)
Zdecydowane NIE z robienia z Polakow bankomatu dla banderowcow! Nie jestem pewien znając tamtejszy bandytyzm czy banderowcy nie rozkradną tej pomocy i nie zużyją na froncie.

Dodaj komentarz

hospicjum  |   lwów  |   ukraina  |   pomoc  |   charytatywnie  |   renata wierzbicka  |  

Straż Miejska uratowała młodego koziołka

Ruszają kolejne warsztaty terapii dla przewlekle chorych

Na kogo czeka kaczka ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij