Menu

Walim coraz bliżej Wolina

Było blisko 500 km, teraz jest nieco ponad 450 - odległość między Gminami Walim i Wolin skróciła się. Skróciła się nie tylko odległośćw kilometrach, bo mija 10 lat współpracy między położonymi niemal na dwóch końcach kraju gminami. Z tej okazji przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” w Zagórzu Śląskim zasadzono czerwony dąb. 

Walim coraz bliżej Wolina

- Mmija 10 lat od momentu podpisania umowy partnerskiej między naszymi gminami. W rzeczywistości współpraca rozpoczęła się wcześniej od najmłodszych mieszkańców – mówi Adam Hausman, wójt gminy Walim.Historia

2008 – pierwszy wyjazd dzieci z gminy Walim  do Sierosławia
2009 – pierwszy przyjazd dzieci z gminy Wolin do Walimia
2012
– w kwietniu odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli gmin w Wolinie
– w maju, w Walimiu, włodarze podpisują list intencyjny,
– w czerwcu radni oby gmin uchwalają uchwały o nawiązaniu współpracy partnerskiej,
– w sierpniu, w Wolinie, Wójt Gminy Walim i Burmistrz Wolina podpisują umowę partnerską o współpracy
2013  – na uroczystej Sesji Rady Gminy w Walimiu, samorządy wymieniają się flagami

W lutym 2013 roku Wójt Gminy Walim otrzymuje szczególne wyróżnienie – Wolińskiego Światowida 2012.  W październiku 2014 roku Burmistrz Wolina otrzymuje tytuł Przyjaciela Gminy Walim.

12 razy wakacje nad morzem spędzały nasze dzieci, młodzież z Wolina gościła w Walimu 9 razy. Już 16 razy spotkali się emeryci - 7 razy w Wolinie, 8 razy w Walimiu, raz w Dusznikach Zdroju.

2014 rok był rokiem wymiany strażaków ochotników. Strażacy z Wolina gościli na uroczystości nadania sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu Śląskim, a nasi strażacy odwiedzili Wolin. 2017 rok to czas poznania pracy i funkcjonowania jednostek gminnych. 10 lat współpracy to  ciągła wymiana delegacji radnych, sołtysów, emerytów, dzieci.

Zmniejszyła się też odległość między gminami,  w 2012 roku było to 490 kilometrów, dziś mapy pokazują, że jest  455 km.opr. adm
foto: Gmina Walim
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szczaw i Mirabelka (11 sierpnia 2022 13:35)
Cytuję użytkownika: Grzegorz
Panie wójcie dlaczego pan zapomina o Dziećmorowicach? Mieszkańcy chcą wybudowania rynku, żebyśmy mieli gdzie mamrota chlać..
Niech zrobią referendum i przyłączą się do metropolii Wałbrzych.Car na początek wstawi kilka uli, ze dwie fontanny i obuduje to rynkiem.A przynajmniej obieca.
Monthy Phyton (11 sierpnia 2022 12:18)
Po tytule już myślałem, że będzie kolejny cudowny przekop!
Grzegorz (11 sierpnia 2022 12:03)
Panie wójcie dlaczego pan zapomina o Dziećmorowicach? Mieszkańcy chcą wybudowania rynku, żebyśmy mieli gdzie mamrota chlać..
Waldemar (11 sierpnia 2022 10:53)
Oj, biedaku, czyżbyś zapomniał swojego imienia?. A może boisz się, że zostaniesz wyśmiany przez znajomych za pisanie głupot.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (11 sierpnia 2022 9:26)
Oj biedaki. W Wałbrzychu Szełemej zamiast drzewa, OBIECAŁBY Aglomeracyjną Obwodnicę Eurostulejkę II Glinno-Wolin lub pozbawiony plastiku, tunel łączący obie miejscowości. I po takim oświadczeniu to dopiero jest okazja do międzygminnego święta!

Dodaj komentarz

Walim  |   Po Sąsiedzku  |   Wolin  |   Wyspa Wolin  |  

Niezwykła delegacja w Sztolniach Walimskich

Ponad 2,5 miliona turystów odwiedziło Sztolnie Walimskie

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij