Menu

Pracownica banku wypłaciła sobie 4,5 mln złotych

Kilka mieszkań w różnych miejscach Polski, w tym nadmorskim kurorcie, spłacone długi i środki na bieżące wydatki. To wszystko uzyskała dzięki oszustwom 40-letnia mieszkanka Wrocławia, która razem z córką została zatrzymana przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Kryminalni udowodnili im oszustwa oraz przywłaszczenie i pranie pieniędzy. Obu kobietom grożą wysokie kary nawet kilkuletniego pozbawienia wolności.

Pracownica banku wypłaciła sobie 4,5 mln złotych
Cała sprawa miała swój początek w zawiadomieniu, które złożył przedstawiciel jednego z dużych banków. Jego pracownicy zwrócili bowiem uwagę na podejrzane transakcje, wykonywane przez jedną ze specjalistek, zajmującą się w tym banku obsługą kredytów. Policjanci postanowili zweryfikować tę informację i sprawdzić, czy w tym przypadku doszło do przestępstwa.
 
Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały, z których wynikało, że wspomniana wcześniej pracownica banku, prawdopodobnie okrada go, wykorzystując posiadane przez siebie uprawnienia. Policjanci prowadząc czynności operacyjne ustalili, że przez kilkanaście miesięcy 40-latka dokonała prawdopodobnie ponad 2500 transakcji na łączną sumę blisko 4,5 mln złotych, przelewając pieniądze należące do banku na… własne konto!
 
 
Jednak nie ograniczyła się jedynie do zwiększenia kwoty na swoim rachunku. Z dalszych ustaleń wynikało, że skradzione pieniądze mieszkanka Wrocławia wydawała na własne potrzeby. Na początku spłaciła zobowiązania komornicze sięgające prawie 0,5 mln złotych, a następnie rozpoczęła działania inwestycyjne na rynku mieszkaniowym.
 
Kobieta wraz z pomocą swojej 20-letniej córki zakupiła 4 mieszkania, z których jedno położone było w nadmorskim kurorcie. Co ciekawe, to właśnie w nim podczas zatrzymania przebywała córka pracownicy banku, która nie kryła zaskoczenia, kiedy do jej drzwi zapukali funkcjonariusze. Jej matka została zatrzymana w tym samym czasie, w jednej z miejscowości nieopodal Wrocławia.
 
 
 
Policjanci dzięki żmudnej pracy i zebranym materiałom dowodowym, udowodnili 40-latce oraz jej 20-letniej córce, dokonanie kilku przestępstw, które wszystkie zagrożone są wysoką karą. Kobiety odpowiedzą za oszustwa, przywłaszczenie i pranie pieniędzy. Co warto podkreślić, funkcjonariusze podczas dalszych działań odzyskali blisko 3,5 mln złotych w postaci środków na kontach bankowych, gotówki, samochodu oraz wspomnianych wcześniej mieszkań. Policjanci ustalili także, że dużą część skradzionych pieniędzy kobiety wykorzystały na bieżące wydatki.
 
Mieszkanki Dolnego Śląska usłyszały prokuratorskie zarzuty. Wobec kobiet sąd już zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: Policja Dolnośląska
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bluszczowy Romek z Valbzikha (9 sierpnia 2022 7:13)
Banku mi nie żal, bo one ludzi zawsze okradają. Ale co z Szelemeja księgową, która mu sprzed nosa wyprowadziła 2,5 mln? W odwecie podobno zwolnił tylko dyrektorkę szkoły.Bogu ducha winną.A jego nadzór nad wałkiem jak się ma? W tym wypadku były to pieniądze zebrane od mieszkańców z tytułu podatków.Wyrok będzie równie surowy?
Mariusz (8 sierpnia 2022 14:35)
Cytuję użytkownika: qwinto
4,5 mln przytulone 3,5 mln odzyskane zostaje 1 mln zysku na dwie to po 500 tyś na 10 lat odsiadki to po 4,5 tyś miesięcznie - słabo
Jakie 10 lat :-) Dostaną max 3 lata, bo nie były wcześniej karane (córka może nawet mniej i w zawieszeniu). Wyjdzie z więzienia za dobre sprawowanie po odbyciu połowy kary.
N (7 sierpnia 2022 17:21)
Nie wierze tej piosence.
qwinto (7 sierpnia 2022 15:30)
4,5 mln przytulone 3,5 mln odzyskane zostaje 1 mln zysku na dwie to po 500 tyś na 10 lat odsiadki to po 4,5 tyś miesięcznie - słabo

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   złodziejka  |   bank  |  

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Strażacy musieli wejść przez okno

Groził nożem rodzinie. Mówił, że ich zabije

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij