Menu

Dolnośląski Festiwal Ognia zaprasza uczestników

Dwa tysiące złotych dla grupy i tysiąc złotych dla solisty lub solistki – to główne nagrody w konkursie tegorocznego VI Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. Unikatowe w skali regionu wydarzenie zaplanowano 3 i 4 września. Uczestnicy festiwalu wezmą udział także w bezpłatnych warsztatach. 

Dolnośląski Festiwal Ognia zaprasza uczestników
To już szósta edycja wyjątkowego i unikatowego Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. Wydarzenie zaplanowano 3 i 4 września w postindustrialnej przestrzeni Starej Kopalni w Wałbrzychu.
 
Na zgłoszenia grup organizatorzy czekają do 21 sierpnia. Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.wok.walbrzych.pl, gdzie dostępny jest także regulamin wydarzenia. Warto się pospieszyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, nocleg, salę do ćwiczeń oraz paliwo – olej parafinowy. Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu. Co ważne, na VI Dolnośląski Festiwal Ognia nie obowiązuje wpisowe.
 
 
W programie tegorocznego festiwalu: konkurs fire dla grup i solistów, bitwa taneczna oraz otwarte warsztaty dla publiczności. Dodatkowo uczestnicy części konkursowej festiwalu wezmą udział w specjalnych, zamkniętych warsztatach, które poprowadzi Jerzy Kozłowski.
 
VI Dolnośląski Festiwal Ognia to przede wszystkim wspaniałe show. Otwarte dla publiczności warsztaty i festiwalową rywalizację zaplanowano w sobotę. To tego dnia publika będzie mogła spróbować swoich sił w dziedzinach ogólnie pojętego cyrku i żonglerki. Pojawią się ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową, skupienie i ogólną sprawność. Przede wszystkim najważniejsza będzie jednak dobra zabawa 
 
- Główną częścią zajęć będą nauka żonglerki piłkami, gry i zabawy integracyjne oraz zapoznanie się z różnorodnością rekwizytów cyrkowych. Z pewnością każdy z uczestników warsztatów znajdzie coś ciekawego dla siebie - mówi Jerzy „Solo” Kozłowski, który poprowadzi warsztaty.
 
 
To jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny fireshow oraz „nowego cyrku”. Tymi sztukami zajmuje się już od piętnastu lat. Specjalizuje się w solowych i widowiskowych pokazach z wykorzystaniem prawdziwego ognia i pirotechniki. Popularyzuje również sztukę cyrkową prowadząc liczne warsztaty w Polsce i za granicą. W II edycji telewizyjnego show „Mam Talent” zakwalifikował się do półfinału. Zdobył także liczne nagrody w konkursach branżowych.
 
 
Ważnym elementem tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Ognia są także zamknięte, zaplanowane w niedzielę, warsztaty dla kuglarzy.
 
 
Tu przygotowanych zostanie kilka bloków zajęć. Kije – warsztat ruchowy. Dowolny poziom, kije krótkie, długie, manipulacje, podrzut i kontakt. Tworzenie pokazów – warsztat „wiedzowy” w czasie, które uczestnicy dowiedzą się, jak stworzy widowiskowy i bardzo dobrej jakości występ. Jakich błędów unikać i czym się kierować. Trzeci blok to praca z rekwizytem – warsztat wruchowy, w którym każdy uczestnik będzie rozwijał swoje umiejętności związane z wykorzystaniem dowolnego rekwizytu. Chodzi o rozwijanie kreatywności, techniki oraz umiejętności pracy z rekwizytem na scenie. Ostatni blok poświęcony będzie BHP i efektom wizualnym w fireshow. Tematyka dotyczyć będzie bezpieczeństwa oraz różnego rodzaju efektów scenicznych wykorzystywanych podczas pokazów (pirotechnika, skry, dymy, płonące konstrukcje czy oświetlenie).
 
 
Wydarzenie będzie miało także charakter międzynarodowy. W Wałbrzychu pojawią się kuglarze z Czech. Do podziwiania i kibicowania grupom zajmującym się sztuką ognia zaprosimy także publiczność zza południowej granicy.
 
DFO to wyjątkowe miejsce spotkania ludzi, zajmujących się bardzo wyspecjalizowaną dziedziną sztuki ognia. To okazja do bezpiecznego podziwiania ognistego show dla publiczności i bezpiecznego prezentowania umiejętności dla uczestników festiwalu. Nad bezpieczeństwem, jak co roku, czuwać będzie zaprzyjaźniona z festiwalem Ochotnicza Straż Pożarna Sokołowsko.
 
 
Tegoroczny VI Dolnośląski Festiwal Ognia jest organizowany w ramach polsko-czeskiego projektu „Zbliżamy kulturalnie”, współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.
 
opr.plr
foto: archiwum / P. Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

WOK  |   Stara Kopalnia  |   Festiwal Ognia  |   kuglarze  |   wydarzenia  |   imprezy  |  

Oddaj krew w mobilnym punkcie

Gość Dnia - Edyta Płaneta-Siewierska

Dolnośląski Festiwal Zabytków Techniki już jutro

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij