Menu

Remont ul. Wałbrzyskiej na finiszu

Kończy się remont ok 800-metrowego odcinka ul. Wałbrzyskiej w dzielnicy Glinik. To kolejny fragment drogi krajowej nr 35 remontowany we współpracy z KSS Bartnica, która mocno eksploatuje tę trasę.

Remont ul. Wałbrzyskiej na finiszu
Gmina Wałbrzych sukcesywnie od kilku lat remontuje główną drogę przebiegającą przez dzielnice Podgórze i Glinik. Jest to trudne przedsięwzięcie, ponieważ trasa biegnie przez górzysty teren i przemieszcza się tędy wiele pojazdów, dlatego prace realizowane są małymi etapami po kilkaset metrów na rok. Obecnie prace remontowe dosięgły pętli autobusowej w dzielnicy Glinik Stary na wysokości ul. Spadzistej.
 
- To jest droga wylotowa w kierunku na Rybnicę czy do Mieroszowa i granicy państwa. Zakończyliśmy już przebudowę samej jezdni i kilkuset metrów chodnika z zabezpieczeniem przed spływem wód opadowych z okolicznych wzgórz. Domknęliśmy w ten sposób bardzo dużą inwestycję, która trwała etapami od kilku lat od ul. Gdyńskiej do granic Wałbrzycha - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Remontowany obecnie odcinek kosztował ok. 1,2 mln zł. Wsparcia o wartości około 250 tysięcy złotych w postaci surowców kamiennych udzieliła KSS Bartnica, której samochody ciężarowe wożą tą trasą urobek z kopalni w Rybnicy Leśnej na bocznicę kolejową przy dworcu Wałbrzych Główny.
 
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ewa (18 sierpnia 2022 12:33)
Cytuję użytkownika: Adrian
A co z drogą na gliniku nowym? Tam strach jedzic
Może tak zapytasz waszych posłów; Zyska,Dworczyk,którzy są przy ;korycie; kiedy wspomogą biedny samorząd Wałbrzycha?Oni tylko pokazują się przed Ratuszem, przed wyborami. Rad bym sie dowiedzieć, ile to wspomogli NASZ region?
Adrian (18 sierpnia 2022 6:52)
A co z drogą na gliniku nowym? Tam strach jedzic

Dodaj komentarz

Podgórze  |   Glinik  |   remont  |   ul. wałbrzyska  |  

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Remont ulicy Ogrodowej pod dużym znakiem zapytania

Coraz bliżej końca... (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij