Menu

Od dwóch lat zalewa im mieszkanie po naprawie dachu

Mieszkańcy budynku przy Al. Wyzwolenia 52 narzekają na przeciekający dach. Po każdym deszczu ich mieszkanie jest zalewane i stale muszą je odmalowywać. Jak twierdzą, zgłaszają zarządcy problemy już od dwóch lat i nic się nie zmienia.

Od dwóch lat zalewa im mieszkanie po naprawie dachu
Budynek przy al. Wyzwolenia 52 powinien być chlubą Wałbrzycha. Kilka lat temu wygrał nawet konkurs na najładniejszą nieruchomość w mieście. Niestety w 2020 roku wybuchł tam pożar i to uruchomiło falę problemów, z jakimi do dziś borykają się lokatorzy.
 
Rok temu gościliśmy u pani Jadwigi, której mieszkanie najbardziej ucierpiało po akcji gaśniczej. Po naszej interwencji Miejski Zarząd Budynków wyremontował ten lokal, ale na inne problemy uskarżają się pozostali lokatorzy.
 
Pani Zofia zwróciła się do nas z prośbą o pomoc, ponieważ jej liczne apele do zarządcy budynku nie przynoszą skutku. Od czasu remontu dachu po pożarze jej mieszkanie jest zalewane przy każdych opadach deszczu. Lokal ma wykupiony, dlatego wszelkie naprawy musi wykonywać na własny koszt.
 
- Problemy zaczęły się już wówczas, gdy naprawiali ten dach. Nie zabezpieczyli tego prawidłowo, była późna jesień i woda lała się wszędzie. Cały sufit mieliśmy ubrudzony. Po remoncie tego dachu, na wiosnę, gdy zaczęły się deszcze, znowu wszędzie leciała woda. Nie da się jej wyłapać, bo cieknie po ścianie, kominach i krokwiach. Dzwonię i proszę o naprawę, zarówno do tej firmy, jak i do pani kierowniczki, która zarządza naszym budynkiem. Obiecują, że usterki będą usunięte, ale nie robią nic. Wiem, że gwarancja na ten dach była na pięć lat. Minęły już dwa lata i nic nie robię - żali się pani Zofia.
 
 
Pani Zofia uskarża się na działalność zarządcy budynku i pracowników, którzy przychodzili na inspekcję po jej zgłoszeniach. Rzekomo zjawiali się za późno, gdy ściany po deszczu zdążyły wyschnąć.
 
- Gdy im pokazałam, oni odpowiedzieli, że to stare zacieki, które dawno wyschły. Mówiłam, że tynki były na strychu robione na nowo po remoncie, więc te zacieki są świeże. Przyszli sprawdzać 4-5 dni po deszczu, jak była piękna słoneczna pogoda. Powinni to zobaczyć w czasie deszczu, a oni powiedzieli, że nie są na wezwanie jak karetka pogotowia - twiedzi Zofia.
 
 
 
Zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Budynków z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii. Niestety w ciągu tygodnia nie doczekaliśmy się odpowiedzi na nasze zapytania drogą mailową. Mimo wielu prób nie udało nam się także skontaktować z przedstawicielami MZB telefonicznie. Przy kolejnym załamaniu pogody mieszkanie pani Zofii prawdopodobnie znów zostanie zalane.
 
- Żądam usunięcia tych usterek, żeby nigdzie mi już nie ciekło, żebym nie musiała więcej płakać i się denerwować. Chcę tylko żyć w normalnych warunkach, żeby moje mieszkanie nie było stale zabrudzone. To nie ja je brudzę, staram się utrzymać porządek, ale się nie daje - podsumowuje pani Zofia.
 
Czekamy na odpowiedź MZB w tej sprawie. Do tematu powrócimy.
 
 
plr
foto: użyczone, TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szczaw i Mirabelka (8 sierpnia 2022 12:07)
A co ma powiedzieć z naprzeciwka taki GDK? Kiedyś car osobiście zapewniał że dach załata.Teraz dach jest mniej więcej na wysokości siedzisk krzeseł na widowni i nikomu w ratuszu to nie przeszkadza.Więc nie ma co panikować- to normalne w Wałbrzychu.
RUCH NARODOWY (8 sierpnia 2022 9:24)
PANI ZOFIO RADZĘ NAPISAĆ DO TUSKA, ABY W KOŃCU NAPRAWIŁ WASZ DACH. A POZA TYM DLACZEGO JESZCZE NIKT NIE NAPISAŁ ILE ZA TUSKA PRZECIEKAŁO DACHÓW A ILE TERAZ.
Ania (6 sierpnia 2022 20:59)
Radzę zmienić zarządcę budynku. Najgorszy na świecie zarządca ADM Stary Zdrój. O wszystko trzeba się prosić, z łaską wyślą „fachowca” po zgłoszeniu awarii. Nasza wspólnota podziękowała za współpracę tej miernocie, nie bójcie się zrobić tego samego.
Mira (6 sierpnia 2022 14:09)
U nas też ciekło ale jak może nie cieknąć skoro koło kominów kleją taśmą ile taka taśma wytrzyma remonty MZB to kpina a odbiory przeprowadzone przez panów z ADM to tylko podpis i nic więcej koleś powiedział że zrobił to pan inspektor wszystko podpisze
Jan z Gór (6 sierpnia 2022 11:11)
Znam rozwiązanie, które kilka razy u znajomych się sprawiło. Ubezpieczyli mieszkanie na sporą kwotę. I za każdym razem wyciagali z uuo zpieczalni wiele więcej niż koszt remontu/odmalowania mieszkania. Ps. U nas też za czasów MZB wstawione kominy wentylacyjne i przy wszystkich przecieka dach!
Mira (6 sierpnia 2022 10:42)
W MZB sami eksperci sami inż tylko nie wiem skąd u nas po remoncie dachu dachówki same lecą ale dla MZB to nie problem gwarancja się skończy wezmą znowu firmę i interes się kręci a budynki w opłakanym stanie
Jarek (6 sierpnia 2022 10:42)
U mnie to samo. Po remoncie dachu jak założyli 3 kominy wentylacyjne,totalna masakra.
kot (6 sierpnia 2022 10:09)
u mojej mamy ciekło koło dwóch kominów. Po remoncie dachu wykonanym przez MZB lało się koło każdego komina w budynku. Taka to znajomość prac przez ich ekipy. Jeszcze jak mama pochwaliła sie znajomej, że ma remont usłyszała "teraz to dopiero zacznie pani zaciekać, zobaczy pani". jaki z tego wniosek=to nie jest jednostkowe tylko systemowe, nie bierzcie ekip z MZB do takich robót
Jacek (6 sierpnia 2022 9:27)
Współczuję, też przechodziłem przez piekło z Mzb ,pomogła zmiana zarządcy budynku

Dodaj komentarz

MZB  |   dach  |   zalewane mieszkanie  |  

Ruszyła budowa mieszkań na ul. Traugutta

Jak korzystać z nowego e-BOK od MZB?

Dachowanie w Kamiennej Górze. Kierowca miał 0,5 promila

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij