Menu

Świdnica: droga przy zalewie już po remoncie

Ponad 8 mln. zł. kosztował remont Polnej Drogi nad świdnickim zalewem Witoszówka. 
Remont udało się ukończyć trzy i pół miesiąca przed planowanym terminem.

 

Świdnica: droga przy zalewie już po remoncie

Nowy asfalt, dwukierunkowa ścieżka rowerowa, nowe chodniki, dwie zatoki autobusowe i nowy parking na 40 samochodów - tak wygląda dziś Polna Droga. Powiększono też parking przed bosmanatem – do dyspozycji kierowców jest 148 miejsc do parkowania, w tym dla osób niepełnosprawnych. Posadzono drzewa i krzewy ozdobne.

Trzy przejścia dla pieszych wyniesione ponad powierzchnię jezdni stanowią element spowalniający pojazdy. Wszystkie przejścia na drodze głównej posiadają dodatkowe oświetlenie.

Wymieniono sieci uzbrojenia podziemnego. Wybudowano także kanał technologiczny, dzięki któremu uruchomiony będzie monitoring obejmujący obszar skateparku oraz bosmanatu. Zamontowano nowe energooszczędne oświetlenie drogowe, w tym po stronie zabudowań - wysokie doświetlające jezdnię i chodniki oraz po stronie zalewu Witoszówka - niskie oświetlające drogę rowerową i bulwar. 

 

 

Chodnik znajdujący się wzdłuż zbiornika wodnego został poszerzony do 4 metrów i będzie dostępny tylko dla pieszych. Wzdłuż ścieżki postawiono nowe ławki i kosze na śmieci.

Wykonawcą prac była firma HYPMAR Hypta Mariusz z Modlęcina. Ich koszt to ponad 8 mln. zł. Remont obejmował odcinek od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Wałbrzyską do wiaduktu kolejowego.adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24com

Komentarze

Mirek (16 sierpnia 2022 10:23)
Te komentarze poniżej to są bez sensu i nie na temat! Proszę mi powiedzieć co z al. Niepodległości! Kiedy termin oddania? Tam nikt nie pracuje!
Bezradny (16 sierpnia 2022 7:07)
"Remont udało się ukończyć trzy i pół miesiąca przed planowanym terminem." Roman i wałbrzyscy radni jak dzieci z nagonki mówią jednym głosem że się nie da i nie można.
no i nie wiem: piłem? (15 sierpnia 2022 16:51)
Cytuję użytkownika: scc
awaria elektrowni atomowej dla PO i SLD z tych z miejscem na rozum to nawet niemcy się śmieją błazny POwskie
to zdanie jest kompletnie bez sensu
Breslauer (15 sierpnia 2022 12:22)
Ciekawe kiedy te patusy ze swidnicy ukradna asfalt ????

Dodaj komentarz

Koczują w namiotach

Witoszów: zwłoki mężczyzny odnalezione w potoku

Witoszowska ''wyspa'' znana na cały świat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij