Menu

Uważaj w Zagórzu, bo Twoje auto wróci na lawecie

Mandat to 100 złotych i jeden punkt karny, gorzej jeśli policja sporządzi wniosek do sądu - wtedy możemy zapłacić nawet 5 tys. zł. Jak co roku w wakacje w Zagórzu Śląskim są kłopoty z parkowaniem, a kierowcy, którzy zostawiają auta na zakazie - mogą się zdziwić gdy wrócą z wycieczki, a ich auta nie bedzie w miejscu gdzie je zostawili.
 

Uważaj w Zagórzu, bo Twoje auto wróci na lawecie
Największym problemem jest parkowanie samochodów wokół jeziora. Niestety, jak co roku, wielu kierowców nie stosuje się do znaków zakazu parkowania. Często pojazdy pozostawiane są po obu stronach drogi, przejazd ulicą staje się mocno utrudniony a czasem nawet niemożliwy. 

W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego - informuje policja.
 
 
Mandat za nieprawidłowe parkowanie to 100 złotych i 1 punkt karny. Jeżeli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentacje do wniosku o ukaranie, w sądzie grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych.

Podobne problemy parkingowe ma Szczawno Zdrój na drodze prowadzącej do Słonecznej Polany, jednak gmina Szczawno Zdrój wpadła na nietypowy sposób radzenia sobie z sytuacją i zamontowała... obrotowe znaki. 

Na słupku po jednej stronie zamontowany jest znak informacyjny "P" (parking), po drugiej stronie "zakaz zatrzymywania się i postoju". Gdy w weekendy jest dużo turystów i robi się tłoczno, strażnicy miejscy obracają znak i...  nie ma już parkingu za to pojawia się znak o zakazie parkowania. O "obrotowych znakach" przeczytacie poniżej.

Czytaj też:
Obrotowe znaki w Szczawnie-Zdroju. I nagle stoisz ''na zakazie''
Komendant i burmistrz ''tłumaczą się'' z obrotowych znaków w Szczawnie

opr. adm
foto: Policja Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

FRASYNIUK PRZYZNAL RACJE ZIOBRZE!! (5 sierpnia 2022 14:51)
Błysk logiki i intelektu autora! Frasyniuk 2021.08.22 - "Mam wrażenie, że to wataha psów, ... tak nie postępują żołnierze. Śmiecie po prostu, to nie są ludzkie zachowania, trzeba mówić wprost." Frasyniuk 2022.08.05 - "Ci, którzy traktują innych jak śmieci, sami są śmieciami”
Rafał (5 sierpnia 2022 13:46)
Pan starosta wyremontował drogi i kierowcy uszanujcie to.
pawel (5 sierpnia 2022 11:25)
Kolejne 17 zgonów covidowych dzisiaj , już przez 5 dni sierpnia mamy tych zgonów 75 , przypominam że w zeszłym roku najwięcej zgonów jednego dnia było 8 a w sierpniu tego roku rekord to 22 zgony. Rok temu 72 zgony mieliśmy do 27 sierpnia , a w tym po 5 dniach już 75. Nawet szury śmieją się z zakażeń ale foliarze nie sprawdziły sobie że jest więcej zgonów covidowych a to już nie jakieś pozytywne testy ............... chyba wyłaczyli nie tylko telewizory ale również internet i przestali automatycznie myśleć . Dla przypomnienia w lipcu mieliśmy o 37 procent mniej zgonów covidowych jak w roku 2021 ,ale od sierpnia to się zmieniło i będzie na pewno już ich sporo więcej jak rok temu . Mam swiadomość że dla dobrej narracji pomija się zgony na covid z chorobami współistniejącymi i zostawia tylko te gdzie przyczyną zgonu był wyłacznie covid , ale nie zmienia to faktu że tych tylko na covid było przez 5 dni sierpnia tego roku: 16 a rok temu 6 czyli i tak jest obecnie o 62,5 % wiecej zgonów tylko na covid bez chorób przewleklych.
wizjoner (5 sierpnia 2022 9:30)
Cytuję użytkownika: Historyk
Chcecie pieniądze od turystów? Zróbcie parkingi.Kiedyś kierowcy pójdą po rozum do głowy i przestaną odwiedzać takie miejsca.
napewno , zostaną w domu i w komputer beda patrzeć . pozdrawiam i umierajcie szybciej bo co2 za dużo emitujecie
Historyk (5 sierpnia 2022 9:24)
Chcecie pieniądze od turystów? Zróbcie parkingi.Kiedyś kierowcy pójdą po rozum do głowy i przestaną odwiedzać takie miejsca.

Dodaj komentarz

Walim Zagórze Ślaskie  |   Jezioro Bystrzyckie  |   112  |   policja  |   mandaty  |  

Wszedł wprost pod koła samochodu

Miał być romantyczny wieczór — skończyło się w areszcie

Nocne zrywanie banerów - ruszyła kampania wyborcza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij