Menu

Wkrótce asfalt na ul. Staszica - postępy prac na Nowym Mieście

Sprawdzamy postępy prac na wielkim placu budowy w centrum dzielnicy Nowe Miasto. Najbardziej zaawansowany jest remont ul. Staszica wraz z placem na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego. Cała inwestycja ma zakończyć się w listopadzie tego roku.

Wkrótce asfalt na ul. Staszica - postępy prac na Nowym Mieście
W ramach dużego projektu rewitalizacji Nowego Miasta równolegle toczą się prace na ul. Paderewskiego, Staszica i Placu Powstańców Warszawy. Ulica Staszica jest najbliżej zakończenia, bo jak widać, pojawiła się na niej tzw. wiążąca warstwa asfaltu. Wkrótce ma rozpocząć się układanie ostatniej warstwy ścieralnej. Wówczas konieczne będzie odcinkowe zamykanie tej ulicy dla ruchu pojazdów. Dotychczas w czasie prac mogli z niej korzystać tylko mieszkańcy tej części dzielnicy.
 
- Myślę, że to będzie przyszły tydzień. Wówczas powiemy więcej na temat organizacji ruchu. Ul. Staszica była dostępna dla mieszkańców, tylko za chwilę będziemy wprowadzać nową organizację w związku z układaniem nawierzchni ścieralnej. Niestety będą to odcinki całkowicie zamknięte, bo chcemy układać masę ścieralną w sposób tzw. bezszwowy - informuje Andrzej Piękny, główny specjalista w Zarządzie Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.
 
 
Plac na skrzyżowaniu ul. Staszica, Fredry i Piłsudskiego wygląda na ukończony, ale tam drogowcy również jeszcze muszą położyć ostatnią warstwę ścieralną i te prace toczyć się będą w ramach finalizowania ul. Staszica.
 
 
Na ulicy Paderewskiego drogowcy przygotowują grunt pod położenie pierwszej warstwy nawierzchni. Tam pojawiły się niedawno komplikacje związane z uszkodzeniem gazociągu.
 
- Temat został już zamknięty i wyjaśniony. Wykonawca został zobowiązany do spełnienia dodatkowych zadań w tym obszarze - informuje Andrzej Piękny.
 
 
 
Przebudowywany jest także Plac Obrońców Warszawy, który zyska zupełnie nowe oblicze.
 
- Prace nadal trwają i też będą zamykane niektóre odcinki dróg. Tu wykonawca musi działać w porozumieniu ze szpitalem, bo jest tam konieczne zapewnienie wjazdu dla karetek. Tam wszystko jest ustalane z kierownikiem budowy z dokładnością co do godziny i z wyprzedzeniem, żeby szpital mógł się do tego przygotować - zapewnia Andrzej Piękny.
 
 
Wszystkie prace w centrum Nowego Miasta mają zakończyć się w listopadzie tego roku w pierwotnie zakładanym terminie. Inwestycja powinna zamknąć się w kwocie około 7 milionów złotych.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18

Komentarze

Stanisław (17 sierpnia 2022 14:22)
Cytuję użytkownika: Karol
Cytuję użytkownika: Aga
Dobrze by było atez zostało naprawione na przystanku Fredry Pilsudskiego. Kratka kanalizacyjna jest wyżej i woda nie spływa tyle że leci dalej na dół koszmar bubel nie z tej ziemii
No faktycznie ciężko pochwalić, bo byś zawału dostała inżynierko po szkole przy ul. Młynarskiej.
Ale że co pochwalić - bubel . Magistra za kawe se załatwiłeś i sie wywyższasz ciotko . żryj piach Karol
NadiaZua (17 sierpnia 2022 14:14)
śmiesznie te okna na piusudkiego wyglondają w jednych krzyż w innych pozioma belka w jeszcze innych literka T a jeszcze innych nic normalnie brawa dla architektów za różnorodność którą mozna tam zobaczyc HiHi
nn (17 sierpnia 2022 12:37)
betonowy plac a dzieciom zlikwidowali plac zabaw, ul. Chopina zniszczona przez cięzki sprzęt który kursuje w te i z powrotem ciekawe czy naprawią. Znając życie nie
Miron (17 sierpnia 2022 12:03)
Piekny na emeryature.zapomniales jak mieszkales w slamsie na Szkolnej
kolo (17 sierpnia 2022 11:56)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Betonozy ciąg dalszy.Potem car będzie z dziećmi sądził drzewa, tam, gdzie już są posadzone.
Coz za bzdury wypisujesz! Kosteczka ladnie wszystko wylozone.... Czy ty kiedykolwiek byles na Staszica czy Paderewskiego? Lub w parku przed liceum?
Ziom (17 sierpnia 2022 9:04)
Piłsudskiego też w końcu skończą?
Roman 500 000 (17 sierpnia 2022 6:56)
Betonozy ciąg dalszy.Potem car będzie z dziećmi sądził drzewa, tam, gdzie już są posadzone.
Goldmann (16 sierpnia 2022 22:37)
,,,ile to już lat,,,,???a ulica ma mniej niż kilometr,,,rewelacja
Karol (16 sierpnia 2022 21:45)
Cytuję użytkownika: Aga
Dobrze by było atez zostało naprawione na przystanku Fredry Pilsudskiego. Kratka kanalizacyjna jest wyżej i woda nie spływa tyle że leci dalej na dół koszmar bubel nie z tej ziemii
No faktycznie ciężko pochwalić, bo byś zawału dostała inżynierko po szkole przy ul. Młynarskiej.
Aga (16 sierpnia 2022 21:31)
Dobrze by było atez zostało naprawione na przystanku Fredry Pilsudskiego. Kratka kanalizacyjna jest wyżej i woda nie spływa tyle że leci dalej na dół koszmar bubel nie z tej ziemii

Dodaj komentarz

Nowe Miasto  |   remont  |   prace drogowe  |   staszica  |   paderewskiego  |   plac obrońców warszawy  |   zdkium  |  

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Miasto dołoży ok. 10 mln zł do budowy stadionu

Mauzoleum posprzątane

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij