Menu

Patrolują nielegalne kąpieliska

W ubiegłym roku doszło do 422 utonięć na terenie całego kraju. W tym roku zginęło już 250 osób, z czego 95 tylko podczas tegorocznych wakacji. W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą w naszym regionie policjanci wraz ze strażakami patrolują zbiorniki wodne w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim, ze szczególnym uwzględnieniem tych niestrzeżonych, sprawdzając, czy mieszkańcy oraz turyści nie łamią przepisów porządkowych i nie stwarzają zagrożenia dla siebie lub innych osób.

Patrolują nielegalne kąpieliska
Mundurowi podczas patroli działają głównie prewencyjnie. Reagują jednak na wszelkiego rodzaju łamanie przepisów, takich jak kąpiel w miejscach niedozwolonych, czy poruszanie się kajakiem lub łodzią pod wpływem alkoholu. Wspólne służby to także okazja do rozmów z osobami korzystającymi z terenów zielonych przyległych do akwenów o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
 
Wspólne patrole w rejonach zbiorników wodnych będą organizowane cyklicznie, aż do zakończenia sezonu letniego. A jako że wakacyjna pogoda sprzyja wyjazdom nad wodę, dlatego wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają jak powinniśmy zachować się, aby uniknąć tragedii podczas korzystania z basenów, czy też wyjeżdżając dalej - nad jezioro lub morze.
 
- Pamiętajmy, aby będąc nad jeziorem, morzem, czy też innym akwenem zadbać o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich. Kiedy mamy pod opieką dzieci, starajmy się je kontrolować, w taki sposób aby nie stracić ich z oczu. Podczas pływania zakładajmy naszym najmłodszym pociechom kamizelki ratunkowe lub inne elementy, które pozwolą im utrzymać się na wodzie - apeluje kom. Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.
 
 
Nie korzystajmy z dzikich plaż. Stosujmy się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Podczas pobytu nad wodą nie należy spożywać alkoholu. Jest on główną przyczyną tragicznych wypadków. Korzystajmy z pięknej pogody w sposób bezpieczny, gdyż każde nieodpowiedzialne zachowanie może się skończyć dla nas kalectwem lub nawet śmiercią.
 
 
Nie wchodźmy szybko do wody, gdy jesteśmy mocno rozgrzani. Grozi to szokiem termicznym lub omdleniem. W sytuacji, w której złapie nas skurcz nie panikujmy, a okrzykiem wezwijmy pomoc. Ratownik na pewno udzieli nam szybkiej interwencji.
 
Jeżeli natrafimy na gwałtowną burzę, nie szukajmy schronienia pod drzewami lub innymi wysokimi elementami infrastruktury drogowej. Gdy burza zaskoczy nas podczas jazdy samochodem, zatrzymajmy pojazd w bezpiecznym miejscu i nie wychodźmy z niego. Nie zbliżajmy się także do linii energetycznych. Może się okazać, że burza zaskoczy nas podczas kąpieli nad jeziorem. Wtedy szukajmy schronienia na brzegu.
 
Nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu gdzie odpoczywamy. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą na plażę. Pamiętajmy. Bezpiecznie spędzone wakacje, to przyjemnie spędzone wakacje.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

***** PO (7 sierpnia 2022 9:03)
Cytuję użytkownika: ***** *** i PiSowskie ******
Cytuję użytkownika: nielegalne kapieliska?
a miejskiego, odkrytego basenu jak nie bylo tak i nie ma!
Oczywiście dzisiaj byś korzystał z odkrytego basenu. PiSiorze jakby takie inwestycje były opłacane to prywaciarze by budowali baseny na potęgę. Zobaczymy jak przeżyjesz zimę amebo.
Ale masz zimno w głowie.Ja tylko dodam *****putina i *****PO .to same k***a.y i zło.
Ja nie mogę!?! (6 sierpnia 2022 15:48)
Cytuję użytkownika: ***** *** i PiSowskie ******
Cytuję użytkownika: nielegalne kapieliska?
a miejskiego, odkrytego basenu jak nie bylo tak i nie ma!
Oczywiście dzisiaj byś korzystał z odkrytego basenu. PiSiorze jakby takie inwestycje były opłacane to prywaciarze by budowali baseny na potęgę. Zobaczymy jak przeżyjesz zimę amebo.
No i mi się zebrało -hahaha wczoraj byłem komuch a dzis pisior jestem. Nawet basen jest upolityczniony. Czy to, ze mówię, ze basen się by w Walbrzychu przydał to oznacza, ze jestem pro pisowski? Stuknij się w łeb pierwotniaku! Hahahaha
***** *** i PiSowskie ****** (6 sierpnia 2022 14:27)
Cytuję użytkownika: nielegalne kapieliska?
a miejskiego, odkrytego basenu jak nie bylo tak i nie ma!
Oczywiście dzisiaj byś korzystał z odkrytego basenu. PiSiorze jakby takie inwestycje były opłacane to prywaciarze by budowali baseny na potęgę. Zobaczymy jak przeżyjesz zimę amebo.
nielegalne kapieliska? (6 sierpnia 2022 14:09)
a miejskiego, odkrytego basenu jak nie bylo tak i nie ma!
podróżnik (6 sierpnia 2022 10:09)
Nie ma czegoś takiego jak ,,nielegalne kąpielisko". Każdy człowiek ma wrodzone prawo do czynności fizjologicznych jak jedzenie , spanie, odpoczynek czy zachowanie temperatury ciała. Kąpiel podczas upału podchodzi pod to ostatnie. Jak widać faszystowskie media i państwo i tu się wpie.rdalają. Oby Bóg pokarał media i policję utrudniająca ludziom życie
Gość (6 sierpnia 2022 10:09)
W trosce o... Pisowskie hasło ludowe... Mamy je serdecznie w d. .... ie.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   patrol  |   kąpielisko  |   woda  |   wakacje  |   bezpieczeństwo  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij