Menu

Auto stoczyło się na 14-latkę. Dziewczynka ma liczne złamania

Auto stoczyło się na 14-latkę idącą chodnikiem, dziecko ma poważne złamania i przebywa w szpitalu. Kierowca nie wyklucza, że mógł niedokładnie zaciągnąć hamulec ręczny. Sprawę bada prokuratura.


 

Auto stoczyło się na 14-latkę. Dziewczynka ma liczne złamania

Do wypadku doszło 4 sierpnia Jak informuje portal swidnica24.pl, było po godzinie 18:00 gdy 56-letni mężczyzna zaparkował samochód w zatoce parkingowej przy cmentarzu w Świebodzicach i poszedł odwiedzić groby bliskich. Gdy wrócił, zauważył że jego samochód stoi w innym miejscu niż go zostawił.

- Samochód zjechał w dół, przejechał przez oś jezdni, a następnie wjechał na pobocze i zatrzymał się na chodniku. Okazało się, że samochód ten potrącił pieszą, 14-letnią obywatelkę Gruzji. – mówi w rozmowie z portalem swidnica24.pl  Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Dziewczynka trafiła do szpitala, ma liczne złamania. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna, który zaparkował, najprawdopodobniej uczynił to nieprawidłowo – albo nie dociągnął do końca hamulec, albo hamulec był niesprawny. Będziemy to badać w toku prowadzonego śledztwa – informuje prokurator Marek Rusin.

Prokuratura przedstawiła 56-latkowi zarzut nieumyślnego naruszenia zasad związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując samochodem osobowym nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru parkowania w zatoce parkingowej, która znajdowała się w pobliżu cmentarza, i nie zabezpieczył odpowiednio samochodu przed samoczynnym przemieszczaniem, nie zaciągając w sposób prawidłowy hamulca postojowego. Wskutek tego pojazd samoczynnie stoczył się do przodu z zatoki parkingowej, wjechał na jezdnię i potrącił prawidłowo korzystającą z chodnika małoletnią pokrzywdzoną, która doznała obrażeń ciała.

Mężczyzna nie wykluczył, że mógł niedokładnie zaciągnąć hamulec ręczny. Prokuratura przeanalizuje nagrania z kamer samochodów, które przejeżdżały w okolicy cmentarza.   Jak informował prokurator Marek Rusin, w toku prowadzonego śledztwa monitorowany będzie stan zdrowia pokrzywdzonej w celu ustalenia faktycznych skutków całego zdarzenia dla jej zdrowia.

opr. adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

Gjjgg (11 sierpnia 2022 22:03)
Byłam świadkiem tego wypadku. Facet zachował się jak by nigdy nic. Dziewczyna szła chodnikiem z mamą i siostrą. Do dzisiaj mam to przed oczami. Powinien beknac za to!!!!
Marcin (10 sierpnia 2022 20:48)
Ciekawe, czy ten typ pójdzie do szpitala odwiedzić dziewczynkę, która przez niego tam się znalazła.
Jan (10 sierpnia 2022 20:42)
Kiedy auto wjechało na jezdnię mogło dojść do kolizji z innym pojazdem, dlatego nie można przyjmować żadnego usprawiedliwienia ze strony jego właściciela. Jest on nieodpowiedzialnym kierowcą i takich należy z całą surowością karać. Jego stwierdzenie, że nie wyklucza niedokładnego zaciągnięcia hamulca, świadczy o potraktowaniu wypadku i uszkodzeniu zdrowia dziecka, jako nic nie znaczącego przypadku.
Student (10 sierpnia 2022 20:24)
Co to za kierowca, który zostawia auto tylko na hamulcu ręcznym. Proponuję dać mu dodatkową karę w postaci egzaminu z zasad jazdy samochodem.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   policja  |   112  |   wypadek  |  

Fala kradzieży w Wałbrzychu

Świdnica: Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Stracił kilkanaście tys. zł. Oszust podał się za pracownika banku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij