Menu

Dziewięciu trafionych - policja podsumowała weekend

2,58 promila- to rekord weekendu. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali w miniony weekend 9 pijanych kierowców. Rekordzista wjechał samochodem w budynek w Szczawnie Zdroju. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany i miał pry sobie narkotyki.

 

Dziewięciu trafionych - policja podsumowała weekend
Rekordzista to 62-latek. Mężczyzna został zatrzymany w niedziele po godzinie 2 w nocy, gdy wjechał w budynek przy ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju. Był kompletnie pijany, alkomat pokazał 2,58 promila. Kierowca stracił prawo jazdy i stanie teraz przed sądem. 

W piątek po godzinie 17:30 w Jaczkowie wpadł 29-latek. Podczas kontroli nie potwierdziło się, by mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, ale funkcjonariusze ustalili, że prowadził pojazd pod wpływem środków psychotropowych. Mundurowi zlecili w placówce medycznej wykonanie badania krwi 29-latka i zatrzymali mu prawo jazdy.
 
Godzinę później dzielnicowi z Głuszycy zauważyli mężczyznę jadącego rowerem ulicą Wodną w Zagórzu Śląskim. 44-letni mieszkaniec Bielska-Białej wydmuchał 0,48 promila. Ostatecznie otrzymał mandat - 1000 zł.

Do kolejnej kontroli doszło w sobotę przed godziną drugą w nocy. 21-latek jadący hulajnogą legitymowany był na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. Badanie wykazało 0,68 promila, wałbrzyszanin otrzymał mandat 2,5 tysiąca złotych.
 
W sobotę po godzinie 23:00 w Boguszowie-Gorcach na ul. Grota-Roweckiego wpadł 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Rowerzysta miał 0,32 promila - skończyło się madantem (1000 zł) i powrotem do domu na piechotę. 
 
Przed północą zatrzymano na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu 37-latka. Alkomat pokazał nieco ponad pół promila. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.
 
 
Niedzielny wieczór to kierujący rowerem, który miał 2,28 promila. 26-latek posiadał przy sobie amfetaminę i był poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniejsze kradzieże przewodów telekomunikacyjnych.
 
Kolejny rowerzysta wpadł w ręce mundurowych w niedzielę po godzinie 23:00 w Głuszycy na ul. Parkowej. Miejscowi dzielnicowi ustalili, że 40-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu. Skończyło się więc na mandacie 2,5 tysiąca złotych i pieszą wędrówką do domu.
 
Poniedziałkowy poranek to zatrzymany w Łącznej 56-letni rowerzysta. W przypadku tego mężczyzny na wyświetlaczu urządzenia pojawił się ponad promil alkoholu. W jego przypadku interwencja zakończyła się również mandatem karnym.
 
adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   pijani kierowcy  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij