Menu

12-latka wpadła w skalną szczelinę

Bardzo groźny wypadek w Górach Stołowych - 12-latka wpadła w skalną szczelinę o głębokości 9 metrów.  Ratownicy apelują o szczególną ostrożność. Wychodząc w góry zainstalujcie aplikację Ratunek i wpiszcie numer GOPR-u - 985 i 601 100 300.

 

12-latka wpadła w skalną szczelinę

Do wypadku doszło we wtorek w Masywie Szczelińca Wielkiego w Górach Stołowych.

12-letnia dziewczynka wpadła w szczelinę o głębokości ok. 9m. Została wydobyta przez ojca i przygodne osoby przed przybyciem pierwszych ratowników. Przytomną dziewczynkę, z zaopatrzonymi urazami zniesiono w noszach kong do Karłowa gdzie została przekazana zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - informują GOPR-owcy.

Ratownicy apelują by w terenach trudnych i mocno eksponowanych zachowywać szczególną ostrożność. Należy bezwzględnie przestrzegać wszelkich znaków i poruszać się wyłacznie wytyczonymi szlakami.

Zalecamy instalację w smartfonie aplikacji Ratunek i numerów do GOPR - 985 i 601 100 300opr. adm
foto: FB GOPR (T. Walusiak / T. Kmiecik)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

analityk medyczny (11 sierpnia 2022 12:00)
GOPR, Karetka Pogotowia Ratunkowego, Śmigłowiec LPR, cała akcja kosztowała dziesiątki tysięcy złotych, a może i więcej, ZAPŁACIMY ZA TO MY PODATNICY !!! TAKI DEBILIZM TYLKO W UKROPOLIN !!! TA RODZINKA POWINNA DOSTAĆ RACHUNEK DO ZAPŁACENIA ZA TĄ AKCJĘ. Są normalne kraje, gdzie idąc w góry na wycieczkę, czy na sporty zimowe należy kupić sobie polisę na pokrycie kosztów akcjii ratunkowej i kosztów leczenia. Wszyscy jadący na wakacje poza eurosodomię od razu mają wliczony w cenę DODATKOWY KOSZT LECZENIA, AKCJI RATUNKOWEJ I TRANSPORTU DO POLSKI, na dużo to nie wystarczy, ale jak się dokupi dodatkowo prywatnie to już jest ok. Przy wejściu do każdego Parku Narodowego w tym kraju trzeba kupić bilet. W cenie powinna być polisa ubezpieczeniowa.
Info (10 sierpnia 2022 15:29)
Na szlaku była taka dziura, czy wyleźli poza szlaki? Istotne jest to dla mnie, bo sie wybieram w tamte okolice z dziećmi...

Dodaj komentarz

GOPR zbiera pieniądze na sprzęt ratowniczy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij